JOL Terug naar het werk? Toch maar niet Basisonderwijs heeft vrijwel niets aan extra coronamiljarden Rutten en De Jong diep door het stof om besmettingen Werknemers zijn huiverig voor de Deltavariant «//tNTOOb Verslaggever Bob Maes zou getrouwd zijn. Al twee keer. Maar telkens gooide corona roet in het eten. En nu het er eindelijk van gaat komen, worden de maatregelen wéér aangescherpt. Dat betekent zitten op je stoeltje, niet dansen en geen live-muziek. Dat blijkt uit een rondgang van deze krant langs tientallen basis schooldirecteuren en -bestuurders. Voor het eerst is geld geen pro bleem dankzij de 5,6 miljard euro van het Rijk voor het basis-, voort gezet- en speciaal onderwijs voor de komende 2,5 jaar. Maar nu de zo mervakantie in een deel van het land al is aangebroken, is het on waarschijnlijk dat die vacatures nog worden ingevuld voor het nieuwe schooljaar. Driehonderd banen Pim van Kampen, voorzitter van de Coöperatie Primair Onderwijs Zee land (CPOZ): ,,Als je dat geld omre kent naar personele inzet, dan gaat het voor Zeeland om driehonderd volledige banen. Maar die mensen zijn er niet. Zeeuwse scholen heb- De pandemie heeft kwetsbaarheden in het onderwijssysteem aan het licht gebracht ben al heel veel moeite om de regu liere formatie rond te krijgen. Eerder waarschuwden schooldi recteuren en -bestuurders in de grote steden al dat het geld scholen in achterstandswijken nog verder achterop zet omdat docenten wor den weggekaapt door 'makkelij kere' scholen. Maar ook buiten de Randstad woedt er een strijd om de leraar. Volgens Karel Beke, direc teur van een basis- en azc-school in Burgum (Friesland) is het geld een 'desinvestering': ,,Een kapitaal dat we er in 2,5 jaar doorheen moeten jagen. Toen bekend werd dat er mil jarden uitgedeeld zouden worden dacht ik: dit wordt een oorlog om de leerkracht. Dat blijkt ook zo.'' Bestuurder Freek ten Klooster van scholenkoepel VCO Harder- wijk-Hierden: ,,Als je het onderwijs echt een serieuze boost wilt geven moet je het geld uitsmeren over ze ker een jaar of vijf. We gaan hier straks op terugkijken als een gigan tische politieke misser.'' Structureel geld Sectororganisatie PO-raad herkent volgens woordvoerder Claudia Ver hoeven de klachten. ,,De corona- pandemie heeft kwetsbaarheden in het onderwijssysteem aan het licht gebracht: het tekort aan leraren en schoolleiders, de kansenongelijk heid in het onderwijs en afne mende resultaten. Het is belangrijk om structureel geld te krijgen om deze problemen op te lossen.'' P3 Nieuwsmedia Economie ZEELAND 2 - Geld, maar geen leraar te vinden Basisscholen kunnen de corona miljarden om leerachterstanden in te lopen aan de straatstenen niet kwijt. Bestuurders balen dat ze in korte tijd opeens miljarden uit moeten geven, maar bijna geen leerkracht kunnen krijgen. Caspar van Oirschot Jorina Haspels-Goudriaan Rotterdam - Claudia Verhoeven, PO-raad Soms buien en af en toe schijnt de 20°C zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1