NIEUWS 13 Bestel nu op pzc.nl/soundofmusic FOTOSESSIE ORANJES SPECIAAL VOOR JOU Het koninklijk gezin reist af naar de Griekse vakantievilla, na een bizarre donderdag, met de ramp in Limburg, de dood van Peter R. de Vries en de diploma uitreiking van prinses Amalia. Laatste hobbel: de jaarlijkse fotosessie. Een beveiliger van de koninklijke familie loopt door de poort van paleis Huis ten Bosch. In vrijetijdskleding. Een grote koffer ratelt achter hem aan over de klinkers van de lange oprij laan. D^e vraag is dus pal voor de koninklijke fotosessie en het aanslui tende persgesprek met koning Wil- lem-Alexander en koningin Maxima al opgehelderd: ze gaan op vakantie. Voor de vlucht wacht eerst nog een drietrapsraket. Poseren met de doch ters (,,de meisjes'', noemen Willem- Alexander en Maxima de drie grote adolescenten om hen heen nog lief kozend bij de sessie), dan een gesprek met de geschreven pers en tot slot eenzelfde ontmoeting met journalis ten van de audiovisuele media. De onderwerpen: van de uitingen op sociale media van hun nichtje Eloise (MSxima: ,,Nee, ik volg haar niet.''), via de ellenlange kabinetsformatie, het nieuwe hondje dat rondscharrelt bij het paleis, de diversiteit aan het hof (Maxima: ,,Als wij hier niet divers zijn is dat niet een beetje dom, maar wel heel dom.''), tot de vakantieplan nen aan toe. Want nu ook de schoolvakanties in regio midden beginnen, wordt de pa gina wijsopreis.nl ook in dat gedeelte van Nederland door veel potentiële vakantiegangers doorlopend ver verst. Ook in Huis ten Bosch, bekent Maxima. ,,Wij doen niet anders'', grinnikt de koningin. Haar man: ,,Niet de hele dag door, maar wel vaak natuurlijk. We kijken wat de moge lijkheden daar zijn. We weten dat we dit jaar ook tijdens de vakantie moe ten kijken wat er aan de hand is, maar dat is voor iedere Nederlander zo.'' Waar 'daar' in Willem-Alexanders antwoord precies is, mag de koning officieel niet zeggen. Maar een ko ninklijke kwinkslag brengt uitkomst: ,,Zoals altijd zeggen we niet waar we heen gaan, dus we zeggen ook niet dat we naar Griekenland gaan.'' Het is één van de weinige momen ten dat er gelachen wordt door de Oranjes en de pers, bij deze fotosessie in bizarre tijden. De dood van Peter R. de Vries, de oplopende coronacij- fers, de rampzalige taferelen in Lim burg, België en Duitsland. Donderdagavond vloog het paar per helikopter heen en weer naar Valkenburg, om daar met eigen ogen de desastreuze watermassa te zien. ,,Hartverscheurend'', beschrijft Wil- lem-Alexander de toestand die hij er aantrof. In de uren daarvoor waren ze nog bij de diploma-uitreiking van prinses Amalia, die is geslaagd voor het gym nasium. Haar vader: ,,Het was giste ren dat ze aan onze handen de Bloemcampschool in Wassenaar bin nen liep en nu loopt ze met een di ploma in diezelfde hand een andere school weer uit.'' In elk geval nog één keer gaan ze als compleet gezin op zomervakan tie. Maxima: ,,Iedereen in Nederland wil zo graag weg, even in een andere omgeving zitten. Een beetje rust, va kantie vieren. Vanuit ons hart: ik gun iedereen die momenten, iedereen heeft hard gewerkt.'' Waar kijkt de koning het meest naar uit? ,,Met zijn vijven in de boot zitten. Geen beveiliging, geen perso neel, alleen wij met z'n vijven.'' Beleef de meest geliefde musical aller tijden Dit is een klassieker om naar uit te kijken; The Sound of Music! Een van de meest geliefde musicals aLLer tijden nu te zien op tour Langs theaters in heel Nederland. Beleef de Nederlandstalige voorstelling over het hartverwarmende verhaaL van Maria en de famiLie Von Trapp. Verheug je op een heerlijk nostalgisch avontuur samen met je familie, vrienden of vriendinnen. Boek nu tickets bij jou in de buurt en ontvang 5,- zomervoordeel! zaterdag 17 juli 2021 Hét vakantiegevoel van de koning: met zijn vijven in een boot zitten Jeroen Schmale Den Haag Prinses Ariane, koning Willem-Alexan- der, prinses Amalia, koningin Maxima en prinses Alexia. FOTO'S ANP De traditionele foto sessie op het gras van Huis ten Bosch. *Deze actie is geldig voor geselecteerde voorstellingen in diverse theaters. Kijk voor de uitgebreide actievoorwaarden op pzc.nl/soundofmusic VAN DE (ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13