Tourwinnaar lijkt al bekend, maar voor de plekken 2 en 3 is het nog dringen, met 2 WIELRENNEN Sagan moet Spelen tóch missen Met Tadej Pogacar stevig in de gele trui lijkt de Tour wel beslist, maar vandaag (en morgen) ontbrandt in de Pyreneeën wel het gevecht om het podium in volle hevigheid. ,,Het wordt de zwaarste dag van de Tour.'' TOUR DE FRANCE 2021 laatste dag victorie kraaien.'' Van de ploegen die nog in ge vecht zijn voor het podium hebben Ineos en Jumbo-Visma zich als col lectief het meest geroerd. Wel ieder op hun eigen manier. Bij Ineos zul len ze vol afgunst naar Jumbo kij ken. Niet vanwege de voorsprong van Vingegaard op Carapaz, die is maar één seconde. Wel gezien de fraaie ritzeges van Wout van Aert en Sepp Kuss. Ook in de Pyreneeën krijgen de Jumbo-renners die vrij heid, zegt sportief directeur Merijn Zeeman. De Deense media verkla ren Zeeman ('Vertrouw ons met Jo nas') overigens voor gek. ,,Wij gaan Jonas zo goed mogelijk bescher men. Maar we moeten ook attent zijn en als de kans zich voordoet, willen we die pakken. Wij hebben Jonas altijd beter beschermd dan andere teams. Maar niet op de con servatieve, ouderwetse manier door om hem heen te zitten.'' Ineos daarentegen lijkt vast te zit ten in het aloude regime van hun klassementstrein. De beste dag klassering van de ploeg is van Cara paz: 6de. Het maakt dat er ook bij Ineos inmiddels de vrijheid is om voor eigen succes rijden, zegt Dylan van Baarle. ,,Want het is niet zeker dat we een podiumplek halen.'' daar weer een minuutje achter. Ook zij zullen nog stiekem dromen van het erepodium. Dat is zeker geen troostprijs. Voor alle kanshebbers is het een hoogtepunt in hun carrière. Afgezien van Pogacar kent alleen UrSn het uitzicht van het podium over de Champs-Élysées, nog van 2017, toen hij tweede werd achter Froome. Uran, Vingegaard, Cara paz, O'Connor en Kelderman vech ten voor hun Tourmoment van glo rie en weten dat de twee laatste da gen in de Pyreneeën cruciaal zijn. De routekaartjes van vandaag en morgen spreken voor zich. Het ve nijn van deze Tour zit 'm in de staart. Vandaag met finish bovenop de Col du Portet (buitencategorie) met daarvoor de Peyresourde en de Col de Val Louron-Azet (twee keer 1ste categorie). Morgen vier klim men, met de Tourmalet en de slot klim naar Luz Ardiden als uitschie ters van de buitencategorie. Eenlingen De renners die zich mengen in de strijd achter Pogacar vormen een bont gezelschap. Sommigen zijn eenlingen, anderen leunen juist weer op hun ploeg. Veteranen en new kids on the block. Zo mengt Wilco Kelderman zich voor het eerst in de strijd om de bovenste plekken in de Tour. Op de rustdag prees hij zich nog gelukkig dat het gedaan is met het bloedhete weer. Al zijn de kou en regen van nu in de Pyreneeën ook voor Kelderman te veel van het goede. Direct na de finish in Saint-Gaudens rijdt hij door naar de bus. Met zijn 34 jaar is UrSn de oudste van de podiumkan didaten en op 5.18 minuten de eer ste belager van Pogacar. De Colom biaan is een van de weinigen die de gele trui in Parijs nog niet volledig uit zijn hoofd hebben gezet. ,,Want in deze wedstrijd kun je pas op de NOG 5 ETAPPES Tour een gele trui aan en weinig wijst erop dat het in Parijs anders zal zijn. Het échte gevecht van deze Tour vindt plaats achter zijn rug. Wie worden tweede en derde? ,,Het wordt de zwaarste dag van de Tour. Wie zich super goed voelt, kan een enorm verschil maken op wie zich slecht voelt'', zegt Pogacar over de etappe van vandaag. Het verschil tussen nummer twee Rigoberto UrSn en nummer zes Wilco Kelderman is minder dan een minuut. Met de nummers 7 en 8, Alexey Loetsenko en Enric Mas, DAAN HAKKENBERG Wie niet waagt, wie niet wint. Dus vlak onder de top van Cóte d'Aspret-Sarrat valt Guillaume Martin, nummer 9 in het klasse ment nota bene, deze dinsdag opeens aan. De Fransman heeft binnen no time Wout van Aert ach ter zich aan, die zijn kopman Jonas Vingegaard op sleeptouw neemt. ,,Het sein om er een klap op te ge ven en iets te proberen. Tenslotte staan alle jongens rond Jonas dicht bij elkaar en de paar seconden die je kunt uitlopen is mooi meegeno men'', zegt Van Aert. Dat juist Martin op de streep ze ven kilometer later de enige uit de top 10 is die vier tellen verliest, kan nooit zijn bedoeling geweest zijn. Maar de oprisping in de finale te kent de strijd in het klassement. Het is de opmaat voor het klapstuk van vandaag en morgen in de Pyre neeën. Al trekt Pogacar in Saint- Gaudens voor de negende keer deze woensdag 14 juli 2021 Peter Sagan (foto) doet toch niet mee aan de Olympische Spelen. De Slowaak stapte donderdag niet meer op in de twaalfde etappe van de Tour. Hij had te veel last van zijn knie na zijn zware val in de derde rit. Hij onderging maandag een kleine operatie. De Spelen leken niet in gevaar te komen, maar volgens het Slowaakse olympisch comité gooit een infectie aan de wond boven de knieschijf roet in het eten. TOUR DE FRANCE 2021 Voor actuele video's, al het Tour-nieuws en verslagen kijk op de website Podiumstrijd barst los in Pyreneeën Zij strijden om het podium: 1. Pogacar 66.23.06 2. Uran +5.18 3. Vingegaard +5.32 4. Carapaz +5.33 5. O'Connor +5.58 6. Kelderman +6.16 7. Loetsenko +7.01 8. Mas +7.11 9. G. Martin +8.02 10. Bilbao +10.59 @daanhakkenberg Saint-Gaudens Zo zag het eindpodium er vorig jaar uit in de Tour. Win naar Tadej Po gacar wordt geflankeerd door Primoz Rogliz en Ri chie Porte. Zien we zon dag Wilco Kel derman op deze plek? FOTO AP Alejandro Valverde (foto) is bezig aan zijn 14de Tour, het meest van alle deelne mers. Het record staat op naam van Sylvain Chavanel: 18 (2001-2018). tiEEOnajy p sg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46