Onderstroom Partij boos op weekkrant na weigeren van advertenties Veroorzaker ongeval had mogelijk infarct 2 WENDY WAGENMAKERS Column Een beetje onhandig schuifel den de vrouwen met hun tassen en paraplu's tussen de stoeltjes door. In het midden wil den ze zitten, recht voor het po dium. Maar precies daar hingen oranje hesjes. ,,Moet je daar nu...", stamelde de een. Nee, zei de ander. ,,Juist niet. Hier moeten we zitten." Ze plofte neer, op een stoel zonder hesje. Toen ze na wat gerommel in haar tas merkte dat haar gezelschap nog steeds stond te hannesen, tikte ze met haar hand op het stoeltje naast haar. ,,Hier. Gewoon naast mij. Het mag weer." jaar van angst en afgelastingen mochten we afgelopen weekend weer naar Onderstroom, het thea terfestival met het mooiste decor van het land: Vlissingen. Vroeger stonden de artiesten dan in de winkelstraat, tegenwoordig con centreren ze zich rond het Schel- dekwartier. Zit je zomaar onder roestige katrollen in de oude Ma chinefabriek of op steenworp af stand van miljoenenjachten bij het droogdok van Damen. Even wennen voor het legertje moppe rige nostalgisten dat de stad nog wel eens wil overschreeuwen, maar uiteindelijk zit iedereen te ooh'en en te aah'en. van verwondering te voelen. En dan eens niet over complotgek- kies, quarantainefetisjisten, nieu- wetijdskinderen of de snor van Thierry Baudet, maar gewoon over de kunsten van clowns en acroba ten. Hoe het ook weer was om ver halen te horen die je nog niet kende, muziek die je nog nooit had gehoord. Krappe kuipstoeltjes, tranen van het lachen en maar ho pen dat ze jou niet van de tribune halen. Napraten bij het fietsenrek, honderd keer herhalen hoe fijn het is dat het weer mag. Zonder mondkapjes. gaat stiekem nog even door. De meest verrassende, meest Vlis- singse voorstelling raakte zo snel uitverkocht dat de makers langer blijven. Een hele week zelfs. Honderd keer herhalen hoe fijn het is dat het weer mag DE STELLING Vandaag: Trouwen in coronatijd is toch leuk Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Lichte toename coronapatiënten Wim Hofman is in de race voor Jan Wolkersprijs HULST Man bedreigt en beledigt agenten ,,Ik weet het uit eigen ondervinding en van ondernemers", vertelt Peter Ganseman van Gemeentebelang. ,,Stel dat een schoonvader is overle den, die niks met de kerk had. En daar willen ze een herdenkingsbij eenkomst voor houden op zondag, dan zou die advertentie zijn gewei gerd." Trainews Media nam De Schelde post een jaar of zes geleden over van drukkerij Herselman, legt Ganse man uit. Het is dé krant waar de ge meente Kapelle publicaties in plaatst en evenementen aankondigt. ,,Inmiddels hebben ze het beleid zo aangepast dat ze geen redactionele stukken of advertenties plaatsen als het over zondagen gaat en het geen kerkelijke activiteit betreft." ,,Dat klopt", laat directeur Daniël van Iwaarden weten. ,,Wij hebben een identiteitskadersdocument waarin staat wat we wél en wat we niet plaatsen. Daarin staat inderdaad dat we geen aandacht geven aan eve nementen op zondag of winkel openstelling op zondag." Ganseman rept in vragen aan het college over ondernemers die het het hebben over 'gelijkheid en dis criminatie'. ,,Dit kan gewoon niet. Het hele blad is doordrongen van de reformatorische inslag. Dat is op zich niet erg, maar De Scheldepost is voor iedereen in Kapelle." Belijden ,,Het is maar net door welke bril je naar de samenleving kijkt", zegt Van Iwaarden. ,,Ik belijd persoonlijk dat er een God is in de hemel. En als die God er is, mag de persoon die dit be lijdt ook belijden dat die God iets van ons vraagt. Er zijn ook mensen die niet belijden dat er een God is en dat die een wet heeft waar we ons aan moeten houden. Die kijken door een andere bril, dus dan zou ik niet durven zeggen dat het discriminatie is. Volgens mij is het juist discrimi natie als iemand niet meer zo zou mogen denken. Ik kom in gewetens nood als we ons medium gebruiken voor doeleinden die niet in overeen stemming zijn met de wetten van God." Overigens zegt Van Iwaarden op voorhand niet te kunnen zeggen of hij een advertentie voor een niet- kerkelijke herdenking, zoals Ganse man die