1 Bakker verruilt PSG voor de Bundesliga Butter geen reserve meer voor marathon 3 topscorer tast status van de club serieus aan droom «y* Büttner terug in eredivisie Prijzen bij Feyenoord Parken j Oranjeklant voor een habbekrats naar Ajax ver huizen. Berghuis tekent daar tot 2025 en hoeft donderdag niet de wellicht gevaarlijke stap terug naar het trainingsveld van Feyenoord te maken. Maar in de Kuip hoeft echt niemand te juichen. Er is in 2019 dus niemand ge weest die in de bestuurskamer heeft gedacht dat een gelimiteerde transfersom of een 'vanaf prijs' voor Berghuis gek was en al hele maal niet dat er voor Ajax en PSV altijd heel andere prijzen moeten gelden. Embleem Berghuis zag gisteren filmpjes voorbijkomen waarbij shirts met zijn naam erop in de fik werden gestoken. De aanvaller had de laat ste maanden natuurlijk wat min der kwistig kunnen strooien met momenten waarop hij liefkozend het embleem van Feyenoord vast hield. Zoals hij op camera ook al eens duidelijk verkondigde dat hij een binnenlandse transfer bij voorbaat uitsloot. Die woorden bleken immers bar weinig waard. Maar ook die sentimenten lei den af van de kern van zaak. Fey- enoord moet net als in 2010 breken met het feit dat er basisspelers in de Kuip zijn die nog altijd liever voor een andere club in Nederland uitkomen. Zoals het ook pijnlijk is dat tot voor kort bankzitters als Ruud Vormer, Sofyan Amrabat en - via een omweg - Lex Immers naar Club Brugge verhuisden, ter wijl nu volgens de preses van de club de onbetwiste basisspeler Tyrell Malacia een persoonlijk ak koord heeft met de Belgische kam pioen. De panelen zijn verschoven en niet zo'n beetje ook. De status van Feyenoord staat, slechts vier jaar na de landstitel, serieus op het spel. Is de toestand al hopeloos? In 2010 stapte Ronald Koeman bin nen en die loodste de club van plek 10 naar plek 2. Ook toen was er nauwelijks iets te besteden. Deze keer moet trainer Arne Slot weer voor perspectief zorgen met een akelig smalle selectie en met nauwelijks slagkracht op de trans fermarkt. Het excuus dat een gloednieuw stadion de club pas echt erbo venop kan helpen, klinkt al zo'n beetje vanaf de tijd dat speler An- toni Milambo nog moest worden geboren. Dat talent is nu zestien jaar en al selectiespeler. Het ware geld wordt niet verdiend met een stadion maar op de transfermarkt. Jorgensen Niet via deals met vage construc ties die later worden uitgelegd alsof de club simpelweg niet an ders kon. Nee, die worden ver diend door spelers op het juiste moment voor de juiste prijs van de hand te doen. Zoals Nicolai J0rgensen in de winter van 2018 17 miljoen euro meer waard was dan deze zomer. En in de tussen tijd presteerde de spits nagenoeg niets meer. Aan Arnesen de taak om bij bij voorbeeld Milambo alvast een an dere verkoopprijs in het contract te laten opnemen voor Ajax, PSV en zelfs AZ dan voor pakweg VfL Wolfsburg, Bayer Leverkusen, Everton of Juventus. Of nog beter: Feyenoord zo te renoveren dat ba sisspelers inderdaad alleen nog de grens over willen als ze klaar den ken te zijn bij Feyenoord. Lukt het niet, dan staat de status van de club meer dan ooit op het spel. LEVERKUSEN Mitchel Bakker staat de komende vijf seizoenen onder contract bij Bayer Lever- kusen. De speler van Jong Oranje verlaat Paris Saint-Germain, waar hij in de zomer van 2019 was neer gestreken en waar hij nog tot me dio 2023 onder contract stond. Gerardo Seoane, sinds het vertrek van Peter Bosz de trainer van Leverkusen, maakte zich erg sterk voor de komst van de 21-jarige ver dediger. Manager Mino Raiola rondde de transfer gisteren af. Bakker liet zich de afgelopen ja ren bij topclub Paris Saint-Ger main nadrukkelijk zien. Zelfs in de topwedstrijden