sa&t O 0 O Jasmijn den Herder wint met een uit de wei geplukte merrie 14 Van de Ven nadert Italiaanse climax Milan Vader met zege naar Tokio Tom Boere scoort meteen als invaller Van Anrooij creëert goede herinnering Voorzitter kan geen steun vinden Zeeuws-Vlaamse voetbalclub is uitgeschreven bij de KNVB. Na de vakantie moet de ledevergadering het opheffen officieel bekrachtigen. Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissin- gen heeft zich gisteren gehandhaafd aan de kop van het klassement in het Italiaans kam pioenschap. Ze moet na de races in Faenza wel haar eeuwige rivale, Kiara Fontanesi, naast zich dulden. Van de Ven en Fontanesi hebben nu allebei 660 punten (beiden wonnen drie manches en werden in de andere drie tweede). Er zijn nog twee wedstrijden, op 29 augustus en 19 sep tember. Eerder begint de strijd om de wereld titel, waarin de twee elkaar ook zullen tegen komen. De eerste Grand Prix is over twee we ken in het Tsjechische Loket. Mountainbiker Milan Vader heeft in Spaarn- woude nog even wat vertrouwen opgedaan voor de Olympische Spelen. De Middelburger won daar gisteren een wedstrijd voor de 3 Na tions Cup met twee vingers in zijn neus. Vader (25) is op 26 juli één van de twee Neder landers in de olympische cross country. Na een serie wereldbekerkoersen wilde hij nog één keer in eigen land rijden om ritme te hou den én een lekker gevoel op te doen. De Middelburger finishte in Noord-Holland twee minuten voor de Belgen Pierre de Froid- mont, die kwalificatie voor de Spelen net mis liep, en Jens Adams. ORAlSf^J Voetballer Tom Boere uit Terneuzen scoorde zaterdag meteen in de eerste oefenwedstrijd van zijn nieuwe club Cambuur. De spits viel halverwege de wedstrijd tegen Telstar in en nam de zesde en laatste goal van de Friese ere- divisionist voor zijn rekening. Het duel ein digde in 6-0. Siebe Schieman uit Axel debuteerde bij Jong Sparta. De vijftienjarige Zeeuws-Vlaming kwam na een uur in het veld in het oefenduel met Jong AZ. Het werd 0-2. Schieman stapte vorig seizoen over van JVOZ naar Sparta, waar hij in de onder 16 ging spelen. Shirin van Anrooij (19) is in Tsjechië vierde geworden in de Tour de Feminin. Op de slot dag van de vierdaagse viel ze één plek terug. Niet eerder eindigde de Kapelse wielrenster zo hoog in een internationale etappekoers. Een kers op de taart was dat ze de beste jon gere was. Het was een mooie terugkeer voor Van Anrooij in Tsjechië, waar ze vorig jaar een dieptepunt in haar carrière beleefde. Bij de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Tabor was ze in november kort betrokken bij een mas sale valpartij, waarbij een remschijf diep in haar arm sneed en ze diverse operaties moest ondergaan en geruime tijd moest revalideren. BSZ Adan TMZ spelers uit Sluiskil gebeld, maar niemand had interesse. Ik heb de contacten met nieuwe spelers on derhouden en er is een paar keer getraind. De trainer was nog en thousiaster dan ik, maar het was bijvoorbeeld nodig dat er twee mensen uit Nieuwdorp kwamen om de kantine open te houden. Ik ben achter nieuwe tenues aan ge gaan. Er moest zó veel worden ge daan, maar er was gewoon geen Het was ontzettend moeilijk om te zeggen: ik stop ermee. Maar ik kon er niet van slapen hulp uit het dorp. Het was ontzet tend moeilijk om te zeggen: ik stop ermee. Maar ik kon er niet van sla pen. Ik heb een gezin, een vrouw en drie dochters. Er is meer dan voet bal.'' Schulden Volgens Atmac staan bij de KNVB nog schulden open als gevolg van gele en rode kaarten. Met het be sluit om het lidmaatschap van de voetbalbond op te zeggen, worden verdere kosten voorkomen. Alle nieuwe spelers zijn via Sportlink bij de KNVB uitgeschreven. Er wordt na zijn zomervakantie een nieuwe ledenvergadering uit geschreven om het opheffen van de club officieel te bekrachtigen. ,,Ik ben een idealist'', aldus Atmac. ,,We kunnen dan ook praten over activiteiten die we los van de KNVB zouden kunnen doen. Wandel tochten bijvoorbeeld, of onderling een partijtje voetballen. Alle ideeën zijn welkom.'' Jasmijn den Herder uit Oostdijk zette met Lumina de toon. Zij stuurde de vijfjarige merrie met het geringst mogelijk verschil naar de overwinning (71,66 procent). De Vlissingse Margriet Simonse werd met de