7 "7 Ti! IJjiIUl ;ri1 heeft afgerekend. We lopen over de markt en passeren de terrassen. ,,Je hebt hier ook leuke horeca. Tij dens de lockdown had ik het heel druk en dan ging ik vaak eten halen bij de Landbouw. Superaardig zijn ze daar. Vroeger kwam ik ook vaak op de Grote Markt na het spor ten. In die tijd sportte ik bij Mytilus. Ik was geen topsporter, dat wilde ik wel, maar dat was ik echt niet. Toch heb ik er leuke herinneringen aan, na het sporten gingen we altijd wat eten en daarna gingen we naar Café de Pompe. Daar zaten we dan met heel het volleybalteam. Reuzegezellig. Jammer genoeg is De Pompe er nu niet meer. Gelukkig is er nog steeds veel horeca op de Grote Markt. Ik vind het heerlijk om hier op een terras te zitten.'' 4. Omoda Lange Vorststraat 70 De volgende favoriet van Jacqueline is schoenenwinkel Omoda. ,,Ik loop het liefst op sneakers. En die haal ik meestal hier. Als ik naar de Tweede Kamer ga, neem ik altijd nette schoe nen mee, maar de laatste keer was ik dat vergeten. Dus ja, toen zat ik in de Tweede Kamer op mijn sneakers.'' Ze wijst op haar vlotte rode jasje en dito sneakers. ,,Ik zorg wel altijd dat mijn sneakers matchen bij mijn kle ding.'' Op hoge hakken zal je haar nooit zien, want als ze nette schoe nen draagt, houdt ze het heel veilig bij een klein hakje. „Zoiets", zegt ze, terwijl ze haar duim en wijsvinger amper twee centimeter uit elkaar houdt. In de Omoda staat ze binnen no time met een witte sneaker in haar hand. ,,Oeh, deze is wel heel erg leuk. Deze winkel is gevaarlijk. Echt heel gevaarlijk'', lacht ze. ,,Ze hebben hier zoveel mooie schoenen.'' 5. De Lange dijk Oostwal van Keizersdijk tot Oostsingel Vanaf de Omoda lopen we naar de Stenen Brug. Jacqueline kijkt mijme rend over het water en wijst naar de Toen ik klein was, woonden we in de Anjelierstraat en liep mijn moeder zo met de wandelwagen de stad in en daarna nog even over de lange dijk Oostwal, een smal paadje dat langs het water van De Veste onderdoor de enorme treurwilgen door het stads park slingert. ,,Kijk eens wat een prachtig plekje. Daar kwam ik als kind heel vaak. Oma noemde het 'de lange diek'. Ik vind het een prachtig stukje. We hebben ook veel oude fo to's en filmpjes die daar gemaakt zijn, daarop zie je mij in de kinderwagen of terwijl ik de eendjes sta te voeren. Toen ik heel klein was, woonden we in de Anjelierstraat en liep mijn moe der met de wandelwagen zo de stad in en daarna nog even over de lange dijk." 6. De Koperen Tuin Keizersdijk 16 We lopen weer terug in de richting van boekhandel De Koperen Tuin. ,,Dat is ook heel fijn aan Goes. Het is allemaal heel compact, je hebt alles op loopafstand. Ik koop ook wel eens wat in Den Haag, maar verreweg het meeste koop ik in Goes. Ik heb hier echt mijn vaste adresjes. Voor mijn boeken ga ik naar Het Paard van Troje of De Koperen Tuin. Het is heerlijk om met een vers krantje in het hore cagedeelte van de Koperen Tuin te zitten, maar het is ook genieten om tussen de boeken te snuffelen. Ik lees echt van alles, zoals strips, De Zeven Zussen, maar ook literatuur." ,,En kijk, dit is echt een geweldig boek'', zegt ze, wijzend op de knal roze omslag van Confettiregen van Splinter Chabot. ,,Echt een aanrader. In dit boek worstelt de hoofdpersoon met zijn geaardheid en coming out. Prachtig. Dit boek is nu heel toepas selijk, want Roze Zaterdag is toch maar mooi naar Goes gehaald. Ik ben zo trots. Toen het bekend werd, deelde ik het gelijk op sociale media en daarna ontplofte mijn app. Ik kreeg zoveel enthousiaste reacties, ook vanuit de Tweede Kamer. Het evenement wordt voor het eerst in onze provincie georganiseerd en dat is natuurlijk fantastische promotie voor Goes en de rest van Zeeland. Ik ben er heel blij mee." zaterdag 17 juli 2021 Jacqueline van den Hil is verzot op sneakers, hier kijkt ze in de win kel van Omoda. ftJ Een kaarsje wordt aangestoken in de RK Heilige Maria Magdalena- kerk. - Jacqueline van den Hil, Tweede Kamerlid M Aan de koffie in Slot Oostende. Altijd fijn: een wan deling over de Oost- wal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31