OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! weg!!!] Woekerende vogelkers aangepakt in de bossen ZZ.vméêik <U 'HiL BEVELANDEN EN THOLEN 5 Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra OVERLAST VERKEER Hij kreeg weer nul op het rekest bij de gemeente. De dorpsraad wil zelfs niet meer met hem praten. Maar Jules Bitter zet zijn strijd voor verbetering van de in zijn ogen onveilige Torenring voort. Moderne Perzische tapijten Berbers Jules Bitter steekt er al vijfjaar lang heel veel tijd in. De inwoner van 's-Heer Arendskerke maakt zelfs beeldopna mes van verkeerssituaties in zijn straat en plaatst gemonteerde vi deo's met begeleidende teksten op YouTube. „Mensen vinden me misschien wel gek'', zegt hij. ,,In zekere zin ben ik ook een lastpak. Maar ik kom gewoon op voor mijn leefomgeving.'' Vrachtauto's Dat op het zuidelijke deel van de Torenring zwaar vrachtverkeer rijdt, is Bitter een doorn in het oog. ,,Het mag van de gemeente met 30 kilometer per uur voorbij komen denderen op drie of vier meter van onze gevels'', zegt hij. ,,Als de vrachtauto's uitwijken voor een tegenligger en in volle vaart de parkeervakken oprijden, komen ze zelfs nog dichterbij. Het is een absurde snelheid voor deze plek.'' Hobbelige stoep Bitter stelt dat de situatie ronduit onveilig is. De hobbelige stoep is volgens hem zo slecht dat men sen met bijvoorbeeld een rollator of kinderwagen op de straat gaan lopen. Als er dan een vrachtauto op volle snelheid aankomt, zou dat soms tot hachelijke situaties leiden. ,,Mensen met een rollator mijden de straat al.'' Het vracht verkeer zorgt volgens Bitter ook voor geluidsoverlast en trillingen, Twee weken geleden is bij mij nog een scheur gedicht, maar hij is alweer te zien! met schade aan huizen tot gevolg. ,,Twee weken geleden is bij mij nog een scheur gedicht, maar hij is nu alweer te zien!'' De bewoner van de Torenring heeft gepeild in zijn straat en zegt dat een meerderheid de roep om maatregelen steunt. Het hoeft volgens hem niet veel te kosten. „Waarom is een verbodsbord voor vrachtverkeer voor het zui delijke deel van de ring al te veel gevraagd? Dat heeft er ooit ge staan, maar toen moest ons dorp ineens verkeersbordarm worden. De maximumsnelheid verlagen naar 15 zou ook al helpen.'' Burgemeester en wethouders hebben deze week, naar aanlei ding van een recente petitie van Bitter, wederom besloten geen actie te ondernemen aan de To- renring. ,,We hebben de situatie nu al meerdere keren bekeken en hebben wederom vastgesteld dat aanpassingen niet noodzakelijk zijn'', zegt wethouder Joost de Goffau. ,,Er gebeurt daar eigenlijk nooit iets. In onze ogen verdient de situatie op dit moment niet de prioriteit die de heer Bitter graag zou zien. Ook de dorpsraad geeft aan dat ze de urgentie niet ziet.'' Niet meer praten Bitter zegt dat die dorpsraad de bewoners van de Torenring in de kou laat staan. ,,Ze willen zelfs niet meer met me praten.'' Dat laatste beaamt Herman Bouma van de verkeerswerkgroep. ,,De heer Bitter is hier nu al zo lang mee bezig en heeft ons nu al zo vaak benaderd dat alles wel is ge zegd. Wij zijn met hem in ge sprek gegaan, maar vinden dat de problemen aan de Torenring niet erger zijn dan in sommige andere straten.'' Dorpsraad-voorzitter Kees Kabboort vult aan dat het voor de dorpsraad ophoudt als de gemeente keer op keer consta teert dat de kwestie geen priori teit heeft. ,,Wij zijn geen machts orgaan dat zaken kan afdwingen.'' Buijs Ballot Bitter legt zich niet neer bij de si tuatie. „Waarom werd er in de Buijs Ballotstraat in Goes wel naar de bewoners geluisterd, maar hier niet?'', vraagt hij zich af. ,,Misschien moet ik de straat maar eens blokkeren als de vuilnisauto van de gemeente er weer met hoge snelheid doorheen rijdt.'' Wandelaars moeten niet schrikken wanneer ze vanaf eind deze maand mannen met zaagmachines door het Gadrabos bij Burgh-Haamstede zien lopen. Goed volk, verzekert boswachter Marijke Lieman. Ze maken korte metten met de Ame rikaanse vogelkers. Aansluitend wordt de woekerende exoot ook in de Boswachterij Westerschouwen vakkundig onthoofd. Staatsbosbeheer begon de veld slag met de 'Prunus serotina' in de Kop van Schouwen in 2015. Volgend jaar staat het laatste stuk bij de Zee- peduinen op het programma. En dan is het verder vooral een kwestie van goed bijhouden, zegt Lieman. ,,Dit alles heeft alleen maar zin als je ze weg blijft pesten. Vorig jaar zijn in het westelijke deel van de Boswachterij de zaadbomen tot op zo'n één meter hoogte afgezaagd. Die lopen weer uit, net als bij een knotwilg. Maar wanneer je ze tel kens in het groeiseizoen weer om zaagt of knakt, vinden ze dat niet leuk. Dan houden ze er op een ge geven moment toch mee op." Tijdens de werkzaamheden blij ven alle paden open. Het gebruik van elektrische zagen voorkomt dat de rust in de bossen wordt ver stoord. SfH 0031 164 24 22 1 6 zaterdag 17 juli 2021 Jules Bitter aan de in zijn ogen onveilige Torenring in 's-Heer Arendskerke. foto johan van der heijden Rob Paardekam 's-Heer Arendskerke - Jules Bitter Burgh-Haamstede Boswachter Marijke Lieman. FOTO ERNESTA VERBURG Jules vraagt al vijf jaar om aanpak van onveilige Torenring Marcel Modde Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 E WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 146