Vakantieolannen Verdachte van overval tankstation vindt eis van vier jaar cel voor 'zitten in auto' bizar Anna haalt vaccinatie in pop-upprikstraat 2 MAIKEL HARTE Column Over een week of drie heb ik vakantie en tot een paar we ken geleden was ik er van overtuigd dat ik ergens op een cam ping aan de Adriatische Zee zou ko men zitten. Het klinkt misschien wat overdreven en decadent maar voor mij is een vakantie met het ge zin echt wel een dingetje. veel en dan zijn die paar weken dat je echt samen bent kostbaar. Ik geef niks om een auto, kleding of spul len in zijn algemeenheid, maar voor een paar weken op een leuke camping werk ik graag. Daar wor den toch veel herinneringen ge maakt. Het valt mij altijd op dat bij uitvaarten het vaak de vakantiever halen zijn die voorbij komen en het de vakantiefoto's zijn die getoond worden. Vandaar dat ik op een of andere manier een soort urgentie voel: voor je het weet zijn de kinde ren de deur uit en gaan ze niet meer mee. Vorig jaar bleven we in eigen land en zijn we een weekje naar de Ardennen geweest, wat overigens prima beviel. graag een keertje terug naar toe willen, vooral om te kanoën. Dat kon vorig jaar nauwelijks, omdat het water in de Ourthe te laag stond. Moet je nu kijken! Toch zou den we eigenlijk het liefst wat zui delijker gaan, vooral na het weer van de laatste weken. Maar na het 'alle-remmen-los-experiment' dat eind juni van start ging is een 'verre' vakantie een stuk onzeker der geworden. Om me heen hoor ik allerlei ver schillende bestemmingen. De één gaat helemaal niet meer, een ander gaat naar Groede en er zijn er best nog wat die de caravan aan de auto binden en gewoon gaan. De meest opvallende categorie vind ik toch wel die miljardairs die ineens alle maal de ruimte in willen en zelfs burgers mee nemen. met Jeff Bezos mee. Richard Bran son ging al en Elon Musk wil nu ook. Maar wat bezielt die rijkelui? Ik ben al blij met een caravan aan zee, maar dit is wel heel ver weg. Zou in de ruimte het belastingta rief nog lager zijn? Er zijn er best nog wat die de caravan aan de auto binden DE STELLING Weekend: Ik geef ook voor Limburg Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Gemeente is niet vriendelijker voor camperaars Drie verdachten drugslab voorlopig op vrije voeten Waterschap stuurt hulp naar Limburg ,,Een bizarre eis", vond De C., die zegt dat hij er niets mee heeft te maken, en slechts verweten kan worden dat hij in zijn auto heeft gezeten. Twee medeverdachten, de 19-jarige L. D. uit Made en S. T. (25) uit Rucphen hoorden cel straffen van respectievelijk zes maanden en drie maanden plus voorwaardelijke celstraffen van achttien en twaalf maanden tegen zich eisen. De zaak tegen nog drie medeverdachten wordt later afge handeld. Vuurwapen In de nacht van 23 augustus vorig jaar werd in Rucphen een mede werker van het tankstation be dreigd met een vuurwapen en ge dwongen geld - naar later bleek 300 euro - af te geven. Daarbij zouden T. en De C. betrokken zijn geweest. Twee weken later werd het tankstation Voetpomp langs de A58 bij Krabbendijke overval len. Dat zou het werk van D. en De C. zijn geweest. Daar bleef het echter bij een poging omdat de medewerker achter kogelvrij glas prompt de politie belde. Het verhaal van het trio was dat ze samen met de drie andere ver dachten een vriendenclub vorm den en daarmee geld voor een springkussen voor de jeugd bij el kaar wilden sprokkelen. Ze kre gen bezoek van een motorclub en die eiste dat de 'leider' van hun club 2000 euro moest betalen. Die leider, S. H. uit Sint Maartensdijk, was kort daarvoor uit de motor- Het tankstation Voetpomp langs de A58 bij Krabbendijke werd in september vorig jaar overvallen club gegooid. Op 23 augustus ging het zestal een stukje rijden en on derweg, geheel uit het niets, be sloot de Smerdieker dat het tank station in Rucphen moest worden overvallen en dat T. dat maar moest doen. En zo gebeurde het ook. Laveloos De C. zat volgens hem laveloos op de achterbank en