O 0 O Arnemuidse verdediger laat 331 anderen achter zich 'Bonucci is echt een baas' Biervliet zegt af voor BSC JudoGoes ontvangt negen maanden na dato alsnog prijs Tolhoek staat in basis en wint ZEELAND 11 De Arnemuidenaar volgde het slot van het EK vanuit Engeland. Daar zag hij zichzelf ook stijgen op de ranglijst van een in Zeeland populaire pool. Wattel Kerkhove Hoe win je een EK-pool waarin de concurrentie met 332 deelnemers be slist niet mals is? ,,Weet je wat ik heb gedaan?", zegt Jan Paul van Hecke. ,,Vanaf de achtste finales veel gelijk spelletjes ingevuld. En er zit natuurlijk wat geluk bij. Ik kreeg bijvoorbeeld tien punten omdat ik het dichtst bij het totale aantal goals dit EK zat.'' De 21-jarige Arnemuidenaar bleek de meestervoorspeller in een pool die georganiseerd werd door zijn broers Guus en Klaas, neefjesper Poortvliet en Jan Dingemanse. Het spreekwoord 'een goed begin is het halve werk' ging voor de prof van Premier League-club Brighton Hove Albion niet op. ,,Ik stond op den duur 200ste ofzo. Ik had bijvoorbeeld Turkije veel laten win nen, maar dat verloor alles. Vrienden stonden rond de 40ste plaats, dus kreeg ik steeds berichten: 'JP, je kunt beter stoppen'. Ik zei toen al: het is een marathon en geen sprint. Uiteindelijk heb ik ze allemaal ingehaald. Dat is wel leuk.'' De knock-outfase van Euro2020 telde liefst acht verlengingen. Doordat Van Hecke op veel gelijke spelen had gegokt, steeg hij als een raket op de ranglijst. ,,Ik zag dat weinig mensen voor gelijkspelletjes gingen. Dan on derscheid je je. Dat is het leuke van zo'n pool: na de groepsfase sta je on derin en na de finale bovenaan.'' Bij het WK van 2022 in Qatar hoopt Van Hecke zijn titel te prolongeren. ,,Is het nog wel leuk voor de anderen als ik dan weer meedoe?'', lacht hij. Van Hecke beleefde de finale overi gens in een bijzondere setting. De jonge verdediger staat onder contract bij Brighton Hove Albion en vloog ruim twee weken geleden het Kanaal over. ,,Ik heb de finale in de lobby van het hotel gekeken, op een groot scherm'', vertelt hij. ,,Wel grappig: een SMAAKMAKERS „Echt een baas. Scoren in de fi nale en ook nog eens je penalty erin schieten. Ik kijk altijd extra naar verdedigers en vind Bonucci onderschat.'' man keek op z'n iPad en die liep voor. Hij schreeuwde keihard bij de 1-0. Ik wist: dat is een goal. De rest had het niet door en dacht: wat doet die dan? Daarna hield-ie z'n mond als er iets gebeurde.'' Eerder had de Walchenaar al sfeer geproefd in een café, waar hij de kwartfinale tussen Engeland en Oe kraïne aanschouwde. „Iedereen liep met petjes en shirtjes. Leuk om te zien. Ik had zelf ook een shirt van En geland gekocht. Inburgeren, hè." NIEUWDORP - Voetbalvereniging Biervliet heeft noodgedwongen moe ten afzeggen voor de Borsele Sloe- poort Cup. Deelname aan dit toer nooi matcht niet met de beker- en competitieverplichtingen van de Zeeuws-Vlaamse club. In het finale- weekeinde speelt Biervliet al een be kerwedstrijd. Biervliet komt uit in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Die bestaat uit 15 teams, waardoor de competitie eerder begint dan andere reguliere competities. Het bekerprogramma is daardoor ook vooruitgeschoven. De organisatie van de BSC zoekt een vervanger voor Biervliet. Het team zou op woensdag 25 augustus tegen DwO'15 spelen en op zaterdag tegen De Meeuwen ofVC Vlissingen. HEINKENSZAND JudoGoes heeft eindelijk het bordje ontvangen waarop staat dat de club in 2020 was uitgeroepen tot judovereniging van het jaar. Bij een feestelijke bijeen komst in Heinkenszand overhan digde bondsvertegenwoordiger Walter van der Mast (links) de pla quette aan voorzitter Jessica van Schaik. De Judo Bond Nederland koos Judo- Goes al in november als beste jud overeniging van het land. Hoe de club de leden actief en betrokken hield tijdens de verschillende lock- downs, viel op. Vanwege corona is het negen maanden later pas gelukt om de prijs naar Zeeland te brengen. VEJEN - Voetbalster Danique Tol- hoek uit Kapelle heeft gistermiddag ook de derde wedstrijd met Oranje onder 16 jaar gewonnen. Tijdens het Nordic Tournament in het Deense Vejen werden de lijftijdsgenotes uit Zweden met 5-0 verslagen. Eerder liep het Nederlands team ook al De nemarken (4-0) en Faeröer (5-0) on der de voet. Tolhoek had voor het eerst een basis plaats. De Ajax-speelster werd na 69 minuten gewisseld. Dat was bij de stand van 3-0. Tegen Denemarken was ze vorige week invalster. De selectie van Onder 16 stapt na de zomer over naar de categorie Onder 17 en maakt zich op voor het kwalifi catietraject richting het EK onder 17 jaar. dinsdag 13 juli 2021 GO 2 Motorcoureur Jur Wattel (14) uit Middelburg is tijdens de eerste wed strijd voor het Nederlands kampioen schap in de klasse 'Open 125cc' tweede geworden. Op het circuit van Assen werd hij zondag in beide races tweede. De ti telstrijd gaat op 28 augustus verder in Stap horst. Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove heeft na haar goede optreden op Wimbledon, waar ze voor het eerst de tweede ronde bereikte, een sprong van vijf tien plaatsen op de wereld ranglijst ge maakt. Ze staat sinds maandag 159ste. Haar hoogste note ring - plek 149 in 2017 - komt hiermee weer binnen bereik. Deze week speelt de Zie- rikzeese in het Spaanse Vi- tora-Gasteiz. Ze is daar als eerste ge plaatst. a (0 ProfVan Hecke onderscheidt zich met keuze voor remises Stefan Maas Brighton 1%/ \y vil Jan Paul van Hecke in actie als huurling bij SC Heerenveen. foto anp Van Hecke licht er vier spelers uit van wie hij dit EK heeft genoten. Gianluigi Donnarumma ,,De opvolger van Buffon. Zijn eer ste toernooi en hij staat er gelijk. Wat een beer van een gast, zeg. Zijn uitstraling, die vind ik mooi. Italië heeft twee keer met pe nalty's gewonnen door hem.'' Raheem Sterling ,,Bij Manchester City zie je hem niet zo vaak, maar dit toernooi vond ik hem wel goed. Door hem kwam Engeland zo ver.'' Leonardo Bonucci Pedri ,,Achttien jaar en dan zo'n toer nooi spelenHij maakt weinig doelpunten, maar voetbalt zó makkelijk. Alles op techniek. En hij heeft dit EK de meeste kilome ters gelopen. Dat Pedri een grote wordt, ziet iedereen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39