Supfietsers zijn meteen verkocht ZEELAND 11 KL\H\APCTPO£LEN 2o3o Delta Marina in Kortgene heeft Zeeuwse primeur 'Rennen voor je overstap in Roosendaal moet klaar zijn' CORDEJONGE Wanneer wordt de overstaptijd op het NS-station in Roosendaal nu eindelijk eens verruimd? Dat vraagt de PvdA-Statenfractie. Treinreizigers die vanuit Zeeland moeten rennen om hun aanslui tende trein te halen, zijn de partij een doorn in het oog. De overstap bedraagt - zonder vertraging - slechts drie minuten. Gevolg: veel Zeeuwen missen hun aan sluitende trein. Als de trein vanuit Zeeland maar een ietsiepietsie te laat is, heeft dat meteen gevolgen. De overstap is niet haalbaar, omdat de andere trein al gaat rijden. De PvdA heeft met reizigers en NS- personeel gesproken, die aange ven best te willen wachten maar dat zij aan regels gebonden zijn. Als de treinen moeten wachten op de Zeeuwse trein, leidt dat tot vertragingen op andere lijnen. De PvdA wil van het dagelijks provinciebestuur weten welke acties tot nu toe ondernomen zijn om de overstaptijd voor nu en altijd te regelen. De fractie vraagt of het wellicht zinvol is een brief te sturen naar de NS-di- rectie en in het overleg met die zelfde directie een betere over stap te eisen. Het ziet er op het eerste gezicht misschien een beetje mal uit, zo'n hometrainer op een surfplank. Maar wie eenmaal op de 'Red Shark' is gestapt, schudt de schroom snel van zich af. Met de supfiets beweeg je geruisloos, snel en behendig over het water. Zeebe nen zijn geen vereiste, een cursus is niet nodig. Mede daarom kan ieder een vanaf vandaag een supfiets hu ren bij jachthaven Delta Marina in Kortgene. Een primeur in Zeeland. Windje mee Uiteraard moeten de weersomstan digheden wel een beetje meewer ken. Tijdens het eerste proefvaartje van Eveline, Jeff en vakantiekracht Mart Hofman staat een windkracht vier op het Veerse Meer. ,,Veel har der dan dit moet het niet waaien hoor", zegt havenmeester Hans-Pe- ter Zwartepoorte. ,,Windje mee is het allemaal leuk, maar vergeet niet dat je ook nog een keer terug moet." De supfietsen liggen aan de rand van de jachthaven. ,,Het is niet de bedoeling dat mensen in de haven gaan cruisen. Als je hier met de boot ligt kun je er even naar toe, maar verder is het eigenlijk te ge vaarlijk." De proefkonijnen zetten daarom koers naar het strandje, tot 'HP' ze maant om te draaien. ,,Hier drijft te veel bessenwier." Voor Jeff is het al te laat. Zijn schroef zit verstrikt in het draderige zeewier dat deze zomer een ware plaag vormt in het Veerse Meer. Na een paar keer achteruit trappen is hij van zijn last bevrijd en kan hij zich weer bij de andere twee sup- fietsers voegen. ,,Gelukkig zijn we over een paar weken weer van het wier af', zegt de havenmeester. Relaxter Na tien minuutjes trappen valt het Jeff en Eveline vooral op hoeveel re laxter het fietssuppen is ten op- zichte van de gewone sup, die stan daard meegaat in de zeilboot. ,,Je bent minder snel moe", zegt Jeff. ,,Je valt er ook veel minder makke lijk vanaf. Ten minste, dat hoop ik", lacht Eveline die ook windsurft. Ze denkt dat je ook makkelijk op aller lei plekjes kunt komen waar het voor de zeilboot te ondiep is of geen steiger ligt. ,,Ik zie het al helemaal voor me, picknickmandje mee en gSSn." Dat moet Monica de Vast, direc teur van Delta Marina, als muziek in de oren klinken. Ze vertelt dat ze passanten als Jeff en Eveline willen verleiden om langer dan één nachtje in Kortgene te blijven. ,,We verhuren al e-choppers en elektri sche fietsen om het achterland te ontdekken. Nadat leverancier Ar- pafly uit Kruiningen een demon stratie kwam geven, vonden we dit een mooie aanvulling." Ook landrotten mogen de vier Red Sharks huren. Iedereen krijgt een reddingsvest en waterdichte tas mee, vertelt havenmedewerker Mart. Daarmee kun je behalve de lunch ook de mobiele telefoon droog houden mochten zich on derweg problemen voordoen. Van wege de hoogte zijn de fietsen al leen geschikt voor mensen van 1,48 meter of langer. „Kinderen kunnen eventueel wel meevaren", zegt ha venmeester Hans Peter. Jeff en Eveline hebben allebei een band met Kortgene en zijn daarom vaste gasten. Hij kwam al als kind op camping de Paardekreek, zij heeft familie in het dorp wonen. Ze zullen bij een volgend bezoekje on getwijfeld nog eens de supfietsen huren. ,,Ik zou er wel één willen ko pen, maar Jeff vindt dat ik al genoeg troep aan boord heb gesleept." zaterdag 17 juli 2021 GO YARA Ab van der Sluis Middelburg/Roosendaal Mart Hof man van Delta Marina Kort gene (links) test samen met Eveline Koppejan en haar vriend Jeff Slaa de nieuwe sup- fietsen. Ze zijn vanaf vandaag te huur voor 28,50 euro per uur. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De supfiets? Fanatieke water sporters Eveline Koppejan en Jeff Slaa uit Amsterdam hadden er tot een uur geleden nog nooit van gehoord. Maar na een proef- vaartje over het Veerse Meer zijn ze verkocht. ,,Het is super leuk, veel stabieler dan een ge wone sup!", zegt Eveline. Jeff: ,,Het gaat heel soepel, alsof je in je eerste versnelling fietst." Joeri Wisse Kortgene ®Kijk op de site bij /video Supfietsen in Kortgene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35