Deceuninck-Quick Step is grootverdiener in de Tour Afgevallen Wattimena wacht direct zware klus 11 Handbalster Dione Housheer droomt van olympisch goud Halep zakt weg op de ranglijst Sagan: Spelen niet in gevaar De Paul kiest voor Atlético Ze is pas 21 jaar, maar handbalster Dione Housheer is al wereldkampioene en droomt nu van een medaille op de Olympische Spelen. ,,Ik mag niet klagen'', zegt de Achterhoekse. Waar veel van haar leeftijdsgenoten nog thuis bij vader en moeder wo nen, verliet Housheer drie jaar ge leden het ouderlijk huis in Ulft om bij het Deense Nykobing te gaan handballen. Het heeft haar geen windeieren gelegd. 31 interlands heeft de rechteropbouwster inmid dels achter haar naam staan en ze verdiende afgelopen seizoen een transfer naar de Deense landskam pioen Odense. Housheer is gisteren al met Oranje afgereisd naar Japan, het land waar ze twee jaar geleden de wereldtitel bemachtigde. ,,We gaan eerst negen dagen naar Chiba, een stad in de buurt van Tokio. Er is be wust voor gekozen om al vroeg naar Japan te gaan, zodat we kunnen wennen aan het tijdsverschil en de warmte. Ik vind het wel relaxed dat we in Japan een lange voorberei ding hebben." Minder ontspannen zal het er in Japan aan toegaan in het dagelijks leven. Vanwege het coronavirus zijn de maatregelen in het land van de rijzende zon erg streng. ,,We hebben onlangs nog een bijeen komst gehad met het Nederlands team over alle regels'', zegt Hous heer. ,,Het is superstreng en we zul len amper ons hotel uit mogen. Ge lukkig heeft iedereen een eigen ka mer en is onze groep vrij makke lijk." ,,Het is wel een domper dat er geen publiek bij de wedstrijden aanwezig mag zijn'', vervolgt de Achterhoekse. ,,Er zouden eerst al leen Japanse fans mogen komen, maar nu helemaal niemand meer. Estavana is een geweldige speelster. Maar we zijn als team sterk genoeg om haar verlies op te vangen Dan hoor je alleen jezelf. Toch kijk ik er enorm naar uit. Het blijven wel de Olympische Spelen. Dan moe ten we zelf maar voor sfeer zorgen. En ik ben pas 21, hoop dat ik nog va ker naar de Olympische Spelen mag." Vorm Is Nederland als wereldkampioen ook automatisch een medaillekan didaat in Tokio? Housheer durft het niet te zeggen. ,,Qua vorm gaat het aardig en iedereen is fit. Maar er is zeker nog werk aan de winkel. In onze poule (Oranje speelt tegen Ja pan, Zuid-Korea, Angola, Noorwe gen en Montenegro, RW) is ieder een aan elkaar gewaagd. Het is zeker geen uitgemaakte zaak dat we bij de eerste vier eindigen en de kwartfi nale halen." Housheer en haar teamgenoten kregen in december 2020 al een winstwaarschuwing. Toen werd Oranje tijdens het EK al in een vroegtijdig stadium uitgeschakeld. ,,Het EK is een groot leerproces ge weest", aldus Housheer. ,,Het is niet vanzelfsprekend dat je altijd een medaille wint. Na dat EK stonden we weer met beide benen op de grond. Die uitschakeling is nu wel een extra motivatie voor ons." Dat sterspeelster Estavana Pol man vanwege een blessure ont breekt, vindt Housheer 'jammer'. ,,Maar het is niet anders. Estavana is natuurlijk een geweldige speelster en een lekkere flapuit. Maar we zijn als team sterk genoeg om haar ver lies op te vangen. En er zijn ook an dere speelsters die voor een goede sfeer zorgen." De ploeg van manager Patrick Lefevere won al vijf etappes. Op de eerste dag met Julian Alaphi- lippe en de zegeteller van Mark Cavendish (foto) staat