Heel Vlissingen voor behoud van De Piek OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! <U 'HiL Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 5 5 EURO PER UUR PARKEREN IN DOMBURG Niet verwacht en toch gebeurt het. De duurste parkeerplaatsen in Domburg zijn heel vaak bezet. Het gaat om het parkeerterrein aan de Van Voorthuijsenstraat waar maar liefst 5,20 euro per uur betaald moet worden. Wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) is er zelf ook enigszins verbaasd over. „Kennelijk is er een groep mensen die zich niet laat weerhouden door zo'n tarief." Moderne Perzische tapijten Berbers Begin dit jaar voerde de gemeente het betaald parkeren langs de ge hele kust in, te begin nen met Domburg, Veere en Zoutelande. In die eerste twee kernen was al betaald par keren, maar de tarieven zijn daar vooral verhoogd. Er was bij het bekendmaken van het nieuwe beleid enige ver bazing over de hoogte van de ta rieven die gelden voor een viertal terreinen zoals de Van Voorthuij- senstraat. Daar moet namelijk meer betaald worden dan waar ook langs de Belgische en Neder landse kust. Op die manier wil de gemeente ze beschikbaar houden voor inwoners. Want zij kunnen daar gratis staan. Maar iemand als Markus Dopp uit Keulen vindt het geen probleem om ruim vijf tien euro te betalen en zo zijn zil verkleurige Mercedes onderaan de duinen neer te kunnen zetten. ,,Dit is een fantastische plek." Dat vindt Hannah Krüger (omgeving Wuppertal) ook. Maar ze besluit toch verder te rijden op zoek naar iets goedkopers als ze op haar In juni haalden we 740.000 euro aan parkeergeld op. In mei ging het om 640.000 euro parkeerapp ziet hoeveel ze moet betalen. ,,Vorig jaar was het hier toch veel goedkoper?" 'We zitten op koers' Wisse is tot nu toe tevreden over het nieuwe parkeerbeleid. Wel tekent hij aan dat door de corona crisis en het matige weer hij nog geen definitieve conclusies kan trekken. Elke vergelijking met voorgaande jaren gaat nu mank. Wisse hoopt dat er snel een 'nor male' zomer komt zodat hij kan zien of het nieuwe parkeerregime wordt geaccepteerd. Als hij kijkt naar de opbreng sten tot nu toe is hij tevreden. ,,In juni haalden we 740.000 euro op." Dat was vooral in de kernen omdat door het matige weer de parkeerterreinen langs de kust nog niet echt veel gebruikt wor den. ,,In mei ging het om 640.000 euro." Volgens de wethouder zit hij met die inkomsten op koers omdat hij eind dit jaar vijf mil joen euro wil hebben opgehaald. ,,Daar moeten natuurlijk de kos ten nog vanaf." Mona Lisa Tijdens het gesprek over het par keren maakt Wisse een bijzon dere vergelijking en vertelt over zijn bezoek, een paar jaar terug, aan Het Louvre in Parijs. ,,Ik wilde de Mona Lisa zien, maar dat lukte nauwelijks omdat er heel veel bezoekers stonden die ook allemaal dat schilderij wilden zien." Hij maakt die vergelijking omdat zonder een goed parkeer beleid zoiets ook kan gebeuren in zijn gemeente. ,,Dat door de vele geparkeerde auto's al het moois hier niet meer is te zien." Hij wijst erop dat het nu lukt een stadje als Veere autoluw te maken zodat iedereen van de his torische bebouwing kan genie ten. Floris Visser, de speciaal aan getrokken medewerker voor het parkeerbeleid, valt hem bij. „Nie mand wil auto's zien als je op va kantie bent. Ook toeristen niet. Als ze door een mooi stadje lo pen, willen ze daarvan kunnen genieten." Die ontboezeming deed wethouder Rens Reijnierse donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergade ring. Hij overtuigde de gemeente raad dat aanname van een motie om het voortbestaan van De Piek vast te leggen voorbarig zou zijn. De SP, indiener van de motie, wilde ook al geld voor nieuwe huisvesting reserveren, maar Reijnierse stelde dat een benodigd bedrag niet te noemen is. Met de toezegging van de wet houder dat na het reces een voorstel voor het nieuwe accommodatiebe- leid rijp is voor discussie kon ook de SP leven. Dat over twee maanden al duidelijk is waar De Piek langdurig onderdak vindt, is onwaarschijn lijk. Maar in het accommodatiebe- Waarschijnlijk is over twee maanden nog niet duidelijk waar De Piek langdurig onderdak vindt leid kan de gemeenteraad wel vast leggen dat er een (al dan niet te de len) ruimte voor podiumactivitei ten in Vlissingen blijft. Eerder dit jaar kreeg het bestuur van De Piek al de verzekering dat ze in elk geval tot najaar 2023 in het huidige honk aan de Hellebardierstraat kan blij ven. zaterdag 17 juli 2021 Henk en Mariët Oosterbeld uit Borne vinden het geen probleem om 5,20 per uur te betalen. 'Vorig jaar was het hier veel goedkoper' René Hoonhorst Goes - Pieter Wisse, wethouder (CDA, verkeer) Gemeentebestuurders van Vlis singen zijn unaniem voor het be houd van De Piek. Het vinden van een geschikte nieuwe ac commodatie voor het poppo dium, beschouwen burgemees ter en wethouders als een 'bij zondere verantwoordelijkheid'. René Hoonhorst Vlissingen Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 a||| .0031 164 24 22 1 6 E WEBSHOP tyjf Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29