9 Drie stappen en gaan ALLE TIJD OM ELKAARTE LEREN KENNEN WANDELEN 15 De Vierdaagse van Nijmegen gaat vanwege covid-19 niet door. Maar de Alternatieve Vierdaagse van 2020 was een succes en krijgt daarom dit jaar een vervolg. Download de app en vertrek waar jij wilt! De verbinder 'Wat was die Vierdaagse een feest' WORLD TEAM Start wandeling STAP 1 STAP 3 Zie ook dealternatievevierdaagse.nl en wandel.nl De app downloaden ook M n 2017 liep ik een tocht door Neder- I land om geld in te zamelen voor I VluchtelingenWerk. Ik kwam zo I iemand van de organisatie van de I Nijmeegse Vierdaagse tegen. Hij nodigde me uit om de 50 kilometer te lopen, die uitdaging ben ik aangegaan. Ik was over weldigd door het evenement, vond het zo'n feest. Het viel me wel op dat er weinig wan delaars van kleur meeliepen, uit Afrika en het Midden-Oosten bijvoorbeeld. Mensen die ik in het dagelijks leven wel zie. Ik be dacht: ik wil zoveel mogelijk nationaliteiten mee laten lopen. In 2018 liepen we al met 25 nationaliteiten, we zijn ook een vereniging begonnen als World Team. Ik mik nu op honderd. Het belangrijkste is de verbinding. Ik merk dat die ontstaat tijdens het lopen. We lopen in koppeltjes, Nederlanders met mensen met een andere achtergrond. Door het wandelen neemt iedereen de tijd om elkaar te leren kennen. Ik zie in het dagelijks leven weleens proble men ontstaan, omdat Neder landers directe vragen stellen als: waarom ben je gevlucht? Sa men wandelen maakt een relaxt gesprek mo gelijk. Nu loop ik de Alternatieve Vierdaagse. We staan wel weer te trappelen voor een 'normale' editie. Sommigen hebben de data voor de Vierdaagse 2022 al aangekruist.'' -TvB Van 20 tot en met 23 juli. Je kiest 5, 10, 20, 30, 40 of 50 kilometer, en die afstand doe je alle vier de dagen volgens een traject dat je zelf kiest. Je gaat alleen of in een groepje, conform de regels van het RIVM. De Alternatieve Vierdaagse-app, te downloaden tot en met 20 juli (de eerste dag), registreert de gewan delde kilometers met behulp van de gps-functie. De app legt vervolgens vast dat je vier keer je target hebt gehaald. Maar de app biedt meer: wandeltips, nieuws. Je kunt hem blijven gebruiken, ook bij volgende wandelevents. Heb je hem nog van 2020, dan is downloaden niet nodig; je krijgt een update. Meestal gaat dat vanzelf. De bedoeling is dat je je inschrijft via de site dealternatievevierdaagse.nl. Bij het openen van de app vul je het opgegeven e-mailadres in, waarna het account tot stand komt. Maar inschrijven kan ook vanuit de app, bijvoorbeeld als je je op het laatste moment opgeeft. Nadeel: dan kun je geen medaille bestellen. Dat krijg je in 2021 helaas niet. Dat is een officiële koninklijke onderschei- ding, en dit jaar voldoen we niet aan de regels om die te mogen ontvan gen. Wel kun je bij de inschrijving op de site - dus niet in de app - kiezen voor een pakket met (eventueel) wandelartikelen en een medaille voor als je je targets haalt. Een aan denken. Bij 5, 10 en 20 km hoort een zilveren, bij 30, 40 en 50 km een gouden medaille. Een medaille kost 9,95 euro (KWBN-leden met 1 euro korting). Gratis meedoen kan ook, dan zonder medaille. 'Wandelen brengt je verder', is het motto. De Koninklijke Wandelbond Nederland (KWBN) wil zoveel mo gelijk mensen in beweging brengen en wandelen is de meest laagdrem pelige en duurzame manier. Het kost niets en geeft energie. Wandelen zorgt voor verbinding met jezelf en anderen. Het is niet anders. Foto's uploaden in de app kan helaas niet, maar de KWBN hoopt dat je beelden en ervaringen plaatst op sociale media met #dealternatievevierdaagse als hashtag. Kijk ook af en toe op wandel.nl, alles staat in het teken van de Alternatieve Vierdaagse. Je loopt op eigen risico, er zijn geen verzorgingsposten. Hou er rekening mee. Wees realistisch over wat je aankan. Kan ik lopen voor een goed doel? Dat kan zeker, raadpleeg de site. -Egbert Jan Riethof 0ca«ie5 Willemskwartier Groenestraat - Galgeveld Nijmegen ZATERDAG 17 JULI 2021 9 Goffettpark Radt)0U(jumc Q Schrijf je in op de site: kies de afstand die je wilt en betaal eventueel de medaille Download de app op je mobiel en bevestig je account Start je eerste wandeling Inschrijven kan t/m 20 juli De Alternatieve Vierdaagse is een initiatief van KWBN, Stichting De 4Daagse en House of Sports De Alternatieve Vierdaagse Wandelen is voor Eindhovenaar Mo Hersi (36) een manier om nationaliteiten te verbinden. Hij vluchtte zelf uit Ethiopië en wil met zijn World Team iedereen samen laten lopen. Wanneer is de Alternatieve Vierdaagse? Wat doet de app? Schrijf ik me ook in via de app? Er is toch een Vierdaagsekruis? deelnemers telde de Alternatieve Vierdaagse in 2020. Van hen finish ten er 20.373. koos in 2020 voor de 10 kilometer; 24% voor 20, 10% voor 30, 3% voor 40 en 1% voor 50 kilometer. Waarom deze Alternatieve Vierdaagse? Verbinding met anderen... Geen massa's wandelaars om je heen om contact mee te leggen. Waar moet ik die dagen extra op letten?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83