'Hij heeft jarenlang clubliefde geacteerd, we voelen ons verraden' 2 Rotterdammers incasseren dan wel iets meer voor Berghuis, vertrek van de Steven Berghuis (29) is tot de zomer van 2025 speler van Ajax. De fans van Feyenoord hebben even de tijd gehad om daaraan te wennen. Voor de club moet duidelijk zijn: de status staat op het spel. VOETBAL TRANSFER BERGHUIS Tot bloei in Venlo en Alkmaar Flop in Engeland klaar om de 4 miljoen euro die was afgesproken bij zijn contractver lenging in 2019, over te maken naar de Kuip. Het gesteggel om een iets hogere transfersom leidde af van de kern. Volgens ingewijden bij de club ontvangt Feyenoord naast de eer der genoemde 4 miljoen euro nog eens 1,5 miljoen extra voor Berg huis. Daar bovenop kan via bonus sen nog eens maximaal een mil joen extra worden verdiend. Maar als er daardoor ergens in de Kuip deze week een vorm van tevre denheid zou heersen, dan zou dat REACTIES FEYENOORD- ÉN AJAX-AANHANG de overtreffende trap van ongepast zijn. Feyenoord laat de aanvoerder en clubtopscorer, het afgelopen EK de enige Rotterdamse international, de deur achter zich dicht in de Kuip. De toenmalige technisch di recteur Martin van Geel waar schuwde destijds: als Feyenoord weer écht wilde meetellen, moest het snel afgelopen zijn met spelers die in de eredivisie een transfer durfden te maken om verder te kunnen komen in hun loopbaan. Elf jaar later galmt het telefoon tje van Steven Berghuis naar tech nisch directeur Frank Arnesen van vorige maand nu nog na. De aan voerder hield het kort: hij wilde naar Ajax - nergens anders heen - en de Amsterdammers stonden MIKOS GOUKA ANALYSE De transfer van Steven Berghuis doet in de Kuip denken aan de zo mer van 2010. Toen zagen Georgi- nio Wijnaldum en Leroy Fer veel meer perspectief bij PSV en FC Twente dan bij Feyenoord en de sterkhouders trokken genadeloos dinsdag 13 juli 2021 GO Steven Berghuis debuteert in de eredivisie op 19 januari 2011 namens FC Twente. In Enschede breekt hij niet door: er volgt verhuur aan VVV. Bij VVV debuteert Berghuis in januari 2012 in het gewonnen thuisduel met Feyenoord. In Venlo dwingt de aanvaller in een halfjaar een transfer af naar AZ. In Alkmaar komt hij in drie jaar tot 70 eredi visieduels (19 goals). De club wint eenmaal de beker. Berghuis gaat in 2015 voor 6,5 miljoen euro naar Watford, maar speelt slechts negen duels, alle als invaller. Transfer laat duidelijk zien: Feyenoord telt niet mee De overgang van Steven Berg huis naar Ajax leidt tot een stort vloed aan reacties in Rotterdam én Amsterdam. Supportersver enigingen van beide clubs doen daarom een dringend beroep op hun achterban. ,,Laat de reacties alsjeblieft binnen het betame lijke blijven.'' Dennis van Bergen Rotterdam Er zijn mensen die op zomeravon den een blokje hout in de tuin- haard leggen. In Rotterdam lijkt deze dagen een nieuwe trend ge boren. Op Twitter gaat een filmpje rond van een Feyenoord-fan die en ergernis. ,,De supporters van Feyenoord voelen zich verraden; zo kun je het gevoel het beste omschrijven, zegt hij. „Kijk, elke voetballer is er vrij in om een be paalde keuze te maken. De frus tratie in deze transfer zit 'm vooral in het feit dat Berghuis jarenlang een soort clubliefde geacteerd heeft. Hij zou nooit een binnen landse transfer maken, omdat hij zo gek was op Feyenoord. Nou, die clubliefde heeft hij blijkbaar niet. Anders zou hij deze gevoe lige stap nooit maken. Dat wordt hem enorm kwalijk genomen door de Feyenoord-supporters.'' Ravenhorst en Nagtzaam bena drukken dat de keuze van Berg- huis voor Ajax nooit tot excessen mag leiden. Die vrees leeft wel na drukkelijk. ,,We voelen ons echt in de maling genomen door Berg huis'', zegt Ravenhorst. ,,Alleen mag teleurstelling natuurlijk nooit leiden tot vormen van intimidatie. Dat keuren we ten stelligste af.'' Nagtzaam sluit zich bij die woor den aan. ,,Als supportersvereni ging stellen wij ons op het stand punt dat Berghuis het op het veld moet laten zien. Daarop zullen we hem beoordelen, niet op waar hij vandaan komt. Ik hoop dat ieder een er toch enigszins op die ge nuanceerde manier tegenaan blijft kijken. Laat de reacties alsjeblieft binnen het betamelijke blijven.'' Steven Berghuis zet voor, terwijl Daley Blind probeert te blokken. Op de achtergrond zijn nieuwe trainer Erik ten Hag. FOTO PRO SHOTS y @MikosGouka Rotterdam twee wedstrijdshirts van Berg huis in rook op laat gaan, het thuis- en uittenue. En dan is dit nog slechts één, tamelijk onschuldig voorbeeld van de stortvloed aan woe dende reacties die de overstap van de Feyen- oord-captain naar aartsrivaal Ajax teweeg heeft gebracht. Op so ciale media regent het boze berichten, ook vanuit Amsterdam, waar lang niet iedereen op de Apeldoor- ner zit te wachten. ,,De emoties schieten van links naar rechts'', stelt Fabian Nagtzaam, directeur-bestuurder van de Sup portersvereniging Ajax. „Een deel van onze supporters juicht het toe dat de club erin ge slaagd is om de aanvoer der en beste speler van Feyenoord binnen te halen. Een ander deel ziet zijn komst totaal niet zitten. De gevoelens zijn echt heel ambivalent." In dat opzicht is het senti ment in Rotterdam een stuk eenduidiger. Remco Ravenhorst, voorzitter van supportersvereni ging De Feijenoorder, proeft vooral boosheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46