VRZ steunt oproep voor schadevergoeding feest Opstappen Kabinet is niet onaantastbaar 2 ONZEKERHEID TROEF OPNIEUW Verslaggever Bob Maes had al tien maanden getrouwd moeten zijn. In plaats van ja, werd het nee nee nee. Zijn bruiloft is al twee keer uitgesteld en ook de nieuwe coronamaatregelen maken van de planning een hele puzzel. OUDELANDE Riet Wagenaar Dame van Borsele Man belandt in de sloot met zitmaaier Bier van kreeft uit Oosterschelde Commentaar Demissionair ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie) bekijken of plaatselijke of regionale evenemen ten in aanmerking komen voor een vergoeding of compensatie. De burgemeester van Terneuzen had maandag weer overleg met de voorzitters van de andere veilig heidsregio's. In dit veiligheidsbe- ALMANAK Die kleindochter van 8 komt regelmatig een middagje bij opa en oma doorbrengen en heeft het daar altijd heel erg naar haar zin. Zo ook die ene keer. Voordat opa haar naar huis bracht, vroeg ze of hij nog een poos bij hun wilde blijven. Eenmaal daar aangekomen, raad kwam de kwestie aan de orde. Een aantal burgemeesters vindt dat het kabinet door de leus 'Dansen met Janssen' verkeerde verwach tingen heeft gewekt. Gevolg daar van was een explosieve stijging van het aantal positieve testen in Ne derland, waardoor de regering op nieuw op de rem moest trappen. Organisatoren van bijvoorbeeld dorps- en buurtfeesten zien hun evenement in het water vallen. Af gelopen weekend moesten de me dewerkers van het Kermisfeest in Westkapelle de tent al weer afbre ken voordat het feest kon beginnen. In Zeeland zijn er tal van kleinere evenementen die niet door kunnen gaan. Die kunnen lang niet altijd een beroep doen op het garantie fonds van het rijk. Dat is er vooral voor professionele organisaties. raakte opa in gesprek met haar vader en een vriend en zat het meisje er op de bank bij. Toen dat een tijdje geduurd had, kroop ze bij opa op schoot en fluisterde in zijn oor: ,,Opa, je mag nu wel terug naar huis hoor. Je mag zelf weten hoe lang je nog blijft". Boem. De knoop doorgehakt. Het kwam ineens bij me op tijdens Lowlands 2019. Ik ga mijn vriendin ten huwelijk vragen. Ik was altijd al van plan te trouwen, maar er was iedere keer wel een reden 'de vraag' niet te stellen. Het kost een paar centen. En terwijl ik was terugge keerd naar het Zeeuws-Vlaamse land, woonde zij in Maastricht, Eindhoven en Zwolle. Maar augus tus 2019, toen we al ruim elf jaar sa men waren, besloot ik in een op welling dat de tijd rijp was. Het gebeurde op 29 oktober, voor het verrassingseffect één dag voor ons 11,5 jarig jubileum. Een aanzoek op een herfstachtige dinsdagavond, wie verwacht dat nu? Met een smoesje lokte ik haar naar de aula van het Reynaertcollege in Hulst, waar de vonk in 2008 oversloeg. En warempel, ze zei nog ja ook. Een prachtige tijd brak aan. Trouwloca ties scannen, muziek samenstellen, taart voorproeven. Maar vooral: een datum kiezen. 18 september 2020 zou de mooiste dag van ons leven worden. Doolhof van regels En toen kwam coronaDe eerste vragen kwamen al in maart 2020. ,,Hoe zit het met jullie bruiloft?" ,,Die gaat gewoon door, het is nog een halfjaar!", antwoordden we, om het feest een maand later toch maar uit te stellen. De planning ging een paar maanden de koelkast in. Tot We hebben nu meer macht, want jullie kunnen ons niet meer wegsturen. Deze grap maakte demissionair pre mier Rutte in de Tweede Kamer nadat hij en zijn ploeg waren afgetreden vanwege de toeslagenaffaire, die tienduizen den Nederlanders in het ongeluk had gestort. Ligt dit gevoel van onaantastbaarheid ten grondslag aan de lichtzinnigheid waarmee de coronamaatregelen werden losge laten? Afgelopen dagen werd duidelijk dat het kabinet waar schuwingen van deskundigen in de wind had geslagen. Het dieptepunt was de bewuste valse voorlichting door mi nister De Jonge over het Janssenvaccin. Jongeren dachten na een vaccinatie veilig naar de disco of op vakantie te kunnen gaan. Prik gezet en hup, de coronachecker sprong op groen. Het zou mensen motiveren om een vaccinatie te halen. Zo zette het kabinet bewust de gezondheid van deze jongeren en de mensen in hun omgeving op het spel. Het chagrijn is terug in de samenleving. Organisatoren zijn de wanhoop nabij. Aanstaande bruidsparen staan met tranen in de ogen omdat ze hun feest weer moeten verzetten. De twijfel over vakanties slaat toe. En, het allerergste, er liggen weer on nodig mensen ziek in bed. Rutte heeft het over 'de component gedrag' die het kabinet niet goed heeft ingeschat. Het wordt tijd dat de Kamer een juiste inschatting maakt van het gedrag van deze ministers en laat zien dat het parlement wél macht heeft. Dat kan morgen al, als zij terugkeert van reces voor een debat over de laatste cij fers en maatregelen. UHet wordt tijd dat de Kamer een juiste inschatting maakt van het gedrag van deze ministers dinsdag 13 juli 2021 Riet Wagenaar uit Oude- lande mag zich Dame van Borsele noemen. Zij heeft deze eretitel van Borsele gekregen voor haar werk voor Sport club Gehandicapten Be veland. Wagenaar heeft daarvoor vanaf 2004 veel uren doorgebracht in het zwembad van het Omnium in Goes. Ze zorgde er voor dat de til- liften klaar stonden, het bad was afgesteld en de lijnen voor slechtzien den waren gespannen. Omdat ze dit vrijwilli gerswerk niet langer kon combineren met de zorg voor haar zieke man is zij gestopt. DOMBURG Een man is gisterochtend bij Domburg met een zit maaier in de sloot beland. De brandweer moest het slachtoffer onder de zit maaier vandaan halen. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur. Door on bekende reden belandde hij in de sloot naast de Zuiversweg bij Domburg. Volgens een woordvoer der van de politie is de man ter plaatse onder zocht door ambulance personeel. Het is ondui delijk of de bestuurder van de zitmaaier ook naar het ziekenhuis is ge bracht. Een deel van de Zuiverseweg was tijdelijk afgesloten. DEN HAAG De Haagse brouwerij Kompaan wil bier van Oosterscheldekreeft op de markt brengen. Giste ren is het experimentele brouwproces begonnen. Inspiratie vormde het Amerikaanse lobster beer dat mede-oprichter Jeroen van Ditmarsch (foto) van Kompaan ooit dronk. De brouwer werkt voor het Oosterschelde- kreeftenbier samen met United Fish Auctions, die de visafslagen in Scheve- ningen en Stellendam en de kreeftenafslag in Co- lijnsplaat exploiteert. Eind augustus moet het bier Kompaan Running with scissors - Lobster Saison gereed zijn. Voorzitter Erik van Merrienboer van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) ondersteunt de oproep van burgemeesters in het land om organisatoren van kleinere evenementen schadeloos te stellen voor schade door aan scherping van de coronaregels. Theo Giele Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl Bob Maes Hulst Bruiloft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30