Kort geding tegen Dormio in de steigers 4 Meedoen aan Beste Zangers is een unieke kans voor Joe Buck Joe Buck vorig jaar op het Zeeland Nazomerfestival. foto lex de meester Vanaf 2 september is hij te zien in het programma, waarin Neder landse artiesten nummers van de andere kandidaten zingen. Aan het nieuwe, veertiende seizoen doen behalve Joe Buck ook Roel van Vel- zen, Karsu, Belle Perez, Bökkers, Anneke van Giersbergen en Alides Hidding mee. Jan Smit is de presen tator. Het is een gemêleerd gezelschap. ,,Ze proberen altijd verschillende artiesten, die op verschillende mo- menten in hun carrière zijn, samen te brengen", zegt Buck, die afkom stig is uit Oostburg, maar nu in Ede woont. ,,Ik vermoed dat ze nog een broekie nodig hadden. Ik ben toch de jongste, die het minst lang bezig is. Ze benaderden me met de vraag of ik het leuk vond om mee te doen. Ik zei meteen ja." Het populaire programma is een unieke gelegenheid om, net als bij voorbeeld Emma Heesters twee jaar geleden deed, een volgende stap te maken. ,,Op zich gaat het su- pergoed. Ik heb aan het begin van mijn carrière meteen veel succes gehad met The way you take time. Wel heb ik altijd het idee dat veel mensen dat liedje kennen van de radio of van de bijbehorende re clame, maar niet direct weten dat het bij mij hoort. Daarom is het wel heel spannend en leuk dat ik nu de kans krijg om meer van mijn verha len en muziek te delen." De opnamen zijn in april al ge weest. Dagenlang zat de groep bij elkaar in Limburg. ,,Je bent de hele dag bezig, maar je krijgt ook volop de tijd en ruimte om elkaar goed te leren kennen, samen leuke dingen te doen en vriendschappen op te bouwen. Iedereen heeft zijn eigen stijl in de muziek. Dat maakt het ook zo leuk om ze te leren kennen en te ontdekken wat ze allemaal al hebben gedaan. Iemand als Anneke van Giersbergen heeft een ontzet tend indrukwekkende carrière." De lat ligt hoog bij de Beste Zan gers, want de deelnemers zingen liedjes die voor de andere kandida ten veel betekenen. ,,Je hoort ook het verhaal erachter. Je zingt het dan echt voor hen. Dat voelt alsof we voortdurend cadeautjes gaven aan elkaar. Dat haalde voor mij de druk er wel wat af. Het was vooral genieten van die verhalen." Eigen draai Omgekeerd hoorde hij hoe de an der deelnemers hun eigen draai ga ven aan zijn nummers. ,,Dat was het allergrootste cadeau. Dat men sen van dit soort kaliber liedjes zin gen die voor mij belangrijk zijn, dat was heel bijzonder. Het is toch een soort ode aan wat je tot nu hebt ge daan. Om dat als 25-jarige in zo'n gerenommeerd programma te mo gen meemaken, is best wel cool." Beetje geluk Joe Buck hoopt mede door Beste Zangers na de coronaperiode weer volop te gaan optreden en de nieuwe muziek, waaraan hij werkt, te laten horen. ,,Bij The way you take time heb ik ook gemerkt dat je uit eindelijk op het juiste moment op de juiste plek moet zijn. Natuurlijk moet je hard werken, maar er is ook een beetje geluk nodig. Je kunt de mooiste songs op aarde schrijven, maar of het ook bij de mensen te rechtkomt, daar heb je niet altijd iets over te zeggen. Van de Beste Zangers weet je dat heel veel men sen dat gaan zien. Die zekerheid is heel tof. Het voelt als een stap die alleen maar mooie dingen kan brengen." Emile Calon Biggekerke Van Leeuwen staat een grote groep inwoners van Biggekerke en directe omgeving bij. Zij willen niet dat op tweehonderd meter afstand van de grens van hun dorp een hotel-re sort verschijnt. Zij vinden dat veel te groot in verhouding tot hun dorp, waar zo'n zeshonderd men sen wonen. Iets kleiners Het dagelijks bestuur van de ge meente Veere doet op dit moment nog onderzoek of de vergunningen van Dormio voldoen en of er moge lijkheden zijn de bouw tegen te houden of het bedrijf te dwingen iets kleiners neer te zetten. Volgens wethouder Chris Maas (PvdA/GL) is dat onderzoek voor het einde van de maand afgerond. Als Van Leeuwen het kort geding wint, kan er voorlopig niet ge bouwd worden en moet de recht bank op een later moment bepalen of de bouw definitief wordt afge blazen of de schorsing ongedaan wordt gemaakt. Dormio maakt gebruik van een omgevingsvergunning die in 2011 werd afgegeven voor de bouw van een hotel. Die initiatiefnemers slaagden er destijds niet in voldoende finan ciers voor hun plannen te krijgen waardoor ze de bouwplannen in- trokken. De omgevingsvergunning bleef echter gelden, want die werd niet ingetrokken door de gemeente. Dormio maakt daar nu gebruik van en wil eind volgend jaar de eerste gasten in het hotel-resort ontvan gen. Onderzoek gemeente Veere of bouw kan worden tegengehouden is eind deze maand klaar BEVEILIGING *24-uurs meldkamer-service zaterdag 17 juli 2021 Joe Buck hoefde niet lang na te denken toen hij werd gevraagd voor het programma Beste Zan gers. Zo'n kans om een groot publiek te bereiken komt maar zelden voorbij. ,,Het leek me ge lijk een geweldig idee." Rolf Bosboom Oostburg 'Ik denk dat ze nog een broekie zochten' De nieuwe groep zangers die meedoet aan Beste Zangers, met zittend (vlnr) Alides Hidding, Anneke van Giersbergen, Joe Buck, Belle Perez en Bökkers en staand Jan Smit, Karsu en Roel van Vel- zen. FOTO AVROTROS De Veerse jurist Bram van Leeu wen (foto) stapt naar de recht bank in zijn strijd tegen de bouw van hotel-resort Zoutelande op het Kaasboerterrein bij Bigge- kerke. Hij wil via een kort geding ervoor zorgen dat een vergun ning voor de bouw van dat hotel wordt geschorst. Volgens Van Leeuwen is er haast geboden omdat Dormio Leisure Develop ment na de zomer wil beginnen met de bouw van het hotel-re sort met 466 bedden. Lewestraat43,4481 BC Goes/Kloetinge Tel. 0113 213 720 www.colijnbv.nl infb@colijnbv.nl A INBRAAKBEVEILIGING A MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE A ALARMOPVOLGING A BRANDBEVEILIGING A CAMERABEWAKING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28