In onze liedjes zit levenservaring' De weg naar Olympia 'Onderaan beginnen zit in ons dna. Het gevoel dat we onszelf telkens opnieuw moeten neer zetten, is ons leidmotief.' Wat maakt dit album anders dan de vorige? 'Ik schrijf altijd hetzelfde liedje, maar in een andere tijd. De thema's verschillen niet veel: verliefd wor den, doodgaan, het leven zoals dat zich voltrekt. Maar ik kijk er nu anders naar dan vroeger. Tijdens de lockdown vond ik bij het oprui- BIJPRATEN men oude liefdesbrieven van het mooiste meisje van het dorp. Gek van verliefdheid was ik. Dat gevoel van totale ontregeling kan ik nog terughalen, maar ik kijk er nu met meer wijsheid naar. Of neem de dood. Onlangs verloren we onze vriend Jan-Willem. Verlies doet altijd pijn, dat verandert niet. Maar toch sta ik nu met een ander gevoel aan een graf dan toen ik 20 was. Dat hoor je ook terug in de muziek. Meer levenservaring, dat is denk ik het woord.' 'Dat hoop ik, maar ik ga dagboeks- gewijs door het leven. Ik kijk naar morgen, niet verder.' MEZZA 9 Iedereen weet wie Ranomi en Anky zijn, maar wie kent de verhalen van Lois Abbingh, Elco van der Geest, Dorian van Rijssel- berghe en Orhan Delibaf (met de klok mee, vanaf linksboven)? In Mijn Olym pische Spelen komen ze allemaal aan het woord, net als andere bekende en minder bekende olympiërs. Hun verhalen draaien vooral om hun persoonlijke weg naar de Spelen. Inside 21,99 Jack Poels (63) is de leadzanger van Rowwen Hèze, de Limburgse band die net z'n 24ste album Onderaan Beginne heeft uit gebracht. Een band met jullie status, begint die gewoon nog onderaan? Kunnen we nog meer platen ver wachten? Onderaan Beginne, Modestus Records 18,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105