999 8 Ontvangst in Japan neemt twijfels weg bij Jackie Groenen 8 Meer en meer olympische sporters arriveren in Japan, waar de Leeuwinnen al een week trainen. Jackie Groenen (26) over haar bedenkingen vooraf, de beperkingen en het hartelijke onthaal. ,,We zijn met open armen ontvangen." TOKIO DAGEN l Voorbereid op Thermo Tokio Cheruiyot toch in atletiekteam Atleten doen zelf plak om Bach bezoekt toch Hiroshima Vluchtelingen later naar Tokio ARJAN SCHOUTEN Kamogawa Ze had zo haar twijfels, vooraf gaand aan haar droomtrip. Einde lijk naar de Zomerspelen, waar ze als piepjonge judoka al over fanta seerde. Getransformeerd tot voet balster werd dat doel gehaald, maar niet onder de gedroomde condities. Natuurlijk kreeg ook Jackie Groenen (26) de nieuwsbe richten mee over de Japanse bevol king en de vrees voor al die bui tenlandse olympiërs. ,,Ik kreeg een beetje het gevoel dat Japan de Spe len zelf niet meer wilde en daar had ik toch wel moeite mee in aanloop naar de reis hiernaartoe, merkte ik. Als sporter voelt dat toch een beetje ongemakkelijk, want je wilt mensen niet in een si tuatie brengen waar ze niet in wil len zitten. Maar nu ik hier ben, heb ik dat gevoel een stuk minder." Ze landde vorige week woens dag op de luchthaven van Tokio. Daar schrok ze, zoals iedereen, aanvankelijk van de vele strenge controles. Maar na een paar uur van tests, checks en wachten re den de Oranjevrouwen naar de rustige kust van Chiba, waar een hartelijker ontvangst wachtte in Kamogawa. Oranje banners Bij het hotel en op het trainings complex, waar de selectie tot ko mende zaterdag traint, hingen al oranje banners met Japanse én Ne derlandse aanmoedigingen. Zelfs de burgemeester was opgetrom meld voor de entree van de Hol landse bezoekers. ,,De plaatselijke bevolking heeft ons hier echt met open armen ontvangen. Leuke, V Vanuit de duinen staan ze naar ons te zwaaien, als we naar de training rijden met de bus spontane, open mensen die blij zijn als ze ons zien. Enthousiast en super fanatiek. Vanuit de duinen staan ze naar ons te zwaaien, als we naar de training rijden met de bus." Het is precies wat Groenen no dig had om de laatste twijfels weg te nemen. ,,Hier voelt het absoluut niet alsof we niet welkom zijn'', ervaart ze. ,,Maar het is ons wel héél duidelijk dat we in een situa tie zitten waar we heel blij mogen zijn dat we hier in Japan künnen zijn. Dus proberen we ons heel erg aan te passen." Dagelijks vult ze netjes bij het opstaan op een app in hoe ze zich voelt en houdt ze zich gediscipli neerd aan de regels. In de eigen vleugel van het hotel met een reepje tuin en zwembad brengt ze de meeste uren door, naast de trai- OEFENDUEL ningsuren op het veld. ,,We heb ben een fijn plekje hier, aan de zee. Lekker trainen, wennen aan de klamme omstandigheden en de jetlag verwerken. We hebben heel veel geluk met waar we zitten. Met de vrijheden die we hier nog enigszins hebben. Ik begreep dat het in het olympisch dorp nog veel beperkter is'', aldus Groenen. Op 21 juli (Zambia) en 24 juli (Brazilië) wachten de eerste twee wedstrijden in Rifu, 400 kilome ter boven Tokio. Daarna wordt koers gezet naar Yokohama voor het laatste pouleduel tegen China (27 juli). ,,We gaan wat meer rond reizen dan de rest van de sporters, met wedstrijden verspreid over Ja pan. En hopelijk komen we dan uiteindelijk ook een keer uit in het olympisch dorp in Tokio, daar zou ik graag ook een keer willen zijn." Geraken ze daar, dan mag het toernooi wel als geslaagd worden beschouwd. Slechts één duel wordt immers in het olympisch stadion in Tokio afgewerkt en dat is de finale. ,,Of wij favoriet zijn? Ik zou dat zelf niet zo zeggen, maar ik kan me wel voorstellen dat we door onze prestaties zo gezien worden'', aldus Groenen, die met de Leeuwinnen Europees kampi oen en vice-wereldkampioen werd. ,,Laat duidelijk zijn dat het voor ons al een hele prestatie was om hier te komen. Vanwege de las tige kwalificatie voelden de Spelen altijd het minst bereikbaar. We zijn supertrots dat wij dit mee mogen maken.'' HOCKEY donderdag 15 juli 2021 GO 'Het voelt niet alsof we hier niet welkom zijn' $0 @arjanschouten *3» Jackie Groenen tijdens de training van de Leeuwinnen in Kamogawa. ,,We hebben heel veel geluk met waar we zitten. Met de vrijheden die we hier nog enigszins hebben.'' fotogetty images -Jackie Groenen (26) KAMOGAWA Voorafgaand aan de eerste wedstrijd tegen Zambia speelden de vrouwen van Sarina Wieg man gisteren een besloten trainingswedstrijd tegen Ca nada, op het eigen trainings complex in Kamogawa. Oranje kwam met 3-1 achter, maar knokte zich terug tot 3 3 via doelpunten van Jackie Groenen en de ingevallen Li- neth Beerensteyn. Vivianne Miedema had in de eerste helft de 1-1 gemaakt. ,,Wel fijn om hier alvast een wedstrijd in de benen te heb ben'', aldus Groenen. ,,We hebben alles gedaan om ons optimaal voor te bereiden. In klimaatkamers getraind in het kader van Thermo Tokio, ge oefend met koelvesten, met slush om je binnentempera- tuur op peil te houden. Maar het is nooit zo realistisch als hier.'' NAIROBI Timothy Cherui- yot, wereldkampioen op de 1500 meter, is toch opge roepen voor de Keniaanse olympische atletiekploeg ondanks een vierde plek tij dens de trials. Tijdens die prestatie kampte hij met een blessure. Daarvoor had hij te maken met een sterf geval in de familie. TOKIO De olympische me daillewinnaars zullen in Japan zelf de plak om hun nek moeten doen. Dat staat in het corona-proto col voor de prijsuitreiking, zo verklaarde IOC-voorzit- ter Thomas Bach (foto). De medailles worden op een dienblad aangereikt. 33 De Nederlandse hockey ers hebben in de voorlaat ste oefeninterland voor de Spelen gelijkgespeeld. Het duel met Spanje ein digde in Madrid in 3-3. TOKIO IOC-voorzitter Tho mas Bach brengt morgen ondanks protesten een be zoek aan de stad Hiros hima. Hij legt daar een krans bij het monument in het Vredespark. Hiroshima werd tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog verwoest door een Ameri kaanse atoombom. QATAR Het olympisch vluchtelingenteam dat meedoet aan de Olympi sche Spelen, gaat later dan gepland naar Tokio. De reis is uitgesteld nadat een teamfunctionaris tijdens een trainingskamp in Qatar positief had getest op het coronavirus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52