Engeland reageert op uitlatingen fans: 'Misselijk, walgelijk, schokkend' Spaanse middenvelder Pedri gekozen tot talent van het EK aanvallers, op basis van data-analyse 7 Badmintonners later naar Tokio, handbalploeg wel vertrokken De Spanjaarden moesten het in de halve finales na straf schoppen afleggen te gen Italië, dat de Eu ropese titel pakte door ook Enge land in de eind strijd met straf schoppen te ver slaan. Pedri kwam weliswaar niet tot scoren op dit EK, maar maakte wel indruk door zijn spelinzicht en nauwkeurig heid aan de bal. Een groep van zestien waarne mers van de UEFA, onder wie Fa- bio Capello, Robbie Keane, David Moyes en de Nederlandse keeper strainer Frans Hoek, wees de Spaanse tiener aan als grootste ta lent van het EK. Met die uitverkie zing is Pedri de opvolger van de Portugees Renato Sanches, die bij het EK 2016 werd gekozen tot grootste talent. ,,Wat Pedri als 18- jarige op dit toernooi heeft laten zien, heeft nooit iemand gedaan'', zei de Spaanse bondscoach Luis Enrique. ,,Zelfs Andrés Iniesta niet. Het is ongelooflijk, uniek.'' Pedri wordt vaak vergeleken met Iniesta, jarenlang de spel bepaler van het Spaanse elftal. De Italiaanse doelman Gian- luigi Donna- rumma werd na de EK-finale te gen Engeland uit geroepen tot beste speler van het toer nooi. De 22-jarige kee per incasseerde tijdens het toernooi slechts vier treffers. Bovendien was hij zowel in de halve finale tegen Spanje als in de eindstrijd tegen Engeland van grote waarde in de beslissende pe naltyreeks. Tegen Spanje keerde hij één strafschop, in de finale stopte hij twee penalty's. RACISME t Prins William en premier Johnson veroordelen online beledigingen De Nederlandse badminton ners vliegen pas aan het einde van deze week naar Japan voor de Olympische Spelen. Het was de bedoeling dat het viertal deze week in Chiba een trainingskamp zou heb ben. ,,Omdat het echter on duidelijk was of ze daar goed zouden kunnen trainen, heb ben ze besloten om hier te blijven en pas zaterdag naar Japan te gaan'', aldus een woordvoerder van NOC*NSF. Gisteren stapten onder ande ren de handbalsters op het vliegtuig naar Japan, samen met de begeleidingsstaf van NOC*NSF. De badminton ners Mark Caljouw, Selena Piek, Cheryl Seinen en Robin Tabeling zouden ook meerei- zen. ,,Ze gaan nu een week voor de start van de Spelen naar Japan en kunnen dan meteen terecht op de accom modatie in Tokio.'' WK in China is afgelast Milwaukee komt terug Rucphen in wereldbeker dinsdag 13 juli 2021 GO De missers van Marcus Rashford, Jadon Sancho en Bukayo Saka (vlnr) kostten de Engelsen de Europese titel. fotos ap, afp, epa VOETBAL De 18-jarige Spaanse middenvelder Pedri (foto) mag zich het grootste ta lent van het EK noemen. De speler van FC Barcelona, die af gelopen seizoen onder trainer Ronald Koeman een vaste waarde was bij de Catalaanse club, had in alle duels van Spanje dit EK een basisplaats. Southgate LONDEN Prins William heeft in stevige bewoordingen gerea geerd op het racisme dat zon dagavond online is geuit tegen diverse spelers van het Engelse nationale elftal na de verloren EK-finale tegen Italië. De Hertog van Cambridge is er ziek van, schrijft hij in een kort bericht op Twitter. ,,Ik ben misse lijk van de racistische beledigin gen tegen de Engelse spelers na de wedstrijd van gisteravond. Het is volkomen onacceptabel dat spelers dit soort afschuwelijk ge drag moeten ondergaan. Het moet nu ophouden en alle be trokkenen moeten verantwoorde lijk gehouden worden.'' Na de verloren EK-finale tegen Italië verschenen op sociale media racistische opmerkingen over de drie zwarte spelers van het Engelse elftal, Marcus Rashford, Jadon Sancho en Bu kayo Saka, die misten in de pe naltyserie. Twitter maakte be kend zeker duizend racistische berichten te hebben verwijderd. Eerder veroordeelde de Engelse voetbalbond FA het racisme ook al. In een verklaring schreef de bond onder meer 'geschokt' te zijn. ,,Wij kunnen niet duidelijker zeggen dat iedereen die dit soort walgelijk gedrag vertoont, niet Prins William (r) op de tribune met vrouw en zoon. foto ap welkom is om het team te volgen. Wij zullen er alles aan doen om de spelers die hierdoor zijn ge troffen te steunen, terwijl we aan dringen op de zwaarst mogelijke straf voor iedereen die hiervoor verantwoordelijk is." Ook het Engelse nationale team zelf heeft via Twitter gereageerd. ,,Wij walgen ervan dat sommigen uit onze ploeg - die alles hebben gegeven om deze zomer dit shirt te mogen dragen - zijn onderwor pen aan online discriminatie na de wedstrijd van vanavond. Wij staan achter al onze spelers.'' Ook de Britse premier Boris Johnson verwerpt het racisme. ,,De spelers van de Engelse ploeg verdienen het om te wor den behandeld als helden en moeten niet racistisch worden bejegend op social media", liet Johnson gisterochtend via Twit ter weten. ,,De mensen die dit doen, moeten zich absoluut schamen." OLYMPISCHE SPELEN Ook Pieter van den Hoo- genband vertrok. foto anp ROEIEN De WK roeien die dit jaar in Shanghai gehouden zouden worden, gaan niet door. Het evene ment zou plaatsvin den van 17 tot en met 25 oktober. De Chinese organisatie vindt dat het niet haalbaar is de we reldkampioen- schappen te hou den vanwege de beperkende maat regelen als gevolg van de coronapan- demie. BASKETBAL Milwaukee Bucks heeft het derde duel in de finale serie van de NBA gewonnen van Phoenix Suns: 120 100. Giannis Ante- tokoumnpo maakte 41 punten. De Bucks verloren de eerste twee duels. VELDRIJDEN Het Brabantse Ruc- phen huisvest aan het einde van dit jaar voor het eerst een veldrit uit het wereldbekercircuit. De UCI heeft Ruc- phen op zaterdag 18 december toege voegd aan de ka lender. Een week eerder staat nog een nieuwe halte in de wereldbeker ge programmeerd, in het Italiaanse Val di Sole op zondag 12 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51