Recordhitte in Las Vegas met 47 graden II Het is Summer Sale bij Molenaar! EUWS 11 Korting molenaar Bei direct 0341-232300 dinsdag 13 juli 2021 LAS VEGAS Miljoenen inwoners van Canada en de Amerikaanse sta ten langs de westkust hebben afge lopen weekend opnieuw te maken gekregen met extreem hoge tempe raturen. Op meerdere plekken wor den maatregelen genomen, zoals het sluiten van wegen en het afkon digen van evacuatie-orders. Vorige maand werd de Noord-Ameri kaanse westkust ook al getroffen door een reeks warmterecords. Een groot deel van de regio gaat gebukt onder de hitte, die inmid dels ook ver landinwaarts voelbaar is, tot aan het westen van de Rocky Mountains. Canada wordt nog steeds geteis terd door bosbranden. In de afgelo pen twee dagen ontstonden nog eens vijftig branden. In totaal zijn er nu bijna driehonderd actieve bosbranden in de provincie British Columbia. De regering heeft nieuwe noodmaatregelen aange kondigd om verdere verspreiding van het vuur te voorkomen, zoals het deels stilleggen van het trein verkeer. Treinen veroorzaken regel matig bosbranden doordat er von ken kunnen ontstaan tijdens het remmen. In Death Valley in Californië, vaak de heetste plek in de Ver enigde Staten, werd zondag een temperatuur van 54 graden geme ten. Als deze temperatuur wordt geverifieerd, is het een van de hoog ste temperaturen ooit gemeten op aarde. In Las Vegas, in de Ameri kaanse staat Nevada, werd zaterdag een recordtemperatuur van 47 gra den Celsius geëvenaard. Slechts vier keer eerder werd deze tempe ratuur in de stad gemeten. Zondag lag de temperatuur maar een paar graden lager. Eind juni werden de westkust van de VS en Canada ook al getrof fen door extreme temperaturen. Het was voor Noord-Amerika de warmste junimaand ooit gemeten. Treinen is de trend, zeker in tijden van corona. Op afstand van elkaar relaxed reizen, terwijl het landschap als een levend schilderij aan je voorbijglijdt. Onze verslaggevers stapten in diverse Europese landen in de trein en nemen u mee. Vandaag: Duitsland Een treinreis langs de Rijn brengt u langs Keulen, met de enorme gotische dom, het sta tion van St. Georgen - hoogste punt in de Schwarzwaldbahn -, de Loreley en Mainz met het Gutenburg Museum, waar de uitvinder van de boekdruk kunst met losse letters cen traal staat. FOTO'S GETTY IMAGES, AD ste serieuze stappen in hun loop baan bij de plaatselijke voetbal- trots, FSV Mainz 05, de club waar nu oud-Feyenoorders Jean-Paul Boëtius en Jeremiah St. Juste hun kunsten vertonen. En recent le verde de stad een uiterst belang rijke bijdrage aan de strijd tegen de coronapandemie. Het Pfizer- vaccin werd hier bedacht en ont worpen, bij het bedrijf BioNTech, dat helaas de deuren gesloten houdt voor de Nederlandse ver slaggever. Wie in Mainz weer op de trein stapt, kan op hoge snelheid door reizen langs de Rijn. Stops zijn er dan in Mannheim (het nabijgele gen Heidelberg, de grootste Duitse stad die ongeschonden door de Tweede Wereldoorlog kwam, is zeker een bezoekje waard), Karlsruhe, Freiburg en Bazel, Zwitserland. Zelf laten we de Rijn voor even los. Vanuit Karlsruhe gaat één keer per uur de Schwarzwaldbahn, een regionale trein dwars door het Zwarte Woud. Vooral het middendeel van dat traject zou de moeite waard moeten zijn. Via onder meer 37 tunnels wordt tus sen de dorpen Hausach en St. Ge orgen 670 meter hoogteverschil overwonnen. Normaal gesproken dan, want juist dit gedeelte van de route is tot eind juli afgesloten vanwege een grondige opknap beurt. Dat vermeldt de Deutsche Bahn-app dan weer niet. Het aangeboden alternatief is een bus, die sukkelt door berg en bos, met in bijna elk dorpje wel een klokkenwinkel - in het Zwarte Woud is de koekoeksklok uitgevonden. Het is een onder deel van het treinreizen dat je moet kunnen aanvaarden, dat het soms niet helemaal loopt zoals je had verwacht, meestal buiten je Door Duitsland reizen, kan zonder de Autobahn. Voor een stedentrip heb je het vliegtuig niet nodig eigen schuld om. Of dat je aan komt op dorpsstationnetjes zon der kiosk, waardoor je op zoek moet naar een broodje - of het moet doen met een knorrende maag. Gouden tip: zorg altijd dat je eten bij je hebt. Zeeniveau Op 806 meter boven zeeniveau, het hoogste punt van de Schwarzwaldbahn, rijdt de trein weer en wordt koers gezet naar het eindpunt van de route: Kon- stanz, de Zuid-Duitse stad waar we de Rijn weer begroeten. Pre cies op de plek waar de rivier weer ontspringt uit de Bodensee, het meer waar ze aan de overkant, waar Oostenrijk en Zwitserland liggen, voeding aan geeft. Er zijn slechtere plekken om de benen te strekken na een lange reis dan langs dit glinsterende meer. In de goed bewaard geble ven en verrassend grote Altstadt struikel je over de mooie gebouwen en, ook niet onbelang rijk, lommerrijke terrassen. Alle tijd voor een kleine slotbeschou wing. Door Duitsland reizen, dat kan ook zonder de Autobahn. Voor een leuke stedentrip heb je het vliegtuig niet nodig. En een reisje langs de Rijn, dat hoeft he lemaal niet zo suf te zijn. Molenaar Badkamers 10% korting tijdens de Summer Sale! Deze zomer is het wel heel voordelig om uw badkamer te vernieuwen! Of u nu uw oude bad of douche wilt vervangen voor een Molenaar inloopdouche of gelijk de hele badkamer wilt aanpakken: tijdens de Summer Sale ontvangt u maar liefst 10% korting op al onze douche opstellingen. Profiteer nu en maak snel een afspraak met één van onze adviseurs bij u thuis of in de showroom. I Gratis brochure ontvangen? badkamers of ga naarwww.molenaar.nl 'Bekijk de voorwaarden op molenaar.nl/actie. Geldig t/m 04-09-2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11