'Ik wil me kunnen verplaatsen in een personage' Vol verwachting O'Figuren die een beetje tragisch zijn, vind ik als lezer interessant. Zo ook de hoofdfiguur uit Een naderend begin van iets nieuws (IJzer 16,50) van Hans Heesen. Deze jongen van 18 jaar, zonder naam, woont in Zutphen. Voor zijn gevoel komt zijn leven nog niet echt op gang. Tot hij een vreemd type ont moet en een koffertje vindt. Hij wil er alles van weten, vooral omdat hij hoopt op avontuur. Heesen schetst heel mooi zijn verlangens. Tegelijk is het spannend en wil je weten hoe het verder gaat.' Slappe oren O'De jonge oorlogsinvalide uit Mijn vrienden (Uitgeverij Vleugels 23,95) van de Franse schrijver Emma nuel Bove hunkert naar vriendschap. In het Parijs van vlak na de Eerste Wereld oorlog klampt hij zich veelvuldig vast aan vreemden, maar er bouwt zich niets op. De roman verscheen al in 1924 en is nu opnieuw uitgegeven. Terecht, want Emmanuel Bove schrijft geweldig. 'Ze heeft slappe oren,' denkt de man bijvoor beeld als hij een vrouw ontmoet. Je voelt het oordeel in dat zinnetje. Prachtig.' Eilandenliefde O'Mijn man en ik gaan vaak naar de Waddeneilanden. We houden van de natuur en het authentieke karakter van de dorpen. Die hebben vaak een rijke cultuurhistorie. In Omringd door water (Prometheus 45) brengen Jan Bank en Doeko Bosscher die historie mooi in beeld. De schrijvers delen hun liefde voor de 25 eilanden op Nederlands grondgebied. Mooi om te lezen hoe elk eiland een eigen geschiedenis heeft.' Brieven aan Ger O'In 1994 kreeg Nicolien Mizee les in scenarioschrijven van Ger Beukenkamp. Ze ziet hem als een soort goeroe en begint hem te faxen. Hoog en laag springen (Van Oorschot 25) is het vierde deel in de reeks brievenboeken. Mizee schrijft hierin heel openhartig én grappig over haar eigen leven. Ze lijkt het schrijven aan Ger, die overigens nooit terugschrijft, nodig te hebben om haar problemen aan te kunnen. Die kwetsbaarheid is prachtig beschreven.' Balkon vol bijen ©'Journalist Caspar Janssen pakte zijn balkon aan voor wat meer biodiversiteit in zijn omgeving. Hoe hij dat kleine stukje omtoverde in een jungle met honderden soorten beestjes, beschrijft hij in Het bijenbalkon (Atlas Contact 21,99). Na het lezen van dit boek kijk ik anders naar mijn tuin. Onkruid laat ik nu staan. Omdat juist hier veel vlinders en bijen op aftomen. Een leerzaam boek over tuinieren, dat ook ontzettend leuk is om te lezen.' 38 I Co LU Nicoliefl Mizee H ooQenlaag springen faxen aan GE» DIANNE VAN ABEE- nu lezen LEN (53) van Boek handel Adr. Heinen in Den Bosch tipt vijf topboeken. LEEST ZELF HET LIEFST 'Romans. Bij voorkeur met een psy chologische inslag. Ik vind het boeiend als je je in een personage kunt verplaatsen.' VLIEGT OVER DE TOONBANK Theaterfes tival Boulevard 1985-2020 van Eric Alink. Het beschrijft de geschiedenis van het festival en staat vol persoonlijke herinneringen. Heel interessant voor Bosschenaren én theater liefhebbers uit de rest van Nederland.' OP HET NACHTKASTJE 'Het verstoorde leven, dagboek van Etty Hillesum 1941-1943. Ik heb het boek twintig jaar geleden voor het eerst gelezen en toen maakte het veel indruk. Nu is dat niet anders. Het raakt me diep dat Etty Hillesum, ondanks alle ellende, bleef zoe ken naar en geloven in het goede in de mens.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134