Pannakoning Easy Man geeft kinderen panna's en wijze lessen Twijfel aan levensvatbaarheid islamitische school bij CDA Reeks aan concerten in het Molenwaterpark 5 600woningen in Vlissingen Heel Nederland moet binnen der tig jaar 'van het gas af zijn. Woon- corporatie l'Escaut is al druk bezig met voorbereidingen en maatrege len om haar hele woningvoorraad (zo'n zesduizend huizen) voor 2050 CO2-neutraal te maken. Met hulp van de rijksbijdrage kunnen gemeente en corporatie, die ruim vijfhonderd van de te verduurza men huizen in bezit heeft, hun 'ambitieuze doelstellingen' mak kelijker realiseren. Voor het afblazen van de komst van een marinierskazerne kreeg Vlissingen het compensatiepakket Wind in de Zeilen. ,,Bij die com pensatie wilden we uitdrukkelijk zaken die de inwoners rechtstreeks ten goede komen", verklaart wet houder Sem Stroosnijder. ,,Het be ter isoleren van woningen en even tuele aansluiting op een warmte- krachtnet komt het wooncomfort ten goede, terwijl we tegelijkertijd aan toekomstige eisen voldoen." Om voor een forse subsidie in aanmerking te komen, moet Vlis- singen een goed, haalbaar plan voor een groot aantal huizen indie nen bij het Rijk. Vlissingen koos er daarom voor om ruim zeshonderd woningen aan weerszijden van de President Rooseveltlaan in het Middengebied op te knappen. Stroosnijder: ,,Zo'n honderd koop- woningen aan onder meer Breu- gelplantsoen en Mondriaanplant- soen en ruim vijfhonderd huur huizen van diverse types van l'Es- caut: van appartementen van een jaar of zes oud tot diverse soorten huurhuizen van net na de Tweede Wereldoorlog." Directeur-bestuurder Jan Leo van Deemter benadrukt dat l'Es- caut druk bezig is met verduurza ming. Meer dan de helft van het woningbezit is bijvoorbeeld al be ter geïsoleerd en/of kreeg zonne panelen. ,,Deze bijdrage van het Rijk geeft ons gelegenheid om wat proeven te doen en dingen uit te proberen. En het levert kennis en ervaring op die we voor andere wo- Deze bijdrage van het Rijk geeft ons gelegenheid wat proeven te doen ningen in ons bestand kunnen ge bruiken." Wind in de Zeilen staat garant voor een gunstige beoordeling van een subsidieaanvraag. Maar ge meente en corporatie betrekken de bewoners van de uitverkoren wo ningen uitdrukkelijk bij de aan vraag voor een rijksbijdrage. De be woners hebben al een informatie brief gehad en kunnen de ko mende anderhalve week inloopbij eenkomsten bezoeken en eind sep tember een informatiedag bezoe ken. Belangstellenden kunnen in een buurtpanel wensen, suggesties en ideeën inbrengen, voordat de aanvraag eind oktober de deur uit gaat. ,,Je kunt niet altijd de beste zijn." Easy Man (echte naam: Jeand Doest) neemt zijn verlies met een lach. ,,Negen van de tien win ik dit trouwens wel. Maar goed, het gaat ook niet altijd om winnen of ver liezen. Het is gewoon leuk." En dat, hield hij de leerlingen van Het Element voor, moeten ze vooral onthouden: ,,Doe wat je leuk vindt, steek er veel tijd in en geef nooit op." Rolmodellen Precies dat is wat het Skills for Life via het Lokaal Sportakkoord van de gemeente Middelburg wil be- Doe wat je leuk vindt, steek er veel tijd in en geef nooit op reiken in samenwerking met drie scholen: Het Element, De Leeu- wenburch en De Stroming. ,,Wat deze kinderen nodig hebben zijn rolmodellen die hen op een net iets andere manier kunnen moti- veren", zegt Reguillo Vandepitte van Skills for Life. Gedurende een aantal maanden hebben de leerlingen lessen gekre gen over het belang van bewegen. ,,Hoe belangrijk dat fysiek, men taal en sociaal is. We werken aan de beweegvaardigheid, maar leren ze zo ook samenwerken en om gaan met winst en verlies", legt Vandepitte uit. Bewegen is leuk De komst van Easy Man vormde de afsluiting van het project. ,,Ik wil laten zien hoe leuk het is om te bewegen met een bal. En panna's geven aan kinderen, ja dat is leuk. Niet de panna zelf, maar om te zien hoe ze