Een digitale nomade in 'retrokantoor' op wielen 7 woensdag 14 juli 2021 Elodie Kint Willemijn Lijnse (36) verblijft van april tot en met oktober in haar caravan op Minicamping Rustenpolder in Vrou wenpolder. Haar eigen huis in hartje Middelburg verhuurt ze intussen aan toeristen. Zo leeft ze als een digitale nomade in eigen streek. Hoe kwam je op het idee om zeven maanden in een caravan te gaan wonen? ,,Het begon allemaal drie jaar geleden. Ik had een huis gekocht aan de gracht in Middelburg en om wat financiële vrijheid te bewaren, besloot ik dat deels te gaan verhuren als vergaderlocatie Inside Middelburg en bed and breakfast via Airbnb. Maar ik wilde graag ook een plekje helemaal voor mezelf houden. En zo kwam ik op het idee om een caravan te kopen en die op de parkeerplaats achter mijn huis te zetten." ,,Het verhuren van mijn huis gaf me de ruimte om in de zomers verre reizen te maken. Naar bij voorbeeld Zuid-Afrika en de Filipijnen. Maar vorig jaar kon dat niet door corona. Toen heb ik voor het eerst een seizoensplek genomen op een camping in Zeeland. En dat is me zo goed bevallen dat ik er nu weer zit van 1 april tot en met 31 oktober." Hoe doe je dat dan met werk? ,,Ik werk als coach en dat kan gewoon online. De wifi op de camping is goed genoeg om digitaal live sessies te geven. Ik noem de caravan ook weleens mijn 'retrokantoor': als het regent zit ik binnen of in de voortent en als de zon schijnt lig ik languit in de hangmat met mijn laptop op schoot." ,,Daarnaast ben ik het eerste aanspreekpunt op de camping, doe ik de communicatie met de gasten en help ik met allerlei processen aan de achterkant. Verder verhuur ik mijn appartement in Middelburg nog. Als daar nieuwe gasten komen, rij d ik vaak even op en neer om de check-in te verzorgen." Kun je je caravan eens omschrijven? ,,Klein maar fijn! Met een bed, minikeuken en een zitje. Toen ik de caravan kocht heb ik hem van bin nen en buiten helemaal geverfd in een mooie kleur groen. En dit jaar heb ik ook de voortent gezellig aangekleed. Met buitenkleden, gordijntjes, lekkere stoelen en lampjes. O, en ik heb er een wc neerge zet, zodat ik 's nachts of tijdens een regenbui niet per se naar buiten hoef." Wat zegt deze keuze over hoe jij in het leven staat? „Vrijheid is een van mijn kernwaarden. Dat vind ik het allerbelangrijkste in het leven. Ik heb daarom mijn business zo ingericht dat ik kan leven als digi tal nomad (iemand die dankzij het internet kan werken waar en wanneer die maar wil, red). Nu doe ik dat in eigen omgeving, maar zodra het kan wissel ik drie maanden Middelburg misschien wel weer af met drie maanden buitenland." Wat brengt het parttimeleven in een caravan je? ,,Ik leef hier heel erg in het hier en nu. Zodra de zon schijnt ga ik naar buiten en als het regent zit ik bin nen. Ik zit hier echt in een groene bubbel en voel me veel meer één met de natuur. Ik hoor de vogel tjes fluiten, zie de hertjes voorbij huppelen en de wolken over me heen waaien. Dat geeft mij echt een geluksgevoel." „Bovendien voelt elk vrij uurtje als vakantie. De ene week werk ik meer dan 40 uur, de andere week wat minder. Maar als het even kan ga ik 's avonds golfsurfen in Domburg, maak ik een strandwandeling of geef ik dansles in Vlissingen. Het gaat mij om de balans tussen leven en werken en die balans heb ik hier gevonden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35