Geen vakantie? Dan ook geen voorpret Naar 'n hutje op de hei, met coronahond Als C-woord valt, mag er weer iets niet 9 ROOD, ORANJE? OUDERS ZIJN EVEN KLAAR MET REISADVIEZEN Wel/niet op vakantie? Wel/niet naar het buitenland? Ouders van schoolgaande kinderen weten het ook niet meer. Willen ze ons nog wel in het buitenland, nu het aantal coronabesmettingen oploopt? O nee, dat hoestje van onze oudste zal toch geen corona zijn? En zijn de reisadviezen nu wéér aangepast? De geplande buitenlandse reis is in veel gevallen zekerheidshalve vervangen door een vakantie in eigen land. ,,Wij zijn nogal reislustig", zegt de Vlissingse Jessica Sinay. Ze zit op het bankje voor haar huis aan de gloednieuwe Jan Weug- kade in het Scheldekwartier. ,,Maar dit jaar gaan we helemaal niet weg. Althans, niet het land uit." Uitkijkend over de kade en het water droomt ze hardop van wat had kunnen zijn. ,,We zouden afgelopen december naar Dubai gaan. Daar woont en werkt mijn broer. Maar ja, corona. Dan weer geel, dan weer rood, dan weer oranje. We durfden het niet. Mijn man heeft altijd bij de ma rine gevaren en we zijn al in heel wat landen geweest. Bali, Java, Frankrijk, Spanje, Dubai, stedentripjes: als het maar over de grens was. Ik weet niet beter dan dat we elk jaar naar het bui tenland gaan. Een jaar tevoren ben je daar dan al mee bezig: waar zullen we nu weer eens heengaan? Je boekte je camping al een jaar van tevoren om zeker te zijn van je plekje. Dat hoort allemaal bij de voorpret en die mis je nu ook." ,,Het is wel wennen hoor, als je altijd gewend was weg te gaan in de vakantie. Nu gaan we de eigen provincie ontdekken en het eigen land. Dat heeft ook wel wat. We hebben in elk geval al een tripje naar het Efteling- hotel geboekt. Wat voor ons de pijn verzacht: op i september vorig jaar zijn we in ons nieuwe huis op deze fabelachtig mooie plek komen wonen. Maandag gaan ze beginnen met de aanleg van de jachthaven hier. Wij hebben in Zeeland gratis waar anderen voor betalen, denk ik dan. Zo nu en dan ga ik daar bij het gele trapje naar beneden het water in om een eindje te sup- pen. In 2017 heb ik voor het eerst een uurtje gesupt, op een wilde zee in Spanje. Geen succes. Vier weken geleden een basiscursus gevolgd op het Veerse Meer en twee weken geleden met de buurvrouw en haar zus een tochtje gedaan door de Middel burgse grachten. Zeeland is mooi!" SÉ®®"® ,,Ik ben er even klaar mee", ver zucht Samantha Prins. De Vlis singse moeder van vier - twee op de middelbare school en twee op de basisschool - baalt stevig. Ze had zich enorm verheugd op de vakantie naar het buitenland, maar het wordt een hutje op de hei, in eigen land. ,,Mijn man en ik hebben een horecazaak. Het was afzien de afgelopen jaren. Dus nu dachten we, eindelijk op vakantie, lekker naar Spanje of waar dan ook waar we weer even kunnen opladen. Maar dan kleurde het weer rood, dan weer oranje - je raakt de draad hele maal kwijt, ik heb er ook hele maal genoeg van en lees bijna geen nieuws meer." Onzeker Plan B was: met de auto naar Oostenrijk. ,,Of toch richting Frankrijk en Spanje, maar dan met de auto. Om ons heen hoor ik van collega's dat ze vakanties moeten annuleren. Het is zo on zeker allemaal. Wat het nog lasti ger maakt: wij laten ons bewust niet vaccineren. Wij staan er niet achter. Dan kun je wel op zoek gaan naar landen waar geen re stricties gelden, maar we zijn er nu wel uit: gewoon in Neder land, ver weg van alles. Jammer dat het zo moet, hoor. Ik was heel graag even weggegaan." Om haar benen dartelt een vrolijke pup. ,,Onze Bentley is een coronahond", lacht Saman tha. ,,Bewust aangeschaft omdat we nergens meer heen kunnen. Dan maar een hond. En een bin nenlandse vakantie." Dit jaar gaat Petra Wouters met haar gezin op vakantie in eigen land. ,,Het wordt Gelderland en Zeeland", zegt de Vlissingse. Dochters Skye (6) en Lara (9) hadden aanvankelijk een va kantie naar Engeland in het vooruit zicht. Met alle onzekerheid over reis beperkingen en het groeiende aantal ziektegevallen door besmettelijke va rianten, hakten de Woutersen de knoop maar door. „Normaal gespro ken gaan we altijd de grens over", ver telt Petra. Maar dit jaar: geen buiten land. Ook vorig jaar ging het buiten landtripje niet door. Lara kan het woord 'corona' bijna niet meer horen, zegt haar moeder lachend. ,,Want als het over corona gaat, gaat het bijna al tijd over iets wat niet meer mag of kan." dinsdag 13 juli 2021 'Dan maar lekker in eigen laifd op vakantie' Ondine van der Vleuten M Jessica Sinay met haar dochters Yaiza (15) en Izarra van 6. M Samantha Al- fons-Prins met dochters Jay-Lee (9) en Djévani en coronahond Bent ley." FOTO'S ÖNDINE-VAN' Petra Wouters met dochter Lara (9).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37