lachen." Armando van Dalen (9) vond het ook niet erg dat hij een panna kreeg van Easy Man. Hij raakte juist geïnspireerd. ,,Ik sport nu niet, maar ik denk dat ik toch meer ga bewegen ja. Mis schien wel voetballen." Raadslid Coen Bertijn (foto) benadrukt dat zijn fractie en partij niets tegen de oprichting van een islamitische school hebben. ,,Als CDA'ers ko men wij op voor bijzonder onder wijs en hebben we vrijheid van godsdienst en onderwijs hoog in het vaandel. Dus hebben we niets tegen islamitisch onderwijs. Maar we willen wel graag weten of een nieuwe school levensvatbaar is." Twee jaar geleden wees de meer derheid van de Vlissingse gemeen- teraad vestiging van een isla mitische school af, omdat ze twijfelden aan het draagvlak op Walcheren. De Stichting Islamitisch Primair Onderwijs (SIPO) zou een te optimistische schatting van het aantal leer lingen hebben ingediend. Het mi nisterie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wees een protest van SIPO tegen dat oordeel af. De stich ting doet nu opnieuw een aanvraag en geeft wederom aan dat de steden Vlissingen en Middelburg er samen voor zorgen dat in nabije en verre toekomst een continue stroom leerlingen te verwachten is. Door een wetswijziging hoeft de gemeenteraad zich niet meer over de aanvraag voor oprichting van een nieuwe school te buigen. Ber- tijn wil van burgemeester en wet houders weten of aan Oost-Sou burg wordt gedacht als vestigings locatie voor de islamitische school. Hij vraag het college of het 'een zienswijze' bij het ministerie in wil dienen om er zeker van te zijn dat aan alle vestigingscriteria wordt voldaan. MIDDELBURG Van ONDA tot Spinvis, het strijkkwartet van het Zeeuws Orkest en Feico Deutekom. Op zeven zondagmiddagen zijn er in de muziektent in het Middel burgse Molenwaterpark gratis concerten. Leo Hannewijk (directeur Zeeuwse Concertzaal): ,,Socië- teit de Vergenoeging wilde vo rig jaar, ter gelegenheid het 225- jarig jubileum, de Middel burgse bevolking twee concer ten cadeau doen. Zij hebben ons gevraagd dat te organise ren. Dankzij een bijdrage van het Prins Bernhard Cultuur- fonds zijn het er zeven gewor den. De concerten zijn gratis, maar als je veilig en op afstand van elkaar wil zitten, kun je voor vier euro een stoel reser veren in een afgebakend stuk." Zondag bijt muziekvereniging ONDA het spits af. Volgende week staat Spinvis in de mu ziektent met de muziekvoor- stelling Oog in Oog. De concer ten beginnen om half vier. Bij slecht weer is er een uitwijk naar de Oostkerk. Zondag kan dat voor één keer in de Con certzaal. Die is daarna zeven weken dicht voor de verbou wing van de foyer. woensdag 14 juli 2021 Rijksgeld blaast gas uit huizen Ruim zeshonderd woningen in het Vlissingse Middengebied zijn voor 2030 aardgasvrij of klaar om van het gas af te gaan. De gemeente Vlissingen en l'Es- caut Woonservice hopen op een rijksbijdrage van vier miljoen euro voor 'onrendabele investe ringen voor de verduurzaming'. René Hoonhorst Vlissingen -Jan Leo van Deemter, l'Escaut Duizenden panna's, twaalf prij zen, wereldkampioen en 100.000 volgers op YouTube. Nee, Easy Man is niet voor niets de pannakoning. Hoe easy het is, laat hij dinsdag zien op drie Middelburgse basisscholen. De ene na de andere leerling - en juf en iedereen in de buurt - speelt hij de bal door de benen. Totdat hij meester Marijn van Het Element tegenover zich krijgt. Maurits Sep Middelburg -Pannakoning Easy Man Heeft een nieuwe islamitische school op Walcheren binnen vijf jaar 242 leerlingen en houdt de school dat (minimum) aantal leerlingen ook vast? De Vlis singse CDA-fractie stelt de vraag, vooral omdat ze twijfelt aan een positief antwoord. <3* René Hoonhorst Vlissingen Kijk op de Easy Man (in het echt Jeand Doest geheten) is bezig met een van de leerlingen van het Element in Middelburg een panna aan te smeren. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33