Borrelhapjes Uit het dal Boeren 2.0 BLIND DE BUS NEMEN Ik ben net geland 'De ene minuut wist ik niet waar ik de andere zou zijn' haven Lissabon, juli 2002. Een grote rugzak vol boeken, jurkjes en een notitie boek. Als twintiger ga ik vaak alleen op reis naar steden en breng mijn diners schrijvend en lezend door. In het zinderen van een volle zomerstad heb ik nog geen zin. Ik besluit bij zomaar een halte te gaan staan en in de eerste bus te stappen die stopt. De chauffeur brengt me naar Cascais. Nog nooit heb ik ervan gehoord maar mooi is het. Met surfers, want veel wind. Met een fijn hotel om te lezen en met de soezige rust van een kust stadje. Dat de bus heeft bepaald dat ik hier rondzwerf, geeft een ultiem vakantiegevoel. De ene minuut niet weten waar ik de andere minuut zal zijn. Ontspannend. Onze correspon dent Marlies van Leeuwen woont in zo'n kustplaats bij Lissabon, Ericeira. Ze schrijft er aanstekelijk over in de zomerserie op pagina 11, waarin elke week een collega in een ander land ons meeneemt. Deze week ben ik weer even in Portugal. Terwijl ik terugdenk aan die zwerfdagen, realiseer ik me dat ik de komende zomervakantie in mijn enthousiasme ongemerkt ramvol heb gepland. Een estafette van lunches, Limburgs wiel rennen en kamperen met lasergames. Geen speld tussen te krijgen, laat staan een spontaan etentje. Ik moet toch dat we-zien-wel-waar-de-bus-stopt-gevoel weer eens opzoeken. En een dertig jaar oude port drinken, dat ook. ~<ks De Hamersma's over hun liefde voor tapas, pintxos, mezze en antipasti Hoe straatschoffie Jermain de Rosario een gevierd sterrenchef werd Liefde voor robots op zonne- energie en antieke teelttechnieken MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 32 1 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Intussen in Portugal 12 Interview Marlijn Weerdenburg 19 Geld Geluk 30 Nynke de Jong over skütsjesilen 36 Boeken Lionel Shriver 38 Nu lezen 39 Mijn boek Gerard Janssen 40 BV De Liefde 41 Puzzels 45 Joost mag 't weten 46 Hemd van het lijf Wietze de Jager COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Els Rozenbroek (frl.) Vormgeving Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99