EENS EEN ZEEUW... 10 ZEELAND De Middelburgse Anne de Buck (38) is auteur van de reisboeken Staycationen Wanderlust, online ondernemer en fulltime travelblogger op www.yourlittleblackbook.me Ze woont al lang in Amsterdam. ,,Ook al woon je al jaren niet meer in Zeeland: een Zeeuw blijf je voor altijd." Hoe was je jeugd? ,,Ik ben geboren en getogen in Middelburg. Nu ik zelf moeder ben, realiseer ik mij hoe relaxed en onbezorgd mijn jeugd in Zeeland was. Spelen op straat. Hutten bou wen in de maisvelden achter ons huis. Op zondag wandelen bij Westhove en warme chocomelk bij De Piraat. Alleen over straat naar een vriendje of vriendinnetje kunnen lopen. Op vroege leeftijd tot laat uit mogen en op de fiets te rug naar huis. In Amsterdam zie ik dat voor mijn zoontje niet snel ge beuren. De stad heeft weer andere charmes. Mijn broer (40) woont toevallig in de straat naast mij. Daardoor voelt het ook hier erg dorps. Zonder reden even bij el kaar binnenlopen of iets lekkers van de bakker langs brengen." „Sporten en hobby's die ik leuk vond. Eerst ballet, daarna tennis, een blauwe maandag gitaarles. Ik grap weleens dat er maar één sport is die ik goed kan: skiën. Sinds mijn derde jaar is er geen jaar ge weest dat ik niet op de latten heb gestaan. Ik heb op de CSW geze ten. Een fijne tijd. Mijn broer en ik haalden goede cijfers op het vwo. In de brugklas was ik vrij alterna tief; blauwe plukjes in mijn haar, een navelpiercing, net zo lang zeu ren tot ik met een vriendinnetje naar Lowlands mocht. Bijna alles mocht, wel met duidelijke gren zen. Ik was geen meisjesmeisje met enorme vriendinnengroepen. Ging meer mijn eigen weg. Tij dens mijn studie aan de Universi teit in Amsterdam heb ik pas echt goede vrienden gemaakt." ,,Op de middelbare school had ik zeker het laatste jaar één doel: dat papiertje halen en op kamers bui ten Zeeland. Ik had het wel gezien. Na een mislukte, veel te saaie stu die rechten in Maastricht ben ik communicatie gaan doen op de HZ. Op mijn sloffen. Ik raakte mijn wilde haren kwijt, verdiende met werken genoeg geld om veel te reizen, studeerde een half jaar in Amerika en ging uiteindelijk stage lopen in de tijdschriftenwereld. Daarna ben ik nooit meer terugge gaan. Inmiddels woon ik al bijna net zo lang in Amsterdam als ooit in Zeeland. Amsterdam voelt als dat gegoten leren jasje. Je kunt hier anoniem zijn, maar het is ook net een dorp. Voor elke fase in je leven heeft de stad alles te bieden. Ik denk niet dat ik hier ooit nog wegga." ,,We gingen vroeger bijna iedere vakantie weg en regelmatig uit eten. Toch was ik pas 14 jaar toen ik voor het eerst vloog. Een road- trip door de USA, later naar Thai land, Kenia en Zanzibar. Die verre reizen hebben mijn wanderlust (verlangen om elders naartoe te gaan) echt aangewakkerd. Geïn spireerd door mijn baan in de tijd schriftenwereld, startte ik mijn reis- en lifestyle blog Your Little Black Book. Schrijven over nieuwe restaurants in Amsterdam. Ci- tytrips buiten Nederland delen. Ik had nooit kunnen bedenken dat dit een fulltime baan zou worden. Blogger was destijds geen 'echt' beroep." ,,Nee. Heel eerlijk; Zeeland en vooral Middelburg was toen echt niet zo leuk als nu. Nu kom ik er juist heel graag. Zie het als een luxe. Dat ik bevoorrecht ben met Zeeuwse ouders waar ik altijd kan logeren. Mijn zoontje Manuel krijgt zo dezelfde dingen mee als ik. Hetzelfde bos, dezelfde stran den, op avontuur in de Stenen Beer in Veere. Krabben vangen op de pier. The best of both worlds ,,Eens in de zes weken én in de zo mer voor langere periode. Sinds ik zelf moeder ben weet ik Zeeland veel meer te waarderen. Ik geniet echt als ik er ben. Dat er de laatste jaren leuke horeca, winkels en hippere strandtenten bij zijn geko men helpt. Zeeland is simpelweg veel interessanter geworden voor mensen uit de Randstad.'' Ik houd van de Zeeuwse mentaliteit. No nonsense ,,Nee. Dat komt omdat ik er nog geworteld ben. Mijn familie woont er nog, in Veere. Er zijn ook dingen die ik zelden oversla als ik in Zee land ben. Een broodje Smos, het yoghurtijs van St. John, vintage hunten bij Sebastian den Herder (mijn oude klasgenoot op de CSW!), oesters eten bij de Oesterij, wandelen in Veere en in de zomer eten bij De Houtzaagwerf. Toch best een rijtje Zeeuwse gewoon tes." ,,Zeg nooit nooit. Ik zie mezelf niet permanent in Zeeland wonen. Daarvoor houd ik te veel van de grote stad. Ik zou er niet aan moe ten denken zo ver van Schiphol te wonen. Een tweede huis zou fan tastisch zijn. Misschien wel samen met mijn broer." ,,Absoluut. Ik houd van de Zeeuwse mentaliteit. No non sense. Met de handen in de klei om iets gedaan te krijgen. Zeeu wen begrijpen elkaar onderling. Ontmoet je ergens iemand uit Zeeland, dan vertel je later thuis: dat is ook een Zeeuw. Mijn vriend zei dat hij dat nog nooit iemand heeft horen zeggen dat ie ook een Gelderlander is. Daarmee slaat hij de spijker op de kop." donderdag 15 juli 2021 'Zeeland zie ik als een luxe' Anne de Buck denkt niet dat ze ooit nog vertrekt uit Amsterdam. foto leonard bukenya Gerrit van Loon Wat deed je vroeger allemaal? Waarom ben je uit Zeeland ver trokken? Waar komt de interesse in reizen en lekker eten vandaan? Kwam je in die begintijd graag terug naar Zeeland? Hoe vaak kom je nu terug? Mis je Zeeland? -Anne de Buck Keer je ooit terug? Voel je je echt Zeeuws?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34