Bekir E. legt zich neer bij veroordeling in zaak-Humeyra Koplampen hoeven overdag niet per se aan 8 NIEUWS Z) Marrea Onthaasten in de Duinen! Bekir. E. (34) werd eind 2019 ver oordeeld tot veertien jaar celvoor doodslag op de 16-jarige Humeyra. Dat leidde toen tot woede bij de fa milie van de Rotterdamse scholiere. Op 25 juni van dit jaar veroordeelde het gerechtshof Bekir E. in hoger beroep echter tot twintig jaar cel en tbs voor de moord op Humeyra. Bekir had het meisje maanden lang gestalkt (na een korte relatie die zij had beëindigd) en vaak ge- zegd dat hij haar zou doden. Hij schoot haar uiteindelijk op klaar lichte dag dood op haar school in Rotterdam. Terwijl zij wegrende schoot hij het meisje van achteren, neer. Toen zij op de grond lag, schoot hij nog meerdere maken ge richt op haar, zo is te zien op came rabeelden. Onder meer die beelden gaven de doorslag voor het ge rechtshof om de verminderd toere keningsvatbare Bekir tóch voor moord te veroordelen. Advocaat Moszkowicz liet drie weken geleden al blijken het niet eens te zijn met de uitspraak. Toch gaat hij niet in cassatie. Dat heeft al les te maken met de nieuwe, stren gere regels voor vervroegde invrij heidstelling. Voorheen kwamen veroordeelden in de praktijk na twee derde van hun straf op vrije voeten. Vanaf 1 juli komen gedeti neerden pas de laatste twee jaar van hun straf in aanmerking voor ver vroegde invrijheidstelling. Bekir E. is nu veroordeeld tot 20 jaar cel en tbs en kan dus - omdat hij al twee jaar vastzit - over 12 jaar vrijkomen. Voor hem gelden de oude regels voor vervroegde invrij heidstelling. Mocht hij in cassatie gaan en winnen, zou hij dus weer voor het juridisch minder zware doodslag veroordeeld kunnen wor den. In dat geval kan hij maximaal vijftien jaar cel krijgen. Maar omdat een nieuwe veroordeling nS 1 juli komt, zouden de nieuwe regels voor vervroegde invrijheidstelling gelden. Met andere woorden: Bekir zou ook dan nog minstens twaalf jaar moeten zitten. Netto is er dus voor hem niets te halen. Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 De Tweede Kamer vroeg Van Nieuwenhuizen eind vorig jaar zo snel mogelijk een wet in te voeren waardoor autover lichting altijd aan moet Dat zou 'een eenvoudige manier' zijn 'om de zichtbaarheid van personenauto's en daarmee de verkeersveiligheid te vergro ten', zo stelde toenmalig D66- Kamerlid Rutger Schonis in een motie. Alleen VVD, PVV, Forum voor Democratie en Wybren van Haga stemden tegen. VVD-minister Van Nieuwen- huizen gaf opdracht tot een onderzoek naar de effecten van de maatregel. Uit dat on derzoek - door Arcadis, vorige week openbaar gemaakt - blijkt dat ruim 30 procent van de personenauto's in Nederland nu al is uitgerust met automatische dagrijver- lichting. Sinds 2011 moet bij alle nieuwe auto's automatisch de dagrijverlichting aanspringen. Voor nieuwe bussen en vrachtwagens geldt die Euro pese plicht sinds eind 2012. Volgens Arcadis duurt het nog tot 2036 voordat Slle personen- auto's in Nederland rondrij den met automatische dagrij- verlichting. Voor vrachtwa gens is dat ergens rond 2042. De onderzoekers stellen dat een wettelijke plicht voor be staande auto's 'de verkeersvei ligheid verbetert'. Wel zijn er 'nadelige milieueffecten': bij oudere auto's - zonder ledver lichting - kan het leiden tot maximaal 3 procent meer brandstofverbruik en daarmee tot 3 procent meer CO2-uit- stoot. Verder waarschuwt het Openbaar Ministerie dat een plicht lastig te handhaven is, onder meer doordat er nog geen camera's zijn die automa tisch registreren of de lichten aan staan. Van Nieuwenhuizen vindt een plicht 'een te zwaar mid del', zo schrijft ze aan de Tweede Kamer. ,,Het invoeren van een verplichting kost tijd en capaciteit en richt zich op een steeds kleinere groep voertuigen'', onderbouwt ze haar besluit. dinsdag 13 juli 2021 PC Er komt definitief geen cassatie in de zaak rond de vermoorde Rotterdamse tiener Humey- ra. Daarmee is de juridische strijd rond de geruchtmakende moordzaak eindelijk ten einde. Victor Schildkamp Rotterdam vlV hotelarrangementen S Vdll JÈr-iO Highlights: Shoppen in Alkmaar Fietsen door de kop van Noord-Holland Dagje Amsterdam Slot Assumburg Zaanse Schans Wat een bijzondere ligging! Hotel Marquette (4*) ligt prachtig op een eigen bosterrein in Heemskerk. In 20 minuten fiets je zo door de uitge strekte Noord Hollandse duinen naar het strand. Naast het hotel waar je slaapt en je ontbijt en diner nuttigt, ligt een schitterend kasteel. Op een landgoed van 6 hectare, omgeven door een beschermd natuurgebied, is dit een geweldige locatie voor een paar heerlijke dagen weg! Arrangement: 1 of 2 x overnachting 1 of 2 x uitgebreid ontbijt 1 x 3-gangen diner (aankomstdag)* Portie bitterballen Gebruik van WiFi Gratis parkeren Prijs p.p. 2-daags: 89,- t/m oktober 69,- november en december Prijs p.p. 3-daags: 129,- t/m oktober 99,- november en december Het diner is in de bistro van het hotel. Indien je in het kasteel wilt dineren geldt er een toestag van 15,00 p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 15,- p.n. Toer.bel.: 1,25 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2021, m.u.v. feestdagen. Demissionair minister Cora van Nieuwenhuizen (Infra structuur) gaat automobilis ten niet verplichten overdag hun lampen aan te zetten. Uit onderzoek blijkt dat zo'n plicht het verkeer wél veili ger maakt, maar dat die las tig te handhaven is. Peter Winterman Den Haag Een derde van de auto's heeft al automatische dagrij- verlichting. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8