II Amsterdam noteert record, twijfels over enkele prik Janssen II De boeken voor sportzomer 2021! 5 20,00 20," Unieke biografie! Anna van der Breggen wint alles wat er te winnen valt! ik griep. Daarna kon ik nergens te recht'', verklaart hij zijn late vaccina tie. ,,Ik rij in een invalidenwagentje. Ik heb gebeld, maar de priklocaties waren te ver weg.'' Sema (42), die naast hem zit, heeft lang getwijfeld of ze zich zou laten vaccineren. De oplopende besmet- tingscijfers trokken haar over de streep. ,,Ik werk op een mbo, heb veel contact met studenten. Ik was heel zenuwachtig, je weet niet precies wat je binnenkrijgt. Je hoort zoveel ver halen. Maar nu ben ik opgelucht. Het stelde niks voor. Ik hoop dat meer mensen dit doen. Als niemand zich laat vaccineren, komen we nooit van het virus af. We moeten dit toch sa men doen.'' Dat wordt een zaak van lange adem, beseft de GGD, die na de zo mervakantie met mobiele prikbus- sen meer wijken in wil. Ook in de Ik was zenuwachtig, je weet niet precies wat je binnenkrijgt. Maar nu ben ik opgelucht rest van het land krijgt het Rotter damse initiatief steeds meer navol ging, de grote steden voorop. In de Kocatepe-moskee staat de teller aan het eind van de dag op 160 vaccina ties. Sinds eind mei zijn met verge lijkbare acties in verschillende Rot terdamse achterstandswijken ruim tweeduizend mensen gevaccineerd. Dat mag een druppel op een gloei ende plaat lijken. Maar de Rotter damse huisarts Shakib Sana, die alarm sloeg over de vaccinatiekloof en met internist Robin Peeters van het Erasmus MC het initiatief nam tot de wijkgerichte acties, ziet dat an ders. ,,Dit zijn tweeduizend mensen uit de groep die het vaakst in het zie kenhuis belandt. Mensen uit de lage sociaal-economische klasse, die vaak kampen met diabetes, overgewicht of andere aandoeningen. Mensen die op basis van hun leeftijd al lang geprikt hadden kunnen zijn. Nu het aantal besmettingen zo hard stijgt, is het belangrijker dan ooit dat de aandacht voor deze groep niet verslapt.'' In de gemeente Rotterdam testten 553 mensen op één dag positief, in Groningen 533. In Utrecht kregen 480 mensen te horen dat ze het virus hebben opgelopen en in Den Haag 302 inwoners. De afgelo pen zeven dagen zijn 39.410 men sen positief getest. Dat is een stij ging van meer dan 500 procent in vergelijking met de week ervoor. Het Outbreak Management Team, dat het kabinet adviseert over coronazaken, heeft inmiddels twijfels of het Janssen-vaccin wel snelle immuniteit biedt tegen de opkomende deltavariant. Wie zo'n Janssen-prik heeft ont vangen, geldt nu na twee weken als volledig gevaccineerd. Volgens de belangrijkste kabinetsadviseurs is het zeer de vraag in hoeverre dit vaccin 'veertien dagen na de vacci natie inderdaad al volledige immu niteit biedt tegen de nu circule rende deltavariant'. Dat wordt na der onderzocht. Met name jonge ren kozen de afgelopen weken voor het Janssen-vaccin, omdat één prik voldoet. De Jonge kwam met zijn befaamde 'dansen met Janssen'- quote. Het resultaat was dat jonge ren, al dan niet voorzien van een kersverse QR-vaccinatiecode, mas saal het uitgaansleven indoken. Het kabinet trapte vrijdag op de rem. Nachtclubs gingen dicht, de sluitingstijd van de overige horeca werd vervroegd. Wie zijn tweede of - in geval van het Janssen-vaccin - Het was de afgelopen tijd druk bij de Jaarbeurs in Utrecht. Veel jongeren wilden een Janssen-prik. foto robin utrecht We hebben uit Nederland geleerd dat je best geen loze perspectieven geeft enige coronaprik heeft gehad, moet voortaan twee weken wachten op het 'groene vinkje' in de corona- app. Tot en met 13 augustus zijn meerdaagse evenementen en festi vals geschrapt. Het belette Nederlandse jonge ren in het weekend niet feest te vie ren. Zo verzamelde een groot aantal tieners, vaak niet ouder dan 16, zich zaterdagavond in Knokke. De Bel gische politie kreeg ondersteuning van Nederlandse collega's om de boel in het gareel te houden. Woensdag komt de Tweede Ka- mer terug van reces om te spreken over de snelle toename van besmet tingen. In het buitenland heerst vooral verbazing. Ter vergelijking: in het acht maal grotere Duitsland werden dit weekend in een etmaal 745 nieuwe besmettingen gemeld. Jojobeleid De Belgische minister van Volksge zondheid Frank Vandenbroucke zei gisteren dat hij 'absoluut geen zin' heeft om 'in een Nederlands jojo beleid terecht te komen'. ,,We heb ben uit de Nederlandse ervaring geleerd dat je best geen loze per spectieven geeft", sprak hij voor VTM Nieuws. In Frankrijk kondigt president Macron vanavond moge lijk strengere coronamaatregelen af. Hoewel het aantal corona besmettingen in Nederland hoog is, stijgt het aantal sterfgevallen vooralsnog niet. Het RIVM kreeg het afgelopen etmaal geen enkel bericht dat een coronapatiënt aan het virus is overleden. Het geheim van de geniale wielrenner Mathieu van der Poel. maandag 12 juli 2021 GO Uil #kooplokaalookonline Paperback Ook als ebook - Sema (42) is net geprikt Zaterdag lieten 160 mensen zich vaccine ren in de Kocatepe- moskee in Feijenoord in Rotterdam. FOTO ARIE KIEVIT Het aantal coronabesmettingen in Amsterdam bereikte dit week einde een record met 1328 posi tief getesten. Ook in andere stu dentensteden rukt het virus ra zendsnel op. Cyril Rosman Saskia van Westhreenen Amsterdam Geneeskundestu- denten en artsen spreken mensen aan om ze te informeren over het vaccineren. Wie wil, kan gelijk ge prikt worden in de moskee. foto's arie kievit - Frank Vandenbroucke, minister van Volksgezondheid België Paperback i Ook als ebook Boeken bestellen bij je lokale boekhandel - via Libris.nl. Gratis verzending vanaf €15,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5