II Oostend ZEELAND 15 In de zomer- rubriek van 2021 nemen Zeeuwse sporters ons aan de hand van een oude teamfoto mee terug in de tijd. In de eerste aflevering is het woord aan Bonny Leenders, libero bij de vrouwen van Forza Schouwen- Duiveland. ZOMERRUBRIEK TERUG IN DE TIJD ,,Dit is het meiden B-team van onze vereniging, toen nog Mevo. Ik was daar zestien jaar. Op de bo venste rij staat links onze toenma lige coach Mennolt Vedder. Die gaf ons training samen met Marcel Schiettekatte, in een kleine gym zaal in de Raamstraat in Zierikzee. Daarnaast staan Lisa Weeber, Ro- sanne Bouwman en Danielle El frink. Op de onderste rij zitten van links naar rechts mijn tweelingzus Peggy, Monique Savenije, ik zelf en tot slot Chantal Savenije. Moni que en Chantal zijn net als Peggy en ik een tweeling, dus de tegen standers herkenden ons altijd als het 'Twins Team'. We werden re gelmatig door elkaar gehaald, maar als tweeling ben je dat wel ge wend.'' ,,Dit was in 2005 bij een kersttoer nooi in Oostende, België. Daar probeerden we jaarlijks heen te gaan. Ik herinner me dat je daar als team twee spelers van de andere teams een punt mocht toekennen als je die het beste vond. Dan werd er aan het einde van het toernooi een 'speler van het toernooi' geko zen. Bij ons team kreeg Lisa de meeste punten als aanvaller en ik destijds als spelverdeler. Tegen woordig ben ik trouwens libero, maar ik heb ongeveer wel op alle posities gestaan.'' ,,Omdat we maar weinig meiden hadden die volleybal speelden, hadden wij een kleine selectie van zeven meiden. We waren ook niet echt lang, maar konden heel goed verdedigen en waren erg goed op elkaar ingespeeld. We speelden al samen met de andere tweeling vanaf ons tiende jaar. Ook buiten het veld trokken we samen op en gingen we bijvoorbeeld samen naar dansles. Met dit team zijn wel vijf of zes keer kampioen gewor den van Zuidwest Nederland in de C- en B-klasse. Vaak onderschatte de tegenpartij ons, omdat we alle maal niet zo lang waren. Alleen Lisa en Rosanne hadden lengte. Zelf ben ik 1.65 meter, dat is klein in het volleybal. We hadden toen al tegenstanders van 1.90 meter, dus dat moesten we wel ergens mee compenseren." ,,De meeste spreek ik nog regelma tig. Eigenlijk alleen Rosanne niet meer. Mijn zus Peggy woont te genwoordig in Breda. Wij zijn nog steeds vriendinnen met Chantal en Monique en hun nichtje Dani- ëlle. Lisa speelde tot voor kort ook nog bij dames 1 van Forza. Inmid dels zijn de meeste van de meiden We waren niet echt lang, maar konden wel heel goed verdedigen wel gestopt. Alleen Chantal en ik spelen hier nog bij dames 1. Dani- ëlle speelt nog ergens in Tilburg, waar ze woont. De coach traint nu af en toe dames 2 en speelt zelf ook nog wel eens mee met heren 2 bij Forza.'' ,,Het jaar van de foto zijn we zesde van Nederland geworden bij het nationaal gesloten jeugdkampi oenschap in Zwolle. Wij hadden in de voorron des de meeste pun ten gepakt tegen de uiteindelijke kampioen, waar iedereen dik van verloor. De hele beleving van die dag. Zo gaaf om daar aan mee te mogen doen en je eigen district te mogen vertegen woordigen. Ja, dat was echt wel heel tof.'' zaterdag 17 juli 2021 Bonny Leenders en het Twins Team IRAVciW Menno Kole Zierikzee Welk team zien we hier op jouw foto? Waar en wanneer is deze foto ge nomen? Waar lag jullie kracht? M Bonny Leenders (6) op een teamfoto uit 2005, toen ze nog bij Mevo'80 in Zierikzee speelde. Die club is samengegaan met Kwiek tot Forza, waar Leenders nu nog speelt. EIGEN FOTO Hoe is het nu met je teamgenoten van toen? -Bonny Leenders Als je één dag opnieuw zou mogen beleven met dit team, welke dag zou dat dan zijn? Bonny Leenders. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39