©NDERNEMER Podcast Ben je ondernemer? Medewerkers in dienst? Wil je dat zij veilig en gezond kunnen werken? Rnderne 'Groen dak helpt binnenklimaat en biodiversiteit' van de week Als stilstaan geen optie is: 'Bosch Car Service denkt in onderdelen én in oplossingen' Saman Groep wil zelf net zo groen zijn als de huizen die het bedrijf helpt vergroenen Duurzaam wonen bereikbaar maken is wat installateur Saman Groep al sinds 2004 doet. Zelf het goede voorbeeld geven hoort daarbij, dus heeft het bedrijfspand in Zierikzee niet alleen zonnepanelen, maar ook een groen dak. „Inspirerend voor medewerker én klant." Het is een mooi gezicht: vlak bij de fameuze Zeelandbrug staat het kantoor van Saman Groep. Dit pand valt op door de duurzame dakbedekking, met zonne panelen én sedum. ,,In eerste instantie wilden we gewoon iets moois', vertelt algemeen directeur Daniël Lodders. ,,Dan kijk je naar de beleving van een gebouw en hoe dat wordt ervaren door klanten en medewerkers. Een groen dak heeft een fantastische uitstraling. Daar word je echt heel gelukkig van." Duurzame missie Het groene dak zegt veel over waar Saman Groep voor staat. ,,Onze missie is Zuidwest-Nederland verduurzamen', schetst Lodders. ,,Daar wil je zelf ook iets aan bijdragen en dan is het mooi dat je eigen gebouw dat uitstraalt. Het oogt niet alleen duurzaam, maar is dat ook echt: een groen dak is goed voor het binnenklimaat, de luchtkwaliteit en de biodiversiteit, maar is ook praktisch, want je hoeft je dak minder vaak te vervangen." De investering in een duur zaam dak was voor de ondernemer relatief eenvoudig, omdat hij een nieuw bedrijfspand liet bouwen. ,,Bij een be staand pand is het heel belangrijk om een expert in te schakelen voor een dak- inspectie en die te laten adviseren over de mogelijkheden." Lodders is klant van Interpolis, dat ook dit soort projecten mogelijk maakt. ,,We zijn deze dienst verlening gaan aanbieden om bij te dra gen aan een duurzame maatschappij in een tijd dat het klimaat steeds extremer wordt" aldus Emy de Kock, business developer bij Interpolis. ,,Groene daken houden vocht vast en zorgen ervoor dat rioleringen ontlast worden en jouw bedrijfspand veiliger is tijdens stevige regenval. Dat vinden wij als verzekeraar heel belangrijk. Bovendien bespaar je ermee op de stookkosten, want een groen dak werkt isolerend. En in de zomer blijft het binnen juist weer koel." Investeringsaftrek Met zijn groene dak is Lodders geheel tevreden, dus kan hij het andere onder nemers zonder meer aanraden. ,,Betrek er een expert bij, kijk of het echt kan en begin meteen, want het is heel eenvou dig", adviseert hij. „Bovenal is het een fraai gezicht, goed voor het imago en inspirerend voor zowel medewerkers als klanten. En je krijgt ook nog eens investeringsaftrek omdat groene daken op de milieulijst staan. Eigenlijk zijn er alleen maar voordelen." O deondernemer.nl Route naar PI6E Wist je dat een risico inventarisatie- en evaluatie (RI&E) verplicht is voor iedere ondernemer met personeel? Op RIE.nl helpen we je op weg. Groen dak op je kantoor versterkt duurzaam imago Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Interpolis. Scan de QR-code om het video verslag te zien of kijk op deondernemer.nl/groendak volg ons op De Ondernemer onderweg ROLAND TAMELING Beluister deze podcastserie Scan de QR-code om alle afleveringen te beluisteren van De Ondernemer Onderweg. Of ga naar deondernemer.nl/onderweg De Duitse firma Bosch ken je wellicht als fabrikant van boormachines en koelkasten, maar het bedrijf runt ook een uitgebreide keten aan autoservicebedrijven in Nederland: Bosch Car Service. Op maar liefst 425 plekken door heel Nederland kun je terecht voor werkelijk alles dat met de (zakelijke) auto te maken heeft. In deze speciale aflevering van De Ondernemer Onderweg laat presentator Roland Tameling zich uitgebreid informeren over de veelzijdige succesformule - die dit jaar 100 jaar bestaat. ,,Onze vestigingen zijn universele autobedrijven waar je terecht kunt voor onderhoud aan alle typen auto's. Belangrijk om te weten: we doen alle merken en alle modellen. Van bedrijfs wagens tot personenauto's en van klassiekers tot de nieuwste elektrische modellen: noem maar op", vertellen Marnix van Veen en Michiel Frijters in de podcast. ,,Het mooie van ons concept is dat we alles onder één dak hebben: we doen ook nieuwe auto's, je kunt bij ons terecht voor private lease, enzovoorts. Op die manier bieden we echt een one stop shop voor alles wat met je auto te maken heeft." Deze campagne is een Initiatief van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. van Saman Groep: ,,Je bespaart veel Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19