'Ik dacht altijd: dan ga ik in een hoek liggen en sta ik een jaar lang niet op' aar zwangerschaps verlof is net twee dagen voorbij als Marlijn Weerdenburg neerploft voor dit interview. Hoewel, verlof: vier weken na de geboorte van haar tweede zoon Sammie ging ze alweer naar zangles en aan de slag met haar personal trainer. Er wacht dan ook een stevige klus, met haar naderende hoofdrol in de musical Diana Zonen. Maar de zangles en het gebuffel met haar sportinstructeur waren ook uitvluchten, vertelt de actrice (Danni Lowinski), presentatrice (Moltalk) en zangeres (Miss Molly Me, album Marlijn uit 2019) boven een koffie verkeerd in haar woonplaats Amsterdam. 'Even geen zorgen, geen verdriet. Alleen de liedjes en mijn lijf.' VIJFTIEN DAGEN voor de geboorte van Sammie overleed Weerden- burgs moeder Sjanie. Ze lag een week in coma na een plotselinge hersenbloeding. Geen enkele aan wijzing had Marlijn Weerdenburg dat haar topfitte moeder de beval ling van haar tweede kind - oud ste zoon Teun wordt in september 4 - niet meer zou meemaken. 'Ze rookte niet, dronk niet, was altijd slank, met haar gezondheid bezig. Ze werd getroffen door een aneu- rysma en heeft nog een week in coma gelegen voordat ze stierf. Ik zou eigenlijk in het ziekenhuis bevallen, ook vanwege de nogal gecompliceerde geboorte van Teun, die zeventien uur duurde. Maar zo kort na het overlijden van mijn moeder wilde ik echt het ziekenhuis niet meer in. Het was allemaal ingewikkeld vanwege corona, alleen net na haar opname en voor haar overlijden kon ik bij mijn moeder zijn. Bij een geboorte in het ziekenhuis zou ik niet ieder een om me heen kunnen hebben die ik wel bij me wilde hebben. En vooral: na die bizarre weken die we achter de rug hadden zei alles in mij: volg je gevoel, wat we zelf kunnen bepalen in het leven moeten we ook daadwerkelijk in eigen handen nemen. Dus het werd een thuisbevalling, al schrok mijn vriend Paul zich kapot toen ik het vertelde, vanwege de ervaring van bijna vier jaar geleden. Toch drukte ik mijn zin door en Sammie werd thuis geboren. Paul voelde al snel aan zijn water dat hij mij niet kon overtuigen. Mijn gevoel was te sterk en hij wist hoe breekbaar ik op dat moment was. Dus wilde hij me ook tegemoet komen, denk ik. Het was dit keer trouwens een droombevalling, in twee uur was het gebeurd.' Ze vouwt haar handen samen en kijkt naar boven. 'Bedankt mam.' Dan: 'Mijn vader was nog maar net op tijd vanuit Brabant naar Amsterdam gereden, zo snel ging het. Hij was niet in de slaapkamer bij de geboorte, maar wel in huis. Zo wilde ik het. En hij heeft de navelstreng doorgeknipt, heel bijzonder. Mijn schoonouders kwamen na de bevalling ook naar ons toe, we hebben nog gezellig gegeten met elkaar.' ZE LEERDE HAAR VRIEND kennen bij haar eerste presentatieklus. 'Hij is freelance geluidsman en we maakten voor SBS bij de Nijmeegse Vierdaagse een programma. Loei- spannend natuurlijk. Vanaf het moment dat ik hem zag, met z'n prachtige lichte Bambi- ogen met nog mooiere ellenlange wimpers, vond ik hem, eh... heel interessant. Zo'n geluidsman komt direct dicht bij je, hij bevestigt je microfoontje. Daardoor voelt het al gauw fysiek en intiem. Die prachtige wimpers hebben mijn jongens nu trouwens ook, wat een rijkdom. Het grappige is: tot Paul viel ik altijd op uitbundige, extra verte mensen. Maar de ware bleek een heel aardse, nuchtere man.' Iets meer dan een jaar na de eerste ontmoeting in Nijmegen, zat Teun al in de buik van zijn moeder. In die tijd had Weerdenburg veel zorgen om haar zieke vader Martin, die aan kanker leed. Zoals ze het zelf omschrijft: 'We wilden mijn vader opa maken, of althans kijken of ons dat gegeven zou zijn. Als een van de ouders zo ziek is, leef je op het scherp van de snede. Vóór Paul was ik al vaker halsover kop verliefd geworden en wilde ik ook heel snel van alles, maar toch kwam het er in die gevallen niet van. Ik zette het niet door. Met 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 110