Trouwerij verzetten of beperkt laten doorgaan? ZEELAND 3 de trouwerij naar een latere da tum. Maar wie dat al twee, drie keer heeft gedaan, is er klaar mee. Die stellen maken van het feest een lang diner. Met anek dotes en spelletjes." Anderen doen de trouwerij in twee keer, weet Marjanne. ,,Dat zie je veel bij bruidsparen die een kerkelijke inzegening doen. Dan trouwen ze nu alleen voor de wet, met de getuigen en een aantal familieleden. Het kerke lijk huwelijk doen ze volgend jaar en daar plakken ze dan een feest aan vast." Welk advies geeft ze aan staande paren die nog met de organisatie moeten beginnen? ,,Ik zou hen eerst vragen of er een dringende reden is om nu te trouwen, bijvoorbeeld vanwege een koophuis of zwangerschap. Maar anders zou ik adviseren te wachten tot volgend jaar. Het blijft nu hollen of stilstaan." Partyrestaurant Het is herkenbaar voor Jos Pluij- mers, eigenaar van partyrestau rant Huys ter Schelde in Koude- kerke. ,,Ik leg de telefoon net neer. Degene viert binnenkort hier de bruiloft. We hebben af gesproken dat het diner door gaat, maar de receptie niet." Het is niet de eerste bruiloft die aangepast of verzet is. ,,Er zijn vorig jaar veel bruiloften verzet naar dit jaar en die zijn weer niet doorgegaan. Sommige hebben het nog een keer verzet. Naar volgend jaar. Maar velen laten het feest toch doorgaan, maar dan in kleinere vorm." Volgens de nieuwe coronare- gels mag DJ Jean-Paul Kotoun uit Tholen tot 14 augustus geen optredens meer geven. ,,Tot die tijd heb ik een trouwerij of vijf staan. Het is echt balen. Als je je trouwfeest in de komende we ken gepland hebt staan, zijn de maatregelen een klap in je ge zicht." Ze vindt het zo zuur voor aanstaande echtparen. ,,Sommige stellen komen echt in tranen bij me binnen." Hoe graag ze het ook wil, wed dingplanner Marjanne Buijl heeft helaas geen glazen bol. ,,Was dat maar waar." Dus wat over een paar weken of maan den precies kan, weet ze natuur lijk niet. Toch kan ze aanstaande bruidsparen een aantal verstan dige adviezen geven. De nieuwe, aangescherpte co- ronaregels hakken erin, weet de Souburgse regelneef Marjanne Buijl. ,,Het wordt wel spannend in augustus, laten we eerlijk zijn." De aangescherpte regels gelden namelijk tot en met 13 augustus. Wat daarna gebeurt, weet niemand. Natuurlijk hebben al stellen gebeld. ,,De een is nuchter en schakelt over op plan b." Som mige zijn de wanhoop nabij. ,,Ik leg alle opties op tafel en laat de keuze aan het bruidspaar." Feestavond Opties? Zijn die er dan? ,,Jawel, maar het hangt ervan af wat je wilt en verwacht. Sommige wil len een feestavond en verzetten augustus. De coronastorm was in Nederland inmiddels een briesje en onze hoop nam weer toe. We von den een nieuwe datum. 30 april 2021 zou de mooiste dag van ons le ven worden. Maar begin er maar eens aan, een bruiloft plannen in een tijd van op lopende besmettingscijfers en zie kenhuisopnames. De regels voor trouwerijen veranderden haast ie dere week. We worstelden ons door een doolhof van regeltjes over groepsgroottes, binnenlocaties, buitenlocaties, dansen en gezond- heidschecks. Het aantal toegestane gasten ging van vier, naar acht, naar tien, naar dertig. Omdat onze gas tenlijst de grootte van een filmpos ter had, konden we maar één con clusie trekken: de bruiloft werd voor de tweede keer uitgesteld. De zon breekt door Dat doet even pijn, maar de zon breekt langzaamaan door. De be smettingen dalen en het vaccinatie tempo gaat omhoog. We prikken voor de derde keer een datum, voor de zekerheid midden in de zomer. De planning gaat voorspoedig. Trouwpak: check! Bruidsjurk: check! Trouwringen: check! Boeket: check! Uitnodigingen versturen: check! Ondertussen klinken de persconferenties steeds positiever en nestelt Nederland zich in de kopgroep van snelst prikkende lan den. Die bruiloft gaat er nu echt ko men en precies op de manier zoals ik het op Lowlands 2019 had be dacht. Kan niet anders! Wat een innige wals had moeten zijn, wordt een dans met veel te gladde schoenzolen En dan gaan we dansen met Jan sen... Wat een innige wals had moe ten zijn, wordt een dans met veel te gladde schoenzolen op een klets natte tegelvloer. De overheid gaat gruwelijk hard op zijn plaat. 's Och tends een prikkie en 's avonds stampen in een dampende disco? Geen enkel probleem. QR-codes met negatieve testbewijzen of vac- cinatiebewijs worden vrolijk door gestuurd; en je komt er nog mee binnen ook. Onzekerheid Die in ons huis doorgebroken zon ziet een regenwolk naderen, die op vrijdag 9 juli 19.00 uur is geëvolu eerd in een onweersbui. Testen voor Toegang wordt gepauzeerd, omdat het niet werkt en sommigen frauderen. Excuses van Mark en Hugo dat ze Dansen met Jansen hebben gefaciliteerd, komen pas na lang aandringen. De gevolgen voor bruiloften zijn opnieuw immens. Zitten op je kont, op 1,5 meter van elkaar. Geen live muziek, geen dj, geen feest. Met negatieve test of vaccinatiebewijs hoefje minder af stand te houden, maar een vaste zitplaats blijft verplicht. Onzekerheid voert nu weer de boventoon. Kunnen we voor de derde keer fluiten naar de bruiloft zoals we hem altijd gewild hebben? Ofvalt het mee? We weten het niet. We hopen op dat ene lichtpuntje: onze bruiloft is één dag na 13 augus tus, de dag waarop de huidige maatregelen voorlopig aflopen. Daar houden we ons aan vast. 14 augustus 2021 wordt de mooiste dag van ons leven. dinsdag 13 juli 2021 al twee keer uitgesteld Marjanne Buijl met telefoon in haar hand (planner) in haar bruidswinkel Trouwerie Merrie Mie in Oost-Souburg. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK Jeffrey Kutterink Vlissingen DJ Jean-Paul Kotoun van Vibez Factory entertainment- events en multimedia is bij Slot Moermond in Renesse waar hij vaak mag draaien bij een bruiloft. Het aanzoek op 29 oktober 2019. FOTO RUTGER-JAN CLEIREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31