Vandaag bij deze krant Ook zonder Vierdaagse wandelplezier Duizenden geëvacueerd, ook patiënten ziekenhuis in Venlo 'Het liefst was ik een paar eeuwen eerder geboren' Lees er alles over inde bijlage Andor van der Ploeg is een bijzondere rattenjager Bijlage z Al meer dan 72 uur is Limburg in de ban van het wassende water dat woest, maar tegelijkertijd langzaam door de provincie stroomafwaarts stroomt. De Maas bereikte gister ochtend haar hoogste peil sinds 1911, toen werd begonnen met de metingen. Toch kon in Zuid-Limburg giste ren een eerste begin worden wor den gemaakt met het opruimen van de ravage die de overstromin gen hebben achtergelaten. In het centrum van Valkenburg aan de Geul liet het teruggetrokken water een dikke laag zand en modder ach ter. Weggespoelde huisraad én au to's vielen op willekeurige plekken droog. ,,Wat er nu gebeurd is, is zo groot. Hier kun je gewoon niks te- Wat er nu gebeurd is, is zo groot. Hier kun je gewoon niks tegen doen gen doen'', treurde de eigenaar van een vernielde bloemenwinkel in het stadje. Verderop in de provincie moest het leed toen nog komen. Zo sprong het leger bij om een fors gat in een dijk van de Maas bij Bunde te dich ten. Duizenden omwonenden moesten zo snel mogelijk weg, ze werden onder meer gewaarschuwd door noodsirenes. De brandweer en het leger wisten het gat met hon derden zandzakken te dichten. Ziekenhuis Nog verder stroomafwaarts in de provincie, in Venlo en de dorpen ten noorden daarvan, kregen dui zenden mensen het verzoek hun huizen voor gisteren 18.00 uur te verlaten. De Maas zou daar afgelo pen nacht haar hoogste punt gaan bereiken. Ook werden alle patiën ten uit ziekenhuis VieCuri in Venlo geëvacueerd. Waar Nederland er met veel ma teriële schade en verdriet vanaf lijkt te komen, is de ramp in België en Duitsland nog veel groter. In Duits land zijn nu al meer dan honderd mensen om het leven gekomen en wordt nog een groot aantal mensen vermist. In delen van het gebied is het mobiele netwerk uitgevallen, waardoor veel mensen onbereik baar zijn. Een aantal gemeenten raakte van de buitenwereld afgeslo ten. In België eisten de overstro mingen inmiddels 23 levens, in sommige dorpen bleef de toestand ook gisteravond kritiek doordat een aantal dijken van de Maas het water nog amper aankon. 1688 Watermuur raast door Limburg Luchtfoto van het gebied rond Brommelen waar een dijk aan het Julianakanaal is doorgebroken. Hierdoor kwam het gebied deels onder water te staan. foto remko de waal/anp De muur van water die de afge lopen dagen door Limburg stroomde, heeft een ravage ach tergelaten. Tegelijkertijd hielden bewoners van Noord-Limburg gisteravond nog steeds hun adem in voor de nacht. Duizen den mensen werden uit voor zorg geëvacueerd en vluchtten voor de overstromende Maas en Roer. Sander van Mersbergen Cyril Rosman Valkenburg/Venlo —Eigenaar winkel in Valkenburg P3 t/m 5 Droog en volop zon. Na het weekend 23°C koeler. NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 5 5 5 5 47" ('uaagsg: Nfitf-nfeitteortó 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1