van de Cham pions League kreeg de linkspoot speeltijd, zoals in de intense duels met Bayern München. Thomas Tuchel liet Bakker debuteren en later onder diens opvolger Mauri- cio Pochettino bleef Bakker in beeld. Maar om bij Paris Saint-Ger main een echt vaste waarde te worden, moet je simpelweg tot de wereldtop behoren. De steenrijke club trok inmiddels alweer de knip om Gianluigi Donnarumma (AC Milan) en Achraf Hakimi (Internazionale) in te lijven. Bak ker stond na zijn opvallende sei- zoen in de belangstelling van veel clubs, maar zocht vooral naar een trainer die hem dolgraag wilde hebben. Seoane, die eerder bij Young Boys werkte, ziet in de bij Ajax opgeleide jeugdinternational de verdediger van de toekomst. Met zijn kracht en snelheid lijkt hij op voorhand geknipt voor het voetbal in de Bundesliga. Bij Bayer Leverkusen staan al twee Nederlanders op de loonlijst. Daley Sinkgraven en Timothy Fosu-Mensah. De laatste liep afge lopen seizoen een kruisbandbles sure op en is op de weg terug. voorbije weken nauw contact met de tobbende Abdi Nageeye. Maar nu Nageeye zich weer fit voelt en de Spelen naderen, ziet Butter geen heil meer in zijn voor bereiding doortrekken. De 35-jarige Butter trekt de stekker uit de slopende marathon voorbereiding nu hij voelt dat die op niets uit gaat lopen. Hij zal binnenkort met zijn gezin op vakantie gaan en zich daarna richten op een mooie prestatie in het najaar. Op 17 okto ber staat hij aan de start bij de Am sterdam Marathon, waar ook Frank Futselaar en Björn Koreman om de nationale titel strijden. Nageeye en Butter hadden de voorbije weken korte lijntjes. Via de app hielden ze elkaar op de hoogte. Nageeye had de telefoon gepakt toen hij door terugkerende klachten aan zijn rechterham- string begin juni tien dagen niet kon trainen. Daarna ging hij met twijfels over zijn olympi sche deelname op trai ningskamp in Font Ro- meu. Maar de trainingen van de nationaal record houder gaan goed. Hij Èy ziet zijn kansen weer posi tiefin. De olympische marathon voor de mannen staat op het pro gramma op 8 augustus en is van wege de hitte verplaatst naar Sap poro. Naast Nageeye doen ook Khalid Choukoud en Bart van Nunen namens Nederland mee. dinsdag 13 juli 2021 GO START EREDIVISIE 13 AUGUSTUS In de zomer van 2016 wordt Berghuis gehuurd door Feyenoord. Een jaar later koopt de club Berghuis, ook voor 6,5 miljoen euro. Hij speelt voor Feyen oord 177 eredivisieduels (72 goals) en wint er een landstitel, een KNVB-Beker en twee JC-Schalen. Berghuis speelt voor het eerst in Oranje in mei 2016. Inmiddels staat de vleugelspeler op 28 inter lands (2 doelpunten). Mitchel Bakker kiest voor Bayer Leverkusen. foto afp WAALWIJI Alexan der Büttner gaat weer in de eredivi sie voetballen. De 32-jarige vleugel verdediger uit Doe- tinchem heeft een contract voor een jaar ondertekend bij RKC. Büttner trainde de afgelo pen weken al mee met de selectie van trainer Joseph Oosting, die hij nog kent uit hun geza- menlijke periode bij Vitesse. ,,De kwaliteiten van Alexander staan buiten kijf'', zegt al gemeen directeur Frank van Mossel veld. ,,Met bijna driehonderd offi ciële duels op het hoogste niveau op zijn naam, brengt hij bovendien een bak aan ervaring mee.'' De linksback zat sinds begin dit jaar zonder werkgever, nadat hij was ver trokken bij de Ame rikaanse club New England Revolution. Büttner speelde eerder voor Vi tesse, Manchester United, Dinamo Moskou en Ander- lecht. De Doetin- chemmer was vorig jaar november voor het laatst in een of ficiële wedstrijd ac tief. AMSTERDAM Michel Butter (foto) heeft zich afgemeld als re serve voor de marathon op de Olympische Spelen. Hij had de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47