'Mijn moeder was rondemiss in Kwaden- damme toen mijn vader op zijn verjaardag zijn eerste wielerwedstrijd won. Zo ben ik ontstaan' 7 PASPOORT vrachtwagen geplakt dat verbonden was met mijn telefoon. Toen na twee dagen 's nachts het alarm afging, op 22 juni 2013, ben ik erop afge stapt, met alleen een broek aan mijn reet. Het was een heel rare situatie en ik zat vol adrena line, maar ik weet nog goed dat hij mij met een mes wilde steken. Uiteindelijk heeft de politie hem meegenomen. Als ik eraan terugdenk, is het nog steeds iets dat mij raakt. Het heeft er voor gezorgd dat ik een andere keuze heb ge maakt in mijn werk. Ik besloot: ik ga het op mijn eigen manier doen." ,,Ja, op mijn visitekaartje staat ook Dat kan ook Andors." „Vroeger heb ik weleens gestemd, maar dat doe ik niet meer. Toen dacht ik nog: 'Goh, deze doet het misschien beter.' Nu weet ik beter. Zonder leiding is het denk ik veel beter dan dat het nu is. Ik geloof niet in een perfecte wereld, dus vind ik het onzin het na te streven, maar dat is wat er nu in feite gebeurt. Daarmee maak je er uiteindelijk een veel grotere teringzooi van. Kijk naar de natuur, die heeft ook geen rege ring. Tuurlijk, in de natuur heb je ook gevecht- jes en dingetjes, maar een oorlog in de natuur, daar heb ik nog nooit van gehoord." ,,Toen ik een biologisch-dynamische opleiding deed, ging het op een gegeven moment te veel om hoeveel eiwitten en voer je in een koe moest stoppen. Ik had in mijn hoofd dat ik met paard en wagen het land op zou gaan. Ik ben denk ik een paar eeuwen te laat geboren. Mijn ideaal is zo dicht mogelijk bij de natuur leven. Ik ben jaloers op dieren. Die hebben alleen zichzelf en kunnen daarmee leven. Na mijn schooltijd wilde ik zo primitief mogelijk leven. Nu ik wat ouder word, weet ik dat ik het mezelf af en toe een beetje te moeilijk maakte. Ik ging bijvoorbeeld overal op de fiets naartoe. Naar Amsterdam bijvoorbeeld, maar na mijn school tijd ben ik ook weleens naar Spanje en eerder twee keer naar Italië gefietst. Eigenlijk had ik verder willen fietsen en een of andere natuur- stam willen ontmoeten. Maar dat is er nooit van gekomen. Nu weet ik: we zitten nu een maal in deze wereld en we staan als mens te genwoordig gewoon te ver van de natuur. Ons lichaam is gedegenereerd. Mijn honden kun nen prima uit een plas drinken, maar als ik dat zelf doe, schijt ik mij denk ik binnen de kortste keren leeg." GO ZATERDAG 17 JULI 2021 Andor van der Ploeg (46) vormt een natuurlijk rattenbestrijdings- team met zijn hondjes Ravi en Van Hamelen en zijn fretten. Zijn ide aal: zo dicht mogelijk bij de natuur leven. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Andor (Adria- nus) van der Ploeg Geboren: 3 juli 1975 in Kwaden- damme Woonplaats: El- lewoutsdijk Burgerlijke staat: woont nog samen met zijn ex-vrouw en hun 14-jarige zoon Opleiding: mavo aan Willibrordus- college in Goes en biologisch dy namische land en tuinbouwop- leiding in Flevo land (voortijdig gestopt) Beroep: ratten vanger, decor bouwer Op zijn Andors. Je hebt geen vertrouwen in de politie. Hoe zit dat met overig gezag, de politiek bijvoor beeld? Wat heb jij met de natuur?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51