tl s Paul voelde ik dat ik een oorlog kon winnen, dat hij me altijd zou vangen als het nodig was. Met de ziekte van mijn vader liet hij dat al zien.' Haar vader genas. Sinds het overlijden van haar moeder beziet Marlijn Weerdenburg hem met nog meer bewondering. 'Hij loopt nergens voor weg, als hij moet huilen laat hij het toe, hij praat over mijn moeder, benoemt het als een gesprek even ongemakkelijk wordt. En wat ik ook heel knap vind: hij past gewoon op, op die jongens, ook op Sammie. Verschoont luiers, geeft 'm de fles. Terwijl we eigenlijk hadden bedacht: mam gaat met Sammie in de weer, pap met Teun. Ik zei hem laatst: je bent mijn supernanny, pap.' DE BAND MET HAAR MOEDER was hecht. 'We belden elke dag, zij wist alles van me. Ze kende elke onzekerheid, alle twijfels en elke angst. Als ik ergens mee zat, belde ik haar als eerste. Elke dinsdag reed ik met Teun naar Gemonde, het dorp onder Den Bosch waar mijn vader nu alleen woont. Dan lunchte ik daar, liet ik Teun bij hen en reed terug naar Amsterdam. Op woensdag kwamen ze hem dan brengen en aten ze mee. En vaak zagen we elkaar later in de week ook nog wel een keer. Ik heb altijd gedacht: als mijn moeder sterft, ga ik in een hoek liggen en sta ik een jaar lang niet op. Nu is het gebeurd en leef ik gewoon door. Dat is zo bizar. Vanaf het moment dat ze de hersenbloeding kreeg, ben ik geen enkel moment in paniek geraakt. Ook niet in de week dat ze nog in coma lag, in de hoop dat ze nog wakker zou worden. En ook niet toen ze stierf, op de dag dat ik 38 weken zwanger was. Ik ben een heel emotioneel mens, een makkelijke huiler - ik jank ook graag. Dat gebeurde maar niet. Ik heb heus wel een paar tranen gelaten, maar alle energie ging naar de zorg van het kindje. Dat vertelde mijn verlos kundige ook: bij zwangere vrouwen die zoiets ergs meemaken, maar ook zwangeren in bij voorbeeld een oorlogssituatie, voelen lichaam en geest: je moet nu voor je kind zorgen. En het mooie vind ik: mijn moeder was altijd kalm en in balans, zelf was ik lang ongedurig. Door Paul ben ik al rustiger geworden, maar nu lijkt het helemaal alsof ik die eigenschappen van mijn moeder heb overgenomen.' RUIM TWEE MAANDEN NA het verlies van haar moeder beginnen herinneringen en verdriet los te komen. 'Ik wil er ook niet over zwijgen, ik hoop dat andere zwangere vrou- MEZZA 15 :-r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111