'Wiersum wellicht vermoord om Rolex' Klanten woest op Vakantiediscounter LUISTER NAAR DE HEETSTE HITS NIEUWS 15 Gratis annuleren niet meer vanzelfsprekend music De grote reisorganisaties TUI en Sunweb zijn vorige week meteen begonnen met het annuleren van reizen naar 'oranje' gebieden en bieden mensen geld terug, of de op tie omboeken. Corendon blijft doorvliegen, maar geeft reizigers geld terug als zij dat willen. Reisbemiddelaar De Vakantie discounter is minder coulant. ,,Wij hebben dikke pech", zegt Brigitte Boumia (54) uit Leiden. Vrijdag zou ze met haar dochter voor een korte vakantie naar Gran Canaria gaan. Zij boekte die reis eind juni toen de eilanden nog op 'geel' stonden. Toen ze eind vorige week hoorde dat Gran Canaria op 'oranje' ging, zocht ze contact met De Vakantie discounter. Omboeken kon niet, 'omdat het te kort dag was' en er geen sprake zou zijn 'van een zeer uitzonderlijke situatie'. Ook kreeg ze te horen dat ze gewoon op reis kon. Immers, de vlucht gaat door en het hotel is open. Boumia zag dat absoluut niet zitten. ,,Wij wilden niet meer. Maar in feite dwong De Vakantiediscounter ons om wel te gaan. Dit maakte mij woest." Gisteren heeft Boumia besloten de reis toch maar te annuleren. Dan kreeg ze in elk geval nog 400 van de 1500 euro terug. ,,De extra uitgaven voor meer beenruimte kunnen we wel vergeten. Echt schandalig." Onschuld Op sociale media staat het vol met soortgelijke klachten. De Vakantie discounter wast zijn handen in on schuld en benadrukt dat het gaat om een niet-bindend reisadvies van het ministerie van Buiten landse Zaken. ,,We hebben hun reisadviezen tot op heden 100 pro cent gevolgd, klanten omgeboekt, reizen geannuleerd en reisgelden terugbetaald. Maar we zitten niet meer in dezelfde situatie als vorig jaar'', aldus een woordvoerder van De Vakantiediscounter. „Corona en de wisselende reisadviezen zijn nu reeds anderhalf jaar onderdeel van het dagelijks leven geworden. Ook zijn klanten zelf goed in staat om de verantwoordelijkheid te kunnen nemen om af te reizen.'' Het bedrijf zegt bovendien 'al langer melding te maken' van het feit dat ze niet gratis annuleren bij code oranje. Reisbranchevereniging ANVR toont begrip voor De Vakantiedis counter en voorspelt dat klanten in de toekomst 'in lang niet alle geval len' recht zullen hebben op koste loos annuleren. Reisorganisaties gaan volgens ANVR-voorman Frank Oostdam veel meer kijken naar specifieke situaties. ,,Bijvoor- beeld of er extra beperkingen wor den opgelegd zoals een quarantai neplicht of een inreisverbod. Of: hoelang voor vertrek heeft de klant geboekt?" aldus Oostdam. De Consumentenbond zegt be grip te hebben voor 'de ongelooflijk moeilijke situatie' waarin de reis branche verkeert. ,,Maar je kunt te gelijkertijd niet alle last en risico's bij de reizigers neerleggen'', zegt woordvoerder Joyce Donat. ,,Als de adviezen van BZ steeds 100 procent zijn opgevolgd, kun je je reizigers niet overvallen met: vanaf nu doen we het niet meer, pech voor u." In grote strafzaken zijn de te be wandelen paden vaak aardig te voorspellen. Officieren van justi tie stapelen bewijsmiddel op be wijsmiddel en verzoeken de rech ters om alles op te tellen, en een veroordeling uit te spreken. Advo caten fileren het verhaal van de of ficieren en proberen alle losse be wijzen één voor één te determine ren en als bommetjes onschade lijk te maken. Zo komen de officieren in de zaak over de moord op Derk Wiersum tot de onderbouwing van hun vordering de vermoede schutter Moreno B. (32) en de ver moede bestuurder van de vlucht auto Giërmo B. (37) levenslang op te leggen. Hun advocaten vragen in hun pleidooien integrale vrij spraak. De aftrap was gisteren voor broer en zus Gerald en Machteld Roethof, die Moreno B. bijstaan. Volgens hen is hun cliënt niet de schutter of chauffeur van de vluchtauto, en bovendien staat in hun ogen niet vast dat de daders Wiersum wilden vermoorden, zoals justitie stelt. Gerald Roethof: ,,Derk Wiersum had een dure Ro- lex. We kennen veel zaken van jonge mannen die eigenaren van dure horloges observeerden om uiteindelijk toe te slaan. Denk aan Nikkie Tutorials, denk aan René van der Gijp, die zijn beroofd." Kroongetuige Nog een mogelijheid, opperde Roethof: de daders kunnen ook een ander misdrijf op het oog heb ben gehad, zoals een ontvoering. Misschien vuurde de schutter in paniek toen Wiersum zich ver zette. ,,Of misschien wilden ze Derk onder druk zetten te stop pen met het bijstaan van de kroongetuige Nabil B." De smartphones die justitie aan de vermeende daders koppelt, 'waren mogelijk bij anderen in ge bruik'. De beide verdachten zijn 'bepaald geen heel tengere jon gens met een spitse neus en een Noord-Afrikaans uiterlijk', zoals getuigen de schutter beschreven. De gesprekken waarin de ver dachten en vriendinnen figure ren, legt justitie ten onrechte be lastend uit. Kortom: vrijspraak, al dus de advocaten. Vandaag reage ren de officieren van justitie. Pas op! De heetste hits hoor je vandaag op Qmusic met de Q-top 500 van de Zomer. Smeer je goed in, zet de radio harder en zing mee met de 500 grootste zomerhits. dinsdag 20 juli 2021 GO De Vakantiediscounter heeft zich de woede op de hals ge haald van enkele duizenden rei zigers. Het reisplatform weigert reizen naar 'oranje' vakantiege- bieden gratis te annuleren. Natasja de Groot Rotterdam Was de moord op advocaat Derk Wiersum wel een moord? Gepland dus? Misschien wil den de daders hem wel ontvoe ren, of joegen ze op zijn mooie Rolex en liep het uit de hand, betoogden de advocaten giste ren. Paul Vugts Amsterdam G Brigitte Boumia annuleerde haar reis naar een 'oranje' vakantiegebied en kwam erachter dat ze zelf opdraait voor de kosten. foto marlies wessels Bloemen bij het advocatenkantoor van Derk Wiersum. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15