vierjarige merrie Mooiman tweede (71,33 procent). Den Herder was te spreken over Lumina. ,,Ik heb dit paard gekocht via mijn baas, Brecht D'Hoore van De Wolfshoeve. We hebben de merrie een jaar geleden letterlijk bij de Belgische fokker Van Triest uit de wei geplukt. Ze werd hartstikke goed verzorgd, maar was nog groen en zat zelfs nog in haar winter vacht. Geen gezicht, maar je zag dat ze geweldig kon bewegen.'' Ze noemt het een gok die goed is uitgepakt. ,,Lumina is een heel werkwillig en intelligent paard. En we hebben een klik'', zegt ze. ,,Het is een klein paard, maar in de wed strijd maakt ze zich groot. Vooral in de galop vormt ze een mooi plaatje. Ik heb nooit durven dromen dat ik ooit nog eens zo'n goed paard had kunnen kopen.'' Jessica Nijpjes uit Sint Laurens won in M1 met de vijfjarige merrie Luna (68,66 procent). Kim Alting uit Veere toonde zich met de mer rie Liana de beste van een aan elkaar gewaagd trio in L2. Ook in het Z1 eiste Alting met de zesjarige vos- ruin Kobalt Spring de zege op (71,17 procent). Met twee vlekkeloze proeven zorgde Stephanie de Frel uit Noordwelle met Lolita voor een fraai slot (74,00 en 76,66 procent). Sluiskil Halil Atmac, sinds enkele weken voorzitter van voetbalvereniging Sluiskil, is zijn poging om de club nieuw leven in te blazen gestaakt. Hij geeft aan de club per direct als lid van de KNVB te hebben uitge schreven. Twee maanden geleden werd op advies van oud-voorzitter Bram van Houcke tijdens een ledenverga dering het opheffen van de club al ter sprake gebracht. Dat leidde tot nieuwe initiatieven en kansrijke geluiden, waarop een nieuwe le denvergadering werd uitgeschre ven om over het opheffen te stemmen. Van Houcke waarschuwde destijds voor een enorme klus, om bestuur, kader en vrijwil ligers te vinden. Maar het advies tot opheffing van de club werd weggestemd. Nieuwe trainer Halil Atmac wierp zich tij dens die bijeen komst op als redder van de club. Hij was enthousiast en had vertrou wen in de toe komst. Ömer Kilinc werd als nieuwe trainer aan gesteld voor het eerste elftal, dat bij de reserves was ingedeeld. Vier we ken na zijn verkiezing tot voorzitter gooit Atmac nu toch teleurgesteld de handdoek in de ring. Zijn dochter vervulde de taak van secretaris. Daarnaast wist de voor zitter zich gesteund door een nieuwe penningmeester. Atmac zegt bij talloze voormalige vrijwil ligers en bestuursleden aan de deur te zijn geweest met de vraag om te helpen de club nieuw leven in te blazen. ,,Ik ben bij meer dan dertig mensen langs geweest om te vra gen helpen bij het opstarten, maar ik stond helemaal alleen. Het is niet gelukt om voldoende bestuursleden en vrijwilli gers bij elkaar te krijgen." y De gestopte voorzitter somt moeiteloos veel ta ken op, die dringend moes ten worden verwe zenlijkt. „De om heining moest worden hersteld en er moest voor zeker 15.000 euro gerepa reerd worden aan de kantine, maar er wilde helemaal nie mand komen om te helpen. Ik woon zelf al dertig jaar in Sluiskil. Dat ben ik niet ge wend geweest." ,Ik heb alle oud- maandag 12 juli 2021 PC MOTORSPORT MOUNTAINBIKE Tom Boere debuteerde zaterdag met een goal bij Cambuur. foto pro shots-paul meima VOETBAL WIELRENNEN I Het vrouwen team van Beach Soccer Zeeland (BSZ) staat in polepo- sition voor het finaleweek- einde van de eredivisie. Het won dit week einde alle zes wedstrijden die het speelde Erwin Adan uit Vlissingen won zaterdag de Welcome Back Run in Vlissin gen. Na 58 mi nuten en 9 se conden over 15 kilometer bleef hij zijn trai- ninsgmaat Ste fan Schrier zo'n 20 tellen voor. Monica Sanderse won bij de vrouwen. 1 Wielrenner Je roen Das uit Wuustwezel won de TMZ- wedstrijd in Vlissingen- Oost. In de eindsprint ver sloeg hij zijn medevluchters Jacob Wijnstra (Kapelle) en Jimmy de Bruijn (Sint Jansteen). a (O Sluiskil gooit de handdoek —Halil Atmac Zeeland bulkt van de jonge be loftevolle dressuurpaarden. Dat bleek zaterdag tijdens de De Kroo's Dressuur Cup in Nieuw en Sint Joosland, waar de ama zones een groot aantal van de jeugdige viervoeters met aan sprekende scores in de kijker reden. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Peter van Kouteren Halil Atmac. foto ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46