Belgen komen grens nog niet over, ook niet voor Walk to Fight Cancer 5 BEELDENROUTE SCHELDEBOULEVARD De Terneuzense Scheldeboulevard is omgetoverd tot een Boulevard van Schoonheid en Troost. De jaarlijkse beeldenroute in de zomer - alweer de 21 ste editie - heeft er gezelschap gekregen van andere kunst, in de vorm van borden en vlaggen. Het is zondagochtend, het aantal wandelaars op de Scheldeboule vard is op de vingers van twee handen te tellen. Een groepje wielrenners flitst voorbij, zo snel dat zij geen oog zullen hebben voor wat de Boulevard van Schoonheid en Troost tot en met 3 september te bieden heeft. Voor wie vaker de waterkant van de Terneuzense binnenstad in de zomer heeft bezocht, moet het een blik van herkenning geven. Het Vlaams kunstenaarscollectief van Joseph Pannecoucke is er weer neergestreken met zijn stijlvolle en stijlvaste beelden. Maar er is méér deze editie. Nynke van der Ploeg, sinds sep tember vorig jaar directeur van het Terneuzense instituut voor kunst en cultuuronderwijs Toonbeeld, wilde dat graag. Inrichting van de beeldenroute vergt altijd veel tijd. ,,En die was er niet", vertelt Van ■gfrfSirifft der Ploeg, ,,waardoor we geen an dere beelden dan die van Panne- coucke zouden kunnen plaatsen. Dan zou de route wel erg klein worden." Vernieuwing Dat is de éne kant van het verhaal, de andere is dat de buitenexpositie op een van de mooiste plekjes van Terneuzen ook toe was aan ver nieuwing, vindt Van der Ploeg. Toeval bestaat niet, maar in dit ge val lijkt het er wel op. Beeldend kunstenaar Ramon de Nennie kleedde eerder in Middelburg en Vlissingen een straat met kunst- werken op borden aan. Hij is ook docent bij Toonbeeld. Eén en één is twee. Borden met originele, professio nele kunstwerkjes zijn deze zomer ook op de Terneuzense Schelde- boulevard te zien. Ze zijn domweg aan de lantaarnpalen gehangen. Vlaggenkunst is er bovendien aan toegevoegd; kunstwerken ver beeld op vlaggen. Iris van 't Bosch uit Goes is daar de inspirator van. De kunstenaarswereld in Zeeland is klein. Ramon en Iris vonden el kaar, Ramon met zijn borden kunst en Iris met haar vlaggen- kunst. In de wijk Goese Meer deed zij eerder een kunstvlaggenpro- ject. Musea waren dicht, nog altijd zijn er beperkingen, dat maakt het des te leuker kunstwerken naar buiten te brengen De titel 'Boulevard van Schoon heid en Troost' is niet willekeurig gekozen. De beeldenroute kon vo rig jaar vanwege de coronacrisis niet doorgaan. De nieuwe buiten expositie verwijst daarnaar. Musea mochten ook niet open en er zijn nog altijd bezoekbeperkingen. Ra mon de Nennie: ,,Dat maakt het des te leuker kunstwerken naar buiten te brengen, zoals op de Scheldeboulevard." Een boekje met alle deelnemers aan de Boulevard van Schoonheid en Troost is onder meer te vinden in het gemeentehuis van Terneu- zen. Aan de wandeling die Kroon als routecoördinator van de Terneu- zense wandelsportvereniging Zel- denrust had uitgestippeld, kon het in elk geval niet liggen. Hij had doelbewust voor Axel als start- plaats gekozen. ,,We zouden anders onszelf concurrentie aandoen. In september houden we in Terneu- zen altijd de Vliegende Hollander wandeltocht. Bovendien, vanuit Axel kun je aan alle kanten prachtig wandelen." De watertoren van Axel was het rustpunt op de tochten van 12,5 en 25 kilometer. Roald en Heidi Jonk man van het Uilennist in Ossenisse waren daar op verzoek neergestre ken met vijf van hun roofvogels. Een roodstaartbuizerd stapte ge dwee op een handschoen van Ro ald. Voor de show spreidde hij zijn vleugels wijd uit, een magnifiek ge zicht. Merel en Angelo uit Terneuzen liepen de 12,5 kilometer. Kroon had hun gevraagd te komen. ,,Iedereen kent wel iemand die te maken heeft of heeft gehad met kanker, wij ook", verklaarde Merel haar deelname. ,,Het is ook leuk weer eens een eind te wandelen. Door corona hebben we veel op de bank gezeten." Aardig steentje Axel was zaterdag landelijk één van de tien startplaatsen van de Walk to Fight Cancer. Volgens de website van de organisatie deden er 421 wandelaars mee, die samen (voor lopig) bijna 78.000 euro bij elkaar liepen voor kankeronderzoek. W SV Zelden Rust heeft daaraan een aar dig steentje bijgedragen. maandag 12 juli 2021 VL 'Kunst moet nog meer naar buiten Harmen van der Werf Terneuzen Kunstroute Schoonheid en Troost in Terneuzen met beelden, borden en vlaggen, bedrukt met kunst. Inzet: kleine kunstwerken aan lan taarnpalen. Hier Peter Verdurmens Dansen in de regen, fotos anne hana -Ramon de Nennie Wat graag had Leo Kroon zater dag meer deelnemers gezien aan de Walk to Fight Cancer, maar ja, 'de Belgische wande laars komen altijd nog niet over de grens'. Met 79 wandelaars was hij uiteindelijk best tevre den en met de opbrengst ook, ruim vijfduizend euro. Harmen van der Werf Axel Roald Jonkman met zijn roodstaartbuizerd Oskar, rechts coördi nator van de Walk to Fight Cancer in Axel, Leo Kroon van de Ter- neuzense wandelsportvereniging Zelden Rust. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50