li #JH 12 NIEUWS Hoofdverdachte 'speciekuipmoord' verklaart over doodsoorzaak 1 Ih Nicky S. zou het stoffelijk overschot met een motorzaag aan stukken ge reten en verbrand hebben in een olievat. De resten zijn vermengd met cement in een betonkuip gego ten en die kuip is gedumpt in het Schelde-Rijnkanaal bij Oud-Vosse- meer. Daar werd die kuip door de politie opgevist. ,,Hij is in zijn eigen werkbus in Steenbergen overleden", aldus Nicky. Hij zegt van de dodelijke in spuiting te hebben gehoord van de medeverdachten Wanda en Chey enne V. (20). ,,Ik heb niks te maken met zijn overlijden." De vrouwen zouden de bus van het slachtoffer hebben verplaatst naar een plek buiten het woonwa genkamp, omdat hij nog geluid maakte. Nicky: „Cheyenne kwam mij op een gegeven moment halen. Toen voelde ik aan zijn hals en con stateerde dat hij was overleden" Volgens de officier van justitie is in de stoffelijke resten van het slacht offer echter geen GBL of GHB aan getroffen. Johan had Wanda verteld dat hij veel zwart geld had en waar hij dat had verstopt in zijn huis in Lint, België Volgens Wanda was Johan al in België bezweken. Nicky zou vrese lijk op hem hebben ingeslagen. In de laadruimte van zijn werkbus za ten overal bloedspatten. Suikeroom Maandagochtend ondervroeg de rechtbank de vrouwelijke hoofd verdachte Wanda van R. en de beide vrouwen Edna V. (41) en haar dochter Cheyenne. Wanda ver telde dat ze al sinds 2012 een relatie had met de loodgieter uit Lint. Zij woonde zelf in Zoersel, België. Ze lokte hem op 2 juni 2019 in de val. Die avond nodigde ze Johan bij haar thuis in Zoersel (België) uit. De relatie was al een tijd over, want Wanda was maanden daarvoor sta- 1 pi i wliSiS pelverliefd geworden op Nicky S. (32), de hoofdverdachte in deze zaak. Nicky was volgens haar de gene die met het plan kwam om Jo- han te beroven.Nicky wist dat de loodgieter al tijden de vaste lasten van Wanda betaalde en haar ook voorzag in haar levensonderhoud. Daarnaast had Johan haar verteld dat hij veel zwart geld had en waar hij dat had verstopt in zijn huis in Lint, België. Daar woonde de lood gieter met zijn echtgenote en een van hun beide zoons. Bedwelmen Nicky kwam die middag uit Steen bergen naar Zoersel. Samen met de medeverdachten Edna V. (41) en haar dochter Cheyenne (20). Met Edna had hij in het verleden een re latie gehad. Moeder en dochter had hij verteld dat ze in Zoersel geld konden verdienen met het knippen van gestolen wiet. Maar eenmaal in de achtertuin van Wanda ontrolde zich een totaal ander plan. Wanda moest Johan uitnodigen. Ze zouden hem vervol gens met slaappillen bedwelmen, zijn huissleutels afpakken en dan naar zijn woning gaan om die te doorzoeken. En zo gebeurde het ook volgens Wanda. Ze zegt dat ze aanvankelijk absoluut niet mee wilde werken aan het plan, maar dat Nicky haar bedreigde met een pistool. Maar volgens Nicky kwam het hele plan juist van Wanda. Wisselende verklaringen Het slachtoffer werd met in kopjes thee opgeloste pillen in slaap ge bracht. En vervolgens vastgebon den met tie-wraps. Zijn mond en ogen werden afgeplakt met duct- tape. Wanda zegt dat Nicky dat deed. Hij beweert dat zij dat zelf heeft gedaan. De volgende ochtend gingen Wanda en Nicky naar de woning van het slachtoffer in Lint. De echt genote en thuiswonende zoom wa ren toen al weg. Er werd in het huis geen geld gevonden. Die middag werd Johan in zijn eigen werkbus naar Steenbergen vervoerd. De verdachten houden vast aan hun wisselende verklaringen of hij toen al was overleden of uiteinde lijk is bezweken in Steenbergen. dinsdag 13 juli 2021 PC 'Injectie doodde Van der Heyden' Hoofdverdachte Nicky S. (32) van de moord op de Belgische loodgieter Johan van der Hey den zegt dat het slachtoffer in Nederland is overleden. Zijn ex- geliefde Wanda van R. (41) zou hem daar anaal een dodelijke in spuiting met GBL, een grondstof voor GHB, hebben toegediend. Maar zij zegt dat hij in België is bezweken aan zware mishande ling door S. Johan van Uffelen Breda/Steenbergen iïivA if;.f-'l 1 'j,. 1 y - - - «."T"*-:- M Onderzoek op het woon wagenkamper in Steenber gen, met een foto van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden als in zetje. FOTO PIX4PROFS/GERARD VAN OFFEREN Duikers vinden in Schelde-Rijnkanaal een speciekuip met de over blijfselen van Belgische loodgieter Johan van der Heyden. FOTO HESSEL DE REE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12