20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Peter R. de Vries was meer dan een misdaadjournalist. Hij was een tv-persoonlijkheid, die de kijker meer dan eens verraste. De tien meest memorabele tv-momenten van een onvergetelijke man. Het was een avond van mooie woorden, van grote woorden, van intens verdrietige woorden, van liefste woorden. Van zijn col lega's van RTL Boulevard, die allemaal hun eigen herinneringen koesterden aan Peter R. de Vries. Van andere mensen die beroepsmatig veel met hem te maken hebben gehad. Van onbekende per sonen die als door een magneet naar de Lange Leidsedwarsstraat waren getrokken om een bloe metje te leggen voor een man die ze enkel kenden van het tv-scherm. En van Peter zelf die, gevraagd naar wat het Achtuurjournaal zou moeten melden bij zijn dood, ooit, zonder aarzelen zei: dat ik een goede vader was. De zenders NPO 1, SBS 6 en vanzelfsprekend zijn eigen RTL 4 gooiden na zijn overlijden donderdag de programmering om en deden recht aan de per soon die Peter R. de Vries was, aan hoe hij levens heeft veranderd, maar ook aan wat de moord op hem voor Nederland betekent. Advocaat Peter Plasman sprak aan tafel bij Jeroen Pauw op NPO 1 onomwonden van een daad met terroristisch oog merk. Het was veelzeggend dat Pauw tekende voor deze extra Op1, als laatste, respectvol gebaar naar de misdaadverslaggever die hij sinds 2006 ontel bare keren aan zijn talkshowtafel had ontvangen. Hij deed het zoals al leen hij dat kan, feil loos de juiste toon aanslaand. Aan het einde van de uitzen ding, toen recht bankverslaggever Saskia Belleman aan hem vroeg wat hj het meeste ging mis sen, moest hij zijn best doen zijn emo ties in bedwang te houden. Bij de extra lange RTL Boulevard kwa men de verslagenheid en het peilloze verdriet dwars door het tv-scherm heen. Er was gekozen voor een intieme aanpak, een wake voor 'hun' Pe ter, met weinig filmpjes en alle ruimte voor per soonlijke verhalen en tranen. Kleine anekdotes - Peter had zelfs een mening over de kleur van de jurkjes van Marieke Elsinga - wisselden ze net zo gemakkelijk af met superlatieven over zijn onna volgbare, bijna maniakale gedrevenheid. De verslagenheid en het peilloze verdriet kwamen dwars door het tv-scherm heen En net toen ik dacht dat alles wel gezegd was en niks me meer kon verrassen, had Humberto Tan Wilco Viets en Herman du Bois aan tafel, beter bekend als de Twee van Putten: mannen die hun leven aan Peter te danken hebben. Het feit dat hij het op tv talloze keren voor hun onschuld opnam, betekende alleen al een hele verbetering in hun ge vangenisleven. Peter liet ze nooit meer los. Met de een ging hij om de week naar Ajax. Er stond vol gende week een barbecue gepland. Er waren al ja ren plannen voor een gezamenlijke toertocht op de motor. Nu komt die er helaas niet meer. Het was een avond van mooie woorden, grote woorden, in tens verdrietige woorden, van lieve woorden. Maar het was bovenal een avond waarin woorden te kortschoten om de oorverdovende stilte te door breken. ANGELA KIJKT DE KOMENDE VIER WEKEN EVEN GEEN TV Warringa mist première 'Boer zoekt vrouw' in augustus Banderas in Indiana Jones Peter als dragqueen Make Up Your Mind, de avondvullende drag- queenshow die Carlo Boszhard en zijn partner Herald Adolfs eenmalig mogen maken op RTL 4, is met de deelname van Barry Atsma en Jim Bakkum al meer dan geslaagd. Maar dan moet het toetje nog komen. Überhetero Peter R. de Vries heeft zich onder de naam Miss Emmy Beautycase in een glitterjurk gehesen en maakt een grandioze en tree. Ondanks de dikke laag lippenstift klinkt zijn karakteristieke 'goedenavond' als vanouds. De show is mede door zijn bijrol een daverend succes, een vervolg zit in de pijplijn. 