Peter R. 1956- Watersnood Limburg is nu officieel ramp Tmb, Vrees voor meer ellende iHr Wil Polen soms weg uit de EU? Land op ram koers over negeren vonnis rechters van EU Dagen van lange en ongekend heftige regenbuien hebben tot een ramp geleid. De binnenstad van Valkenburg aan de Geul liep onder, het water stroomde win kels en huizen binnen. Een brug in het stadje werd weggeslagen, auto's dreven in het water. Mili tairen hebben mensen uit zorg centra geëvacueerd, andere Lim burgers werden met tractoren op gehaald en in veiligheid gebracht. ,,De schade is niet te overzien'', zei burgemeester Prevoo van Valken burg. Keihard getroffen In aangrenzende regio's in België en Duitsland zorgde het kolkende water voor nog meer schade. Duitsland werd keihard getroffen: gisteravond waren daar al vijftig mensen omgekomen. Twintig van die slachtoffers vielen in de regio Ahrweiler. Daar verwoestte ri vierwater het dorp Schuld. In België vielen zeker acht do den. Gisteravond werd de situatie in de stad Luik steeds kritieker. De burgemeester adviseerde inwo ners die aan de oevers van de Maas wonen, te vertrekken. Dat advies gaf ook Maastricht aan tiendui zend inwoners van twee stadsde len langs de Maas. De gemeente Echt-Susteren ging verder en ver plichtte gisteravond bewoners van de dorpen Visserweert en Aasterberg hun huizen te verlaten en controleerde daarop. Nog erger Experts vrezen dat de ramp nog erger kan worden. Waar het tot gisterochtend vooral beken waren die problemen veroorzaakten, wordt nu ook met angst en beven naar de Roer en de Maas gekeken. De Maas krijgt vanuit de Arden nen fors meer water te verwerken dan gedacht. ,,Als de waterstan den in beide rivieren gelijk zijn, kan de Roer niet meer afstromen naar de Maas'', stelde Jos Teeuwen van het Waterschap Limburg. De verwachting was dat de Maas van nacht om 03.00 uur haar hoogste niveau in Maastricht zou berei ken. Later vandaag, rond 18.00 uur, bereikt al dat water Roer mond. Het kabinet heeft de overstro mingen officieel tot ramp ver klaard. Daardoor kunnen getrof fen inwoners mogelijk een scha devergoeding krijgen, óók als de verzekering niets uitkeert. Het ka binet roept niet de noodtoestand uit. P3, 4 en ZEELAND 2 Nederland kleurt officieel rood, maar we zijn nog welkom in Europa Toeristen uit ons land worden nog niet geweerd M Vsi 'Peter heeft geknokt tot het einde, maar heeft de strijd niet kunnen winnen. Hij is omringd door de mensen die hem liefhebben overleden. Peter heeft geleefd naar zijn overtuiging: On bended knee is no way to be free. We zijn onnoemelijk trots op hem en tegelijkertijd ontroostbaar.' PkJ- »P15 Een zomerse zondvloed van re genwater laat een ravage van puin en verdriet achter in Lim burg en delen van België en Duitsland. Duizenden Limbur gers zijn geëvacueerd, in België en Duitsland vielen tientallen doden. Ook voor vandaag is er vrees voor rivieren die buiten hun oevers treden. Het kabinet heeft de overstromingen offici eel tot ramp verklaard. Sander van Mersbergen en Cyril Rosman Maastricht/Valkenburg P6 si-v >8 Een leven lang strijden tegen onrecht Deze verklaring lieten de part ner en de familie van Peter R. de Vries gisteren uitgaan na het overlijden van de 64-jarige misdaadverslaggever. Hij overleed aan de gevolgen van een aanslag op zijn leven op 6 juli in Amsterdam, vlak na zijn laatste bijdrage als des kundige aan het tv-programma RTL Boulevard. Droog. De wind doet het fris 22°C aanvoelen. Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1