wist van niets. In Krabbendijke was De C. ook van alles ontgaan, want D. had zonder dat De C. ook maar iets had gezien, geprobeerd een over val te plegen. Hoe die valse kente kenplaten op zijn eigen auto wa ren gekomen, daar had hij geen idee van. Nee hoor, schudt ze hevig met haar hoofd: geen pijn. „Ik voel me prima. Dit is voor mijn veiligheid en vrij heid. Zo kan ik straks gaan waar ik heen wil." In een loods van tomaten- en paprikateler Seasun in Kapelle krijgen zo'n honderd arbeidsmigranten hun vaccinatie tegen corona. GGD Zeeland heeft hier voor één dag een prikstraat in gericht. Iets minder gelikt dan die in Goes, en zeker niet zo groot, maar minstens net zo efficiënt. Anna is blij met haar Janssen- vaccin. ,,Eenmaal volledig gevacci- neerd kunnen we straks weer naar de bioscoop of op reis naar Bulga rije." Van de pakweg 450 buitenlandse werknemers die bij Seasun werken, hebben zich vrijdagochtend al zo'n honderd gemeld voor een vaccina tie. ,,We hebben mensen gevraagd of er behoefte aan is en kregen veel reacties", zegt directielid Jozua La gendijk. ,,Veel mensen zijn best ze nuwachtig. Begrijpelijk. Je bent in een land waar je de taal misschien niet begrijpt en dingen anders geregeld zijn dan je in je k thuisland gewend bent." Seasun helpt hen waar %T het maar kan. Soms in Ehet Engels, soms in het Bulgaars, Roemeens, r V-' Turks, Portugees, Pools of Spaans. De GGD vaccineert op locatie omdat ze 'de vaccinatiegraad onder arbeidsmigranten zo hoog mogelijk wil krijgen', vertelt projectleider Annemieke Vijverberg. ,,Alle be drijven die arbeidsmigranten in dienst hebben, kunnen zich mel den bij de GGD." ENORME RAVAGE IN UM&URG zaterdag 17 juli 2021 Mijn vrouw en ik werken best wel Daar zouden de kinderen best Zo mag een Tilburgse student Reageer op pzc.nl Gisteren: Peter R. de Vries was een held. 1610 reacties VLISSINGEN Camperaars krijgen in Vlissingen nog geen warm welkom. Een motie van raadsfractie POV om meer voorzieningen te bieden aan toeristen in kampeerauto's kreeg al leen steun van oppositie partijen. De POV wil cam pertoeristen meer plek ken aanbieden waar zij hun auto kunnen stallen voor een overnachting. Als camperaars bijvoor beeld bij een aantal tank stations afval kunnen aanbieden, chemische toiletten kunnen legen en water kunnen innemen, zou Vlissingen meer toe risten kunnen lokken. MIDDELBURG Drie mannen die verdacht worden van betrokken heid bij een drugslab in Waterlandkerkje, zijn voorlopig op vrije voeten. Dat is donderdag door de rechtbank in Middelburg bepaald tijdens een tweede tussentijdse zit ting. De advocaten van de drie verdachten van Colombiaanse komaf vroegen de rechtbank twee maanden geleden ook om de voorlopige hechtenis van hun cliën ten op te heffen in af wachting van de inhoude lijke behandeling van de zaak, maar die verzoeken werden toen afgewezen. MIDDELBURG Waterschap Schelde- stromen stuurt mede werkers naar Limburg om hulp te bieden bij de wateroverlast. De eer ste medewerkers zijn donderdagnacht ver trokken. Het gaat vooral om dijkinspec- teurs en coördinatoren. Daarnaast biedt het wa terschap materieel aan, zoals zandzakken, vul- machines, noodpom- pen en -aggregaten, boten en gereedschap. De verwachting is dat in de komende dagen nog meer Zeeuwse wa terschappers aan de slag gaan in Zuid-Lim burg. Tegen de 37-jarige R. de C. uit Steenbergen is gisteren een ge vangenisstraf van vier jaar ge ëist. De C. wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij een overval op een tankstation in Rucphen en een poging daar toe in Krabbendijke. Ad Roos Middelburg De rechtbank doet op 30 juli uit spraak. Anna Trampova (foto) is er zeker van. Ze wijst naar haar net geprikte arm: dit is vrijheid. De Bulgaarse werkt in de kassen van Seasun in Kapelle en heeft vrijdag net, op een bijzondere manier, haar vaccinatie tegen corona gekregen: in een pop-up- prikstraat. Jeffrey Kutterink Kapelle &rr zijn ramp toeristen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2