Roda krijgt later gras door wateroverlast halve tel Medaille op dienblad in Tokio kijken handenwrijvend uit naar de sprintrace 3 Jahanbakhsh gekeurd in de Kuip Feyenoord heeft Alireza Jahan bakhsh (27) medisch gekeurd. De club zal de Iraniër overne men van Brighton en een meerjarig contract laten onder tekenen in de Kuip. Feyenoord hoopt Jahanbakhsh snel speelgerechtigd te hebben, al komt de trip naar Pristina in Kosovo, waar donderdag de tweede voorronde van de Conference League tegen het onbekende FC Drita wordt afgewerkt, te vroeg. Jahanbakhsh moet in de Kuip komend seizoen de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis doen vergeten. Ondertussen werkt technisch directeur Frank Arnesen aan de komst van een centrale verdediger. De Kroaat Mario Vuskovic staat al geruime tijd op de radar van Feyenoord, maar het 19-jarige talent van Hajduk Split is vol gens Arnesen vooralsnog te duur voor de Rotterdammers. Feyenoord oefent vandaag in de Kuip tegen Werder Bremen. Het is de laatste test voor het treffen met FC Drita uit Ko sovo. De afgelopen dagen vonden al voorbereidende werkzaamheden plaats in het Parkstad Limburg stadion. Ook die moesten worden onderbroken vanwege de over vloedige regenval en de daaruit voortvloeiende wateroverlast. Roda JC hoopt dat de grasmatten op dinsdag 27 juli alsnog gelegd kunnen worden. De club uit de Keuken Kampioen Divisie zou op 31 juli een oefenwedstrijd spelen op het nieuwe gras, maar vanwege de uitstel van de werkzaamheden lukt dat niet. Roda JC onderzoekt de mogelijkheden om elders te oefe nen. De ploeg speelt de eerste thuiswedstrijd in de eerste divisie op vrijdag 13 augustus tegen Excel sior. Roda liet in 2014 uit kosten overwegingen het natuurgrasveld vervangen door kunstgras. De mat was inmiddels door slijtage aan vervanging toe. Bij de achterban en bij spelers van de club werd de roep om terug te keren naar natuurgras steeds luider. Ajax bevestigt komst Berghuis Luiten al klaar op Brits Open Transferban voor Spezia Geen 'Ferrari-stoel' Fans juichen voor Russell teams makkelijker op te vangen zijn dan voor de kleinere teams, is de vrees bij veel insiders wel dat dit format alleen maar voor gro tere verschillen en juist minder spanning gaat zorgen. Lammers draait dat echter graag om. ,,De beste teams kunnen mis schien het beste omgaan met de beschikbare tijd", erkent hij. ,,Maar deze opzet vraagt strate gisch wel meer van de teams en nadenken kost niets. Dus dat is weer goed nieuws voor de teams met een lager budget." Lammers en Coronel zien dus bijna alleen maar voordelen van de introductie van de sprintrace. En die traditie dan? ,,Mijn opa slachtte vroeger zijn eigen kip pen", zegt Coronel. ,,Kom op, zeg. Je historie is je handicap. De we reld verandert en wij moeten mee veranderen." NIEUWE OPZET^ Programma zaterdag 17 juli 2021 TOKii Sporters die een medaille win nen op de Olympi sche Spelen moe ten die plak zelf om hun nek hangen. Tijdens de podium ceremonie worden de medailles op een dienblad gepresen teerd aan de win naars. Om fysiek contact te voorko men, moeten de sporters dan zelf de medaille pakken. Normaal gesproken hangen hoogwaar digheidsbekleders de medailles om de nek bij de atleten. Vanwege het coro navirus heeft het In ternationaal Olym pisch Comité (IOC) besloten daar in Tokio van af te wij ken. IOC-voorzitter Thomas Bach bena drukte dat de men sen die de medailles op de dienbladen leggen, dit doen met handschoenen aan. Degenen die de gouden, zilveren en bronzen plak vervol gens aanbieden, dragen net als de sporters mondkap jes. Handen schud den en knuffelen zijn verboden tijdens de ceremonie. Publiek is niet welkom bij alle sportevenemen ten in de Japanse hoofdstad. VANDAAG SPRINTRACE MORGEN RACE TV ZIGGO SPORT ROTTERDAM KERKRADE Roda JC heeft de aanleg van een nieuw natuur- grasveld in het stadion moeten uitstellen vanwege de extreme wateroverlast in Zuid-Limburg. Komende maandag zou het gras ge legd worden, maar de werkzaam heden zijn met minimaal een week vertraagd. dat was alsnog genoeg om Verstappen nét van zich af te houden. Of de kwalificatienederlaag onverwachts kwam voor de Limburger? ,,Nee, ik ben niet verrast'', zei hij direct na af loop. ,,We moeten vooral naar onszelf kijken. De auto is goed, maar ik had heel veel onderstuur, dus ik kon de bochten niet aanvallen. Het is nog altijd erg close, alles is mogelijk.'' VOETBAL Ajax heeft de komst van Steven Berghuis bevestigd. De 29-ja- rige international te kent voor vier jaar in Amsterdam. Hij moet nog wel medisch ge keurd worden. ,,Ik wil graag spelen in de Champions League en om de prijzen'', aldus Berghuis. Eer der op de dag kon digde Ajax al aan het contract met aan voerder Dusan Tadic te hebben verlengd tot 2024. GOLF Joost Luiten is na twee dagen klaar op het Brits Open. Na een ronde van 71 slagen haalde Luiten gisteren de cut op Royal St. George's niet. Zijn eerste rondgang ging don derdag in een tegen vallende 76 slagen. VOETBAL Spezia, de Italiaanse club van keeper Je roen Zoet, mag twee jaar geen nieuwe spelers aantrekken. De tuchtcommissie van de mondiale fe deratie FIFA straft Spezia zo voor het contracteren van minderjarige spelers. Spezia zou de afge lopen jaren een aan tal Nigeriaanse voet ballers van onder de 18 jaar hebben vast gelegd door de re gels te omzeilen. Volgens Alfa-teambaas Frédé- ric Vasseur is er komend sei zoen geen stoeltje bij zijn stal meer gereserveerd voor een aan Ferrari verbonden rijder. De 90.000 toeschouwers op Silverstone stonden gisteren al op de banken. George Russell haalde met zijn Williams verrassend de laatste kwalificatiesessie en dat was aan leiding voor grote vreugdetaferelen. is juist nodig' GP VAN GROOT-BRITTANNIË Vandaag 13.00 uur vrije training 2 17.30 uur sprintrace Morgen 16.00 uur hoofdrace konden juichen. foto reuters De fans van Lewis Hamilton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 87