2 Pauw Witteman, 11 jan 2008 'Ik heb stromend water nodig' ,,Ik heb stromend water nodig'', zegt Peter R. de Vries als hij om zich heen tast in de studio van Pauw Witteman. Even daarvoor heeft Joran van der Sloot een glas rode wijn in zijn gezicht ge mikt. Van der Sloot is geïr riteerd, omdat de mis daadjournalist hem con fronteert met de leugens die Van der Sloot bij de politie op Aruba zou heb ben verteld over de ver dwenen Natalee Hollo- way. De Vries bijt zich vast in deze zaak. Nog geen maand later toont hij een undercoveroperatie, waarin Van der Sloot een bekentenis doet. Deze uit zending levert De Vries een Emmy Award op. Van der Sloot wordt uiteinde lijk niet vervolgd voor de moord op Holloway. Later wordt hij wel veroordeeld voor de moord op een Pe ruaanse studente. In tranen om Nicky doorbraak in deze zaak, in de zomer van 2018, vertelt De Vries met tranen in zijn ogen aan Boulevard-presentator Ruben Nicolai dat hij het Ajax-shirt van Nicky voor altijd in zijn kantoor zal laten hangen. ,,Ik heb altijd gezegd dat het zou blijven hangen tot de zaak is op gelost, maar ik kan je nu wel vertellen: dat shirt neem ik mijn hele leven mee. Dat blijft altijd hangen bij mij als herinnering en eerbetoon aan Nicky.'' Clash over Twan Huys in 'DWDD' De Vries krijgt het aan de stok met tv-columnist Angela de Jong in de media-uitzending van DWDD. De twee zijn uitgenodigd om te praten over de beroerde kijkcijfers - op dat moment 188.000 - van RTL Late Night met Twan Huys. Terwijl de tv-columnist en de misdaadverslaggever bijna op elkaars schoot zitten, verdedigt De Vries de talkshowhost volop. De Jong stelt dat Huys moet kiezen voor zwaardere onderwerpen die hem wel interesseren. De Vries vindt echter de keuzes op dat moment prima, en countert vilein: ,,Dat wil de lezer van het AD ook heel graag, hè, die zware onderwerpen." Peter R. als the mystery guest en Masked Singer Wie is toch de mystery guest in die enorme doos? In het satirische programma Promenade vraagt pre sentator Diederik Ebbinge aan zijn panel Ton Kas, Henry van Loon en Eva Crutzen daarnaar te raden. Hij heeft vragenrondes, hints en een voorwerpronde bedacht, maar Van Loon zegt vrijwel onmiddellijk 'Pe ter R. de Vries'. Quasi-geïrriteerd beent De Vries weg. Hetzelfde gebeurt in de oudejaarseditie als de misdaadjournalist optreedt als Masked Singer. Zelfspot is Peter R, de Vries ook niet vreemd. Woorden zaterdag 17 juli 2021 GO FILM Ilse Warringa kan niet aanwe zig zijn bij de première van haar film De Lui zenmoeder. Ze laat weten dat er coronageval- len binnen haar gezin zijn en ze daarom in qua rantaine moet. Warringa speelt in de film de rol van Juf Ank. Ze maakt ermee ook haar regie debuut. TELEVISIE Het programma Boer zoekt vrouw keert aan het eind van de zomer terug op televisie. De eerste afleve ring van het twaalfde sei zoen wordt op 29 augustus uit gezonden. Dat maakte KRO- NCRV gisteren bekend. In de uitzending zul len de vrijge zelle boeren zich voorstellen. FILM De Spaanse ac teur Antonio Banderas (60) is de nieuwste ster naast Harri son Ford (78) in het vijfde deel van de Indiana Jones-film- reeks. Ook de Britse actrice Phoebe Waller- Bridge en de Deense acteur Mads Mikkelsen spelen rollen in de avonturen film. Make up your mind, 15 mei 2021 4 RTL Boulevard, 22 aug 2018 Als een terriër bijt Peter R. de Vries zich twintig jaar lang vast in de moord op de 11-ja- rige Nicky Verstappen. Na de 5 DWDD, 26 okt 2018 3 Promenade, 2 februari 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20