met film in familietherapie UITGEKOOKT.nl specials i MEDIA CULTUUR 19 Na omzwervingen kwam Dylan Penn tóch uit bij dat waartegen ze zich lang had afgezet: acteren. Deze krant sprak de dochter van Oscarwinnaar Sean Penn in Cannes over haar rol in Flag Day, geregisseerd door haar vader. Maak ook kennis voor maar Klantbeoordeling Flag Day was een van de meest begeerde tickets van het afgelopen filmfestival van Cannes. Dat kwam voort uit een cynisch soort nieuwsgierigheid: het willen zien of Sean Penn nog een parel van het kaliber Into The Wild (uit 2007) kan afleveren. Met zijn laatste wapenfeit als regisseur - dat hij als acteur klasse heeft, staat bui ten kijf door films als Milk en Dead Man Walking - had hij een flater geslagen: The Last Face (2016) staat te boek als de meest uitgelachen film uit de geschie denis van het festival. Het kostte Penn naar verluidt zelfs zijn relatie met hoofdrolspeelster Charlize Theron. Het is niet te hopen dat ook Flag Day zo'n nagalm heeft. Daarin gaf Penn de belangrijkste rol aan zijn eigen dochter. ,,Ik dacht dat het erg gecompliceerd zou worden", geeft Dylan Penn (30) toe tij dens een gesprek in een penthouse recht tegenover de befaamde rode loper van het Palais de Festival. ,,Ik had mezelf altijd voorgenomen het professionele van het persoonlijke te scheiden. Mijn vader gaf me alle vertrouwen en ruimte. Het voelde nooit verstikkend." Al is de film zelf zeer wisselend ont vangen, iedereen lijkt eensgezind ver rast door het charisma en de acteerkwa- liteiten van de jonge Penn. In het waar gebeurde Flag Day speelt ze Jennifer Vo gel, die al op jonge leeftijd ontdekt dat haar vader een dubbelleven leidt als bankovervaller, oplichter en moorde naar. Onvermoeibaar blijft ze hopen dat hij zijn leven betert. Deze John Vogel zou oorspronkelijk worden gespeeld door Matt Damon, maar die raadde Sean Penn aan zichzelf deze rol te gunnen. Vader en dochter troffen elkaar dus zowel achter als voor de camera. ,,Het was even emotioneel als louterend", vertelt Dylan Penn. ,,Het was alsof ik dagelijks in familietherapie zat. Dat kwam ook doordat ik voor zo'n beetje elke scène moest huilen. Ik moest in mijn hoofd teruggrijpen op situaties uit het verleden, waardoor die emoties eruit stroomden. Mijn vader zei steeds: 'Als het vals aanvoelt, voelt de kijker dat ook. Zorg dus dat het altijd oprecht blijft.' Het werd mijn mantra op de set." Dylan Penn moet genoeg hebben meegemaakt voor een acteerprestatie vol emotionele waarheid. Ze werd niet bepaald gepamperd door haar be roemde en inmiddels gescheiden ou ders - haar moeder is Robin Wright, be kend van onder meer Forrest Gump en House of Cards. Op haar 18de vertrok Dy lan Penn van het natuurrijke San Fran cisco Bay naar de grote stad. ,,In New York City moest ik het zelf uitvogelen. Ik woonde ineens alleen en moest de huur zien te verdienen. Een 'echt' leven leiden, dat was heel belangrijk voor me. Het was voor het eerst dat ik niet meer alleen de dochter van Sean en Robin was. Zonder dat stempel kon ik uitvin den wie ik nu eigenlijk was." Penn werkte een tijdlang in de horeca en bracht een halfjaar lang pizza's rond. Uiteindelijk belandde ze in de modewe reld. Was meteen gaan acteren niet veel logischer? ,,Dat interesseerde me heel lang helemaal niet", zegt ze lachend. Ik dacht er niet goed in te zijn en als kind vond ik het ook iets sufs: volwassenen die zich verkleden en net doen alsof ze andere mensen zijn. Flag Day heeft mijn blik daarop veranderd." Penn raakte meer en meer geïnteres seerd in een regisserende rol. Haar beide ouders adviseerden daarvoor eerst maar eens te ervaren hoe het is om in de schoenen van een acteur te staan. Kleine rolletjes leidden uiteindelijk tot Flag Day. De film was volgens Penn ook inhoudelijk gezien een interessante leerschool. ,,Ook Jennifer Vogel gaat op zoek naar haar eigen identiteit. Ze wil ertoe doen. Dan ontdekt ze dat het ver leden altijd onderdeel zal blijven van wie ze is, maar dat haar ouders niet per se haar onafhankelijke karakter definië ren. Dat sprak me persoonlijk erg aan." Ja, het acteren smaakt bij Penn beslist naar meer. ,,Maar of het gaat lukken, is een tweede." LEKKERE GEZONDE MAALTIJDEN AAN HUIS Ze zijn er weer! 085-0190068 U-R Gratis gekoeld aan huis bezorgd -£) In 4 minuten op tafel zaterdag 17 juli 2021 GO hh plus tv gids Media&Cultuu r Dylan Penn Gudo Tienhooven M Dylan Penn verraste Cannes. fotoap Bestel een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19