Doe mee win een fietsoutfit van Team Jumbo Visma 15 Ga naar pzc.nl/buitenkansjes Veel mensen rondom Goes willen het afgelopen seizoen het liefst zo snel mogelijk vergeten. Na vijf wed strijden bungelde het team met nul punten onderaan in de derde divi sie. Voor Ruben Hollemans was het een 'wake-up-call'. De aanvoerder wilde best bijtekenen, maar dan moest de selectie wel een kwali teitsinjectie krijgen. ,,Ik heb een stukje besef en beleving gemist.'' Na afloop van de eerste training concludeerde Hollemans dat de eerste stappen gezet zijn. Hij rekent zich echter nog niet rijk. ,,Op papier zijn we echt sterker geworden. De vraag is hoe dit zich zal vertalen op het veld. We moeten snel uitstralen dat we een team zijn en dat de neu zen dezelfde richting op staan." Trainer Kevin Hollander vroeg direct veel van zijn spelersgroep. De dag startte met een ochtendtrai ning, geleid door fysiotherapeut Charlotte Jansen van Rosendaal. Na de lunch volgde nog een training. ,,Als je dit morgen niet voelt, heb je niet goed genoeg je best gedaan'' stelde de oefenmeester naderhand. Acht van de in totaal negen nieu welingen waren aanwezig. Julian van de Kreeke (overgekomen van Halsteren), Jelle Klap en Ralph de Kok ontbraken vanwege vakantie. Ook Jesse Bank stond op het trai ningsveld. Hij vertrekt binnenkort naar Amerika, waar hij gaat stude ren en voetballen. Veel van de nieuwe gezichten trainden de afgelopen maanden al geregeld mee met de Goesenaren. „We willen een voorsprong opbou wen ten opzichte van andere teams", aldus Hollander. „We heb ben niet voor niks doorgetraind. We wilden de fitheid waarborgen, zodat spelers tijdens het seizoen minder last hebben van pijntjes.'' Volgens de trainer zit het met die fitheid wel goed. Hollemans plaatste een kleine kanttekening. ,,Veel jongens zitten tegenwoordig in de sportschool, maar voor wat? We zullen ervoor moeten zorgen dat we écht fit aan het seizoen star ten.'' Dat de selectie elkaar al in een vroeg stadium leerde kennen, noemt de aanvoerder een voordeel. ,,De eerste stap van gewenning is gezet. Hopelijk kunnen we daar door snel gericht en tactisch gaan trainen.'' Aankomende zaterdag staat de eerste oefenwedstrijd op het pro gramma, thuis tegen Kloetinge (aanvang: 19.00 uur). De week erop reist de spelersgroep af naar Maas tricht. Hollander hoopt met behulp van een teambuildingsweekend de groep nader tot elkaar te brengen. Spits Guillaume Clinckemaillie is tijdens dat weekend ook aanwezig. Wel mist hij enkele trainingen van wege vakantie. De voormalig goal- getter van Hoek heeft geen be hoefte aan een lange vakantie. De periode zonder voetbal was voor hem lang genoeg. ,,Ik ben nog heel ambitieus'', stelde hij. ,,Ik ben mis schien niet meer zo snel als een Ik ben misschien niet meer zo snel als een paar jaar geleden, maar kan zeker mijn steentje bijdragen paar jaar geleden, maar ik kan zeker mijn steentje bijdragen. Tussen al dit 'jonge geweld' wil ik rust bren gen binnen de lijnen." Hollander hoopt dat de contou ren van zijn trainingsaanpak snel zichtbaar worden tijdens de oefen campagne. De focus ligt voorname lijk op de organisatie. ,,Hoe staan we zonder bal? Hoe komen wij in onze kracht, qua verdedigen en sto ren? Als je op het veld de dingen blijft doen die je aangereikt krijgt, is voetbal heel simpel. Je voetbalt voornamelijk met je hoofd. Je voe ten doen uiteindelijk het werk.'' Over vijf weken, op zaterdag 14 augustus, is de eerste officiële wed strijd van Goes. De tegenstander in de KNVB-beker is nog niet bekend. Het weekend erop staat het eerste duel in de derde divisie op het pro gramma. Het seizoen start direct met een verre uitwedstrijd, op be zoek bij Harkemase Boys in Fries land. Met de Buitenkansjes win jij tijdens de Tour de France te gekke prijzen. Deze week kun je een fietsoutfit winnen van Team Jumbo Visma! Bij deelname ontvang je ook een e-book: De Soigneur van Geert van Diepen. Je kunt meedoen tot en met 14 juli. maandag 12 juli 2021 "O^WNQ Guillaume Clinckenaillie (rechts) in duel met Sven Mbikulu op de eerste trai ningsdag van Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Een volledig gerenoveerd Goes startte zaterdag de voorberei ding op het nieuwe seizoen. De opvallendste naam in de selectie is Guillaume Clinckemaillie (ex- Hoek). ,,Ik wil niet tegen degra datie strijden." Len Wolters Goes -Guillaume Clinckemaillie 1 akt door Heineken 0.0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47