LINDA AKKERMANS 26 jaar na val Srebrenica is Muamer (19) alsnog begraven Dat ene Franse bistrootje weer proeven. Dat is het an Albert Heijn 6 Column Negentien genummerde kisten, bedekt met groene kleden, lig gen naast elkaar op de betonnen vloer van een kale hangar. Een daarvan bevat de stoffelijke res ten van Muamer Mujic. Hij is een van de vele slachtoffers van de massamoord in Srebrenica na de val van de moslimenclave op 11 juli 1995. Zijn zus Muamera Turcalo buigt zich huilend over de kist. Haar broer was pas 19 jaar oud. In verschillende massagraven zijn slechts enkele resten van hem gevonden. Ondanks dat zijn lichaam niet compleet is, be sloot de familie om de overblijf selen te begraven op de herden kingsbegraafplaats in Potocari. ,,We hebben 26 jaar gewacht om hem te begraven'', zegt Tur- calo. ,,We zijn blij dat hij einde lijk zijn graf heeft en in vrede kan rusten. Ook mijn moeder zal nu vrede hebben. Haar laatste wens was haar zoon in zijn graf begraven te zien worden.'' De dood van achtduizend Bos nische moslims na de val van Srebrenica is de enige erkende genocide in Europa sinds de Tweede Wereldoorlog. Het Ne derlandse VN-bataljon Dutch- bat was niet opgewassen tegen de overmacht van het Bosnisch- Servische leger onder leiding van Ratko Mladic. Duizenden mannen en jon gens die probeerden te vluchten voor het geweld werden opge- jaagd door Bosnisch-Servische militairen en standrechtelijk ge ëxecuteerd. Hun lichamen wer den haastig gedumpt in massa graven en later weer opgegraven en verspreid over andere graven om elk bewijs van oorlogsmisda den te verbergen. Identificatie Jaren later worden nog steeds graven gevonden en stoffelijke resten - vaak niet meer dan en kele botten - geborgen. Na dna- onderzoek worden ze geïdenti ficeerd. Daarna krijgen ze tijdens de jaarlijkse herdenking alsnog een waardige begrafenis tussen 6600 andere slachtoffers op de begraafplaats in Potocari, het dorpje waar ook de basis van Dutchbat gevestigd was. Gisteren werden hier zestien mannen, twee tieners en een vrouw herbegraven. Nabestaan den droegen hun kisten naar de begraafplaats. Kadefa Rizvanovic verloor in Srebrenica twintig mannelijke familieleden. Sommigen zijn nog steeds niet teruggevonden. ,,Ik ben naar de graven van mijn man en zijn broer gekomen om te bidden'', zegt ze. ,,Mijn ooms zijn hier ook begraven. Ik heb gebeden voor hen en voor alle slachtoffers van Srebrenica.'' dat Peter R. de Vries deze week zijn ogen opent en te horen krijgt dat er 1 miljoen euro voor de gou den tip van de al 27 jaar vermiste Tanja Groen binnen is. Dat de re dactie van RTL Boulevard dat dan bekendmaakt, hopelijk 'gewoon' vanuit de vertrouwde studio aan het Leidseplein. Dat het de week wordt waarin de coronacurve als een plumpudding in elkaar zakt en zo niet: dat het in de ziekenhuizen in ieder geval relatief rustig blijft. Dat het bericht komt dat het lekker vlot met de forma tie en dat ze het helemaal anders gaan doen in de poli tiek, te beginnen met de no dige zelfreflectie in het co ronadebat komende woens dag in de Tweede Kamer. Een week waarin het zonnetje heerlijk schijnt en we gaan geloven en zullen zingen dat die mooie zomer nog lang niet voorbij is. Dat dichten we maar, Gerard Cox. Nijdig had ik op Spotify de naam van zanger Gerard - 'Je hebt er maandenlang naar uitgekeken, de koude winter wou maar eerst niet om' - Cox ingetoetst en even later zong ik cynisch met 'm mee dat het weer voorbij was, die mooie zomer. Want tja, dit was me het weekje wel. Om woest van te worden. Eerst de verbijstering over de laffe aanslag op 's lands dapperste journalist, toen de besmettingen die als een raket omhooggingen, gevolgd door een tenenkrommende pers conferentie waarin Rutte en De Jonge weigerden toe te geven dat ze de situatie te optimistisch hebben inge schat. Als toetje werd be kend dat de redactie van RTL Boulevard zodanig ernstig bedreigd wordt door crimineel tuig dat twee live-uitzendingen werden afgeblazen. Maar nu staan we aan het begin van een nieuwe week en dat geeft me altijd toch weer goede moed. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Hoop doet leven. Zoiets. 2e halve prijs maandag 12 juli 2021 GO Voorbi Duizenden mensen kwamen gisteren in Bosnië bijeen om de genocide van Srebrenica in 1995 te herdenken. Precies 26 jaar na de val van de mos limenclave kregen negentien slachtoffers alsnog een waar dige begrafenis. Tonny van der Mee Potocari De stoffelijke resten van negentien slachtoffers werden herbegraven. foto ap Het is natuurlijk allemaal heel onwaarschijnlijk, maar het kan: Alle Franse wijnen Combineren mogelijk Bijv. Wild Plg Chardonnay, 2 flessen 0.75 liter" De actieprijzen variëren van 2.68-68.98 'Deze aanbiedingen gelden In week 28, van maandag 12 t/m zondag 18 Juli 2021. De bonusaanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart. Voor 2e halve prijs geldt: per combinatie kan de prijs verschillen. Je krijgt 25% korting op de totaalprijs. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6