schetst, zou weigeren. ,,Zo'n dergelijk verzoek hebben wij ook nog nooit gehad." Ganseman vraagt het college om te kijken naar alternatieven voor De Scheldepost. ,,Wij hebben als ge meente de plicht om te publiceren. Maar wat mij betreft niet meer in De Scheldepost." De rechtbank in Middelburg legde de man vorig jaar een boete op van 675 euro, naast een voorwaardelijke rijontzegging van drie maanden. V. maakte zich volgens de rechters schuldig aan een 'overtreding': het veroorzaken van gevaar op de weg. De verdachte accepteerde dit vonnis, maar het Openbaar Ministerie was niet tevreden. Advocaat-generaal E. Verheijen hield vol dat de Scharen- dijkenaar op 8 december 2017 'een misdrijf' beging. V. reed die dag met zijn vrouw over de N59. De man had niet ge- dronken, reed niet te hard en bleef netjes in zijn baan. In een flauwe bocht bij Nieuwerkerk ging het toch mis. Zijn auto belandde op de an dere weghelft en ramde een tegen ligger. De gevolgen waren groot. De inzittenden van de andere wagen liepen zware verwondingen op. Ook de vrouw van de V. hield botbreu ken en hersenletsel aan de klap over. De verdachte kon zich niets her inneren van de botsing. ,,Ik kwam bij kennis toen de hulpverleners al druk bezig waren." Zijn echtgenote kon ook niet voor hem getuigen: zij sliep tijdens de rit. Een andere weg gebruiker had wel gezien hoe V. voor de klap 'met zijn hoofd naar be neden' zat. ,,Dat is niet zo verwonderlijk als je bewusteloos bent", merkte V. op. Hij dacht dat hij tijdens zijn autorit misschien een kortdurend hersen infarct had. Een neuroloog had spo ren gevonden die 'wezen op zo'n TIA'. Maar deze arts kon niet zeggen wanneer die hersenschade in zijn leven ontstond. dinsdag 13 juli 2021 Het mag weer. Na een oersaai Wat was het lekker om weer iets En het mooie is: Onderstroom Ga erheen. Nu het nog mag. Reageer op pzc.nl Gisteren: Nederland moet weer in een lockdown 2375 reacties GOES In ziekenhuis Adrz in Goes is sinds vorige week het aantal patiën ten met een coronabe smetting toegenomen van drie naar vijf. Zorg- Saam in Terneuzen was en is coronavrij. In het Goese ziekenhuis liggen twee patiënten op de intensive care. Dat zijn er net zoveel als een week geleden. Drie Covid-patiënten worden op de verpleegafdeling behandeld. Alle vijf pa tiënten komen uit Zee land. De lichte toename van het aantal patiënten maakt een einde aan een lange periode van da lende cijfers. VLISSINGEN De Vlissingse schrijver en illustrator Wim Hofman is met zijn boek We vertrek ken voordat het licht is genomineerd voor de Jan Wolkers Prijs 2021. Die prijs wordt jaarlijks toege kend aan 'het beste Ne derlandstalige natuur- boek'. Uit de 136 ingezon den boeken heeft een jury naast Hofman nog twintig boeken geselecteerd op een 'longlist' die afgelo pen weekeinde werd be kendgemaakt op NPO Radio 1 in het BNNVARA- programma Vroege Vo gels. De winnaar wordt bekendgemaakt op zon dag 24 oktober. Op een terras bij een horecazaak op de Grote Markt in Hulst is zon dagavond een 38-jarige man uit Clinge gearres teerd wegens het bele digen en bedreigen van bezoekers en agenten. Rond 20.30 uur kreeg de politie een melding dat een terrasbezoeker ernstige bedreigingen had geuit. Hij weigerde het terras te verlaten, ook na aan komst van enkele agen ten. Toen de man werd gearresteerd, verzette hij zich hevig. Hij bedreigde de agen ten en spuugde naar hen. De Scheldepost weigert adver tenties te plaatsen voor activi teiten op zondag. De Kapelse huis-aan-huis-krant, sinds een aantal jaren eigendom van Trai- news Media uit Yerseke, sluit daardoor mensen uit, vindt Ge meentebelang. Willem Adriaansens Kapelle Viel een automobilist uit Scha- rendijke, die in 2017 een frontale botsing veroorzaakte op de N59 bij Nieuwerkerk, in slaap achter het stuur? De 63-jarige R. V. ge looft er zelf niets van. Hij was fit en viel nooit zomaar in slaap. ,,Ik denk dat ik onwel ben gewor den", zei hij gisterochtend tegen het gerechtshof in Den Bosch. Geert van der Star Den Bosch/Nieuwerkerk Uitspraak over veertien dagen. WAARBO0R WIJ BiMSEKI &|J JANSSEN VOORLOPI3 OOK KUNNEN VERSEXEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2