al op vier. De Brit a evenaarde daarmee het |S§| recordaantal etappeze ges (34) van Eddy Merckx. Jumbo- Visma staat tweede op de prijzen- spiegel. Door de recente overwin ningen van Wout van Aert en Sepp Kuss maakte de ploeg een flinke sprong. De teller staat met nog een week te gaan op 62.640 euro. Num mer drie is nog altijd Alpe- cin-Fenix. De ploeg van Mathieu van der Poel verdiende vooral in de eerste week goed en staat op 61.400. Onderaan de lijst staat Qhubeka. Die ploeg haalde voorlopig slechts 4980 euro H binnen. dinsdag 13 juli 2021 TENNIS De Roemeense Si- mona Halep zakt door haar blessure weg op de we reldranglijst. De voormalige nummer 1 duikelde na Wim bledon van de derde naar de negende plaats. Halep (29) staat al wekenlang aan de kant vanwege een kuitblessure. De Roe meense kwam begin mei voor het laatst in actie. Ze moest als gevolg van haar blessure Roland Garros en Wimbledon overslaan. Ashley Barty voert de rang lijst aan. De 25-jarige Aus tralische won zaterdag Wimbledon. WIELRENNEN Peter Sagan (31, foto) heeft een kleine operatie aan de knie on dergaan in zijn woonplaats Monaco. De twaalfvoudig etappewinnaar in de Tour de France mag volgens zijn ploeg Bora-hansgrohe snel weer op de fiets gaan zit ten. Zijn deelname aan de Olympische Spelen komt niet in gevaar. Sagan stapte donderdag niet meer op in de twaalfde etappe van de Tour. Hij had te veel last van zijn knie na een zware val in de derde rit. In de massasprint kwam Sagan samen met Caleb Ewan zwaar ten val. VOETBAL Atlético Madrid heeft de Argentijnse mid denvelder Rodrigo De Paul overgenomen van het Itali aanse Udinese. De 27-ja- rige Argentijnse middenvel der, die met zijn nationale team afgelopen zaterdag de Copa América ver overde, is medisch gekeurd en heeft in Madrid een contract voor vijf seizoe nen getekend. De Paul speelde eerder voor Ra cing Club in zijn thuisland en voor Valencia. Sinds 2016 kwam hij uit voor Udi- nese, waarmee hij afgelo pen seizoen als veertiende eindigde in de Serie A. De Argentijn zorgde voor de op een na meeste assists (10) in de Italiaanse com petitie. 'EK was voor ons groot leerproces' BDione Housheer in actie voor Oranje. foto anp Raymond Willemsen Ulft - Dione Housheer (21) Deceuninck-Quick Step heeft in deze Tour de France voorlopig het meeste prijzengeld bij elkaar gefietst. De Belgische ploeg heeft al 95.320 euro in het laatje. Daniël Dwarswaard Rotterdam DARTS Jermaine Wattimena is op de valreep toegelaten tot de World Matchplay, het majortoernooi dat zaterdag in Blackpool begint. De Nederlander vervangt Men- sur Suljovic. De Oostenrijker heeft zich vanwege 'medische redenen' teruggetrokken. Wattimena neemt het in de eerste ronde op tegen rege rend wereldkampioen Gerwyn Price. Wattimena heeft de af gelopen periode aan zijn fitheid gewerkt. De 33-jarige Neder lander viel ruim dertig kilo af. Naast Wattimena doen er in Blackpool nog vier Nederlan ders mee. Michael van Gerwen moet het bij zijn eerste optre den opnemen tegen de Austra liër Damon Heta. De als derde geplaatste Nederlander won het majortoernooi in 2015 en 2016. Dirk van Duijvenbode treft Pre mier League-winnaar Jonny Clayton. Verder is Vincent van der Voort gekoppeld aan Dave Chisnall en wacht Danny Nop- pert met Peter Wright een loodzware klus. De Belg Dimitri van den Bergh verdedigt zijn titel in Blackpool.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55