Heleen van Royen Lieve Spencer, gefeliciteerd met je eerste verjaardag! Je hebt van mij een loopfietsje gekregen en van Bart een trommel. Je moeder had flink uitgepakt, je kent haar, ze is dol op feestjes. Ze had voor de hele familie een grote taart met een jungle thema geregeld en voor jou een smash cake. In mijn tijd hadden we dat niet hoor, smash cakes. Het is een soort neptaartje dat vooral bestaat uit slagroom, dat de jarige kapot moet slaan, want dat is leuk voor de foto. Jij en ik kennen elkaar nu een jaar, maar wat je nog niet weet, is dat ik schrijver ben. Sinds jij geboren bent, eigenlijk al sinds je moeder zwanger raakte, doe ik niets liever dan schrijven en praten over jou. Wat het schrijven betreft, heb ik me tot nu toe redelijk ingehouden. Het praten is een ander verhaal. Iedereen die ik tegenkom, krijgt alles over jou te horen. Hoe onweerstaanbaar je bent. Hoe slim. Hoe lief je lacht. Wat een charmeur je bent. Ik heb meer foto's van jou in mijn telefoon dan selfies en geloof me, dat wil wat zeggen. Soms maak ik me zorgen om de toekomst. Je hebt al twee grote broers, maar misschien komt er nog een broertje of zusje bij. Heb ik daar wel ruimte voor? Gigabytes kun je bijkopen, maar hoe werkt het in je hart? Andere opa's en oma's stellen me gerust. Ieder volgend kleinkind schijn je weer net zo leuk te vinden als het vorige. En de jongste, de nieuwste, vind je dan weer het allerleukst, verzekeren ze me. Jouw lievelingsbezigheid op dit moment is deuren open en dicht doen. En kruipen, we kunnen je geen seconde uit het oog verliezen, want dan ga je ervandoor. Je bent dol op knijpfruitjes en brood, warm eten vind je minder. Je drinkt je water uit een oefenbeker, maar je melk nog uit een flesje. Je slaapt graag met een keur aan spenen. Je brabbelt er lustig op los met een super- schattig stemmetje en we doen allemaal alsof we je verstaan. Het afgelopen jaar hebben wij samen al zoveel mooie momenten beleefd. De keren dat ik je in slaap wiegde, de flesjes die ik je mocht geven, jouw borrelende schater lach als ik je kietel. En die ene keer, toen jij met je ouders een weekend weg was in Zeeland en ik een dagje langskwam. Jij zat bij je moeder op haar arm, je zag me uit de auto stappen en begon te stralen en met je beentjes te trappelen. Toen je me daar, op een onbekende plek herkende, drong ineens ten volle tot me door dat het allemaal echt is en geen droom. Ik heb een kleinzoon die Spencer heet. Zijn boek is een jaar geleden opengeslagen. Ik hoop er heel veel hoofdstukken van te mogen lezen en er ook een paar te mogen schrij ven. Blijf gezond en blij, mannetje. Kusjes van oma. 5 s MEZZA 7 Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (34). Ze is moeder van Olivia (28) en Sam (24) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 13 en 11. Ik heb meer foto's van jou dan selfies en dat wil wat ze LU 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 103