Fietsen óp het Hoe komt een Zeeuw op de Spelen? Alleen in Tholen hadden inbrekers geen coronadip Joe Buck in Beste Zangers Buiten Zeeland trainen is niet meer genoeg staand kan voortpeddelen zijn inmiddels een bekend verschijnsel op de Zeeuwse wateren. Vanaf vandaag zijn er ook supffetsen in de provincie. Delta Marina in Kortgene heeft de primeur, daar kun je de 'Red Sharks' huren. Eveline Koppe- jan en Jeff Slaa (foto) supfiet sen een rondje op het Veerse Meer, onder begeleiding van Mart Hofman (in rood shirt) van Delta Marina. zeeland 11 'Ze vroegen of ik het leuk vond om mee te doen. Ik zei meteen ja' Dat wordt vooral toegeschreven aan de co- ronapandemie. Bewoners waren vaker thuis, waardoor het voor inbrekers min der aantrekkelijk was om hun slag te slaan. Dat gold zeker in de periode van 23 januari tot 28 april, toen de avondklok van kracht was. In januari noteerde de politie in Zee land nog 40 aangiften van woningin braak. In de maanden erna schommelde het aantal tussen de 18 en 24. In bijna alle gemeenten daalde het aantal inbraken in het eerste half jaar. Meldingen Vooral Schouwen-Duiveland springt eruit. Daar bleef het aantal meldingen be perkt tot 8 in zes maanden tijd, terwijl het er vorig jaar 24 waren en in 2019 nog 21. Ook in Hulst, Middelburg en Vlissingen nam het aantal inbraken sterk af. De enige gemeente waar de inbrekers geen coronadip kenden, is Tholen. Daar sloegen ze 26 keer toe, 21 keer meer dan in de eerste helft van 2020. Vooral in de win termaanden was er een piek. Volgens de InbraakBarometer van verzekeraar Inter- De opmars van fraude en oplichting via vooral internet lijkt nauwelijks te stuiten polis was het overgrote deel van de inbra ken de afgelopen twaalf maanden in Tho- len-stad. Het relatief lage aantal woninginbraken de afgelopen tijd in de provincie past ook in het landelijke beeld, blijkt uit de aan- giftecijfers die de politie gisteren publi ceerde. Landelijk nam het aantal inbraken, vergeleken met het eerste halfjaar van 2020, met 32 procent af. In Zeeland was dat 28 procent. Bedrijven kregen eveneens aanzienlijk minder vaak ongewenst be zoek. Ook de criminaliteit in het algemeen is gedaald. In zes maanden tijd turfde de po litie in de provincie 6136 misdrijven, bijna 400 minder dan vorig jaar in deze periode. Zo halveerde het aantal autokraken en straatroven en was er fors minder vaak sprake van mishandeling, bedreiging, zakkenrollerij, autodiefstal en rijden on der invloed. Niet alle vormen van criminaliteit ont wikkelen zich dit jaar tot nu toe gunstig. Er zijn meer zedenmisdrijven dan in de eerste helft van vorig jaar: 78 tegen 65. Het aantal zaken van mensenhandel in Zee land groeide van 6 naar 13. Ook werd er va ker aangifte gedaan van discriminatie. WhatsApp De opmars van fraude en oplichting via vooral internet lijkt nauwelijks te stuiten. Het aantal aangiften van zaken zoals phis- hing, oplichting via WhatsApp, identi teitsfraude en malafide verkoop liep in het eerste halfjaar op van 1191 tot 1374. In heel 2020 ging het in Zeeland om 2530 zaken. Drie jaar eerder was dat nog maar de helft. It I zaterdag 17 juli 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 ZEELAND4 Minder inbraken door pandemie Inbrekers hielden zich de afgelopen maanden opvallend gedeisd. Zij sloe gen in het eerste halfjaar in totaal 145 keer toe bij Zeeuwse woningen. Vorig jaar was dat in dezelfde periode 200 keer. Ook dat was al lager dan gebrui kelijk. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25