9 zaterdag 17 juli 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Annemarie Zevenbergen, foto Dirk-Jan Gjeltema. Anja van der Linde (49) Werkt bij Knieriem Goes v Locatie: Kinderdijk Middelburg Tijdstip: dinsdag 13 juli 13.30 uur Ik ben de boel aan het opruimen na ons verjaardagsfeestje zondag. We zijn om drie uur begonnen en om half vijf 's ochtends ging de laatste weg. Heerlijk en gezellig hier voor de deur op straat. Wat statafels, de buitenbank en stoelen erbij. Super. Mijn vriend en ik zijn drie dagen na elkaar jarig, dus we vieren dat altijd samen. We wonen hier ontzettend fijn. Net een vakantiehuis. Aan de voor- en achterkant boten. Je hoort het tingelen tegen de mas ten, zeker als het een beetje waait. Het is een prachtig pand, een oud VOC pakhuis De Muil. Alleen is die naam na een schil derbeurt verdwenen. Wij wonen op de tweede verdieping. Meestal alleen in het hele huis trouwens. De eigenaar, een Duitser, is boven al 14 jaar aan het verbouwen. De zomerwoning be neden staat vaak leeg.Voor hebben we een mooi uitzicht op haven en Spijkerbrug. Achter kijken we ook heel ver over de ha ven heen; door de gebouwen zien we het stadskantoor. Er gebeurt hier altijd wat voor de deur. Omdat we geen tuin hebben, zitten we op de stoep. Het is hier net een klein dorpje; buren die buiten zitten, voor bijgangers. Vanaf een uur of vier, half vijf heb je hier de zon. Ik hou van reuring en dat is hier volop. Zeker ook met de restaurantjes hiernaast. Ik heb lang in de horeca gewerkt. In de be ginjaren van Desafinado, de Herberg, het Arsenaaltheater. De haven brengt ook leven. Booteigena ren op slippers met hun handdoekje naar de douches en wc's van de watersportver eniging hiernaast. Soms denken ze dat ze hier naar binnen moeten. Ik heb wel eens een vrouw van de trap naar boven ge plukt. In de zomer hoeven wij niet naar de schouwburg. Dan zien we hier volop straattheater. Ook vanachter ons Frans bal kon in de woonkamer.'' GO VAN DE STRAAT ll'SI 'We hebben straattheater voor de deu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33