30C. try n 10 Bondscoach Moerenhout ziet kansen voor Olympische Spelen: 'De Methode WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Pogacar gaat vol vertrouwen verder I. Met zijn zege in de Touretappe naar Quillan laat Bauke Mollema (34) zien dat hij in vorm is met de Olympische Spelen op komst. Het maakt hem geen favoriet, zegt bondscoach Koos Moerenhout. Maar winnen op z'n Mollema's kan ook in Tokio. DAAN HAKKENBERG 4 Juichend kwam Mollema zaterdag middag rechtstreeks vanuit Quillan duizenden Nederlandse huiska mers binnen. Dus ook in Steenber gen bij bondscoach Moerenhout. Over de telefoon legt hij direct maar uit waarom winnen op z'n Molle ma's zo moeilijk is. ,,Dat is toch vrij uniek'', zegt Moerenhout, die de Methode Mollema uitdiept. ,,Het valt nooit mee om een Touretappe te winnen, zeker niet als je geen pure specialist bent in klimmen, tijdrijden of sprinten.'' ,,Dan zijn er maar een handvol mogelijkheden in drie weken tijd'', vervolgt Moerenhout. ,,Dat weet de rest ook, dus iedereen probeert in die felbegeerde vlucht te komen. Het is heel knap hoe Bauke inspeelt op de wedstrijd en aanvoelt hoe hij het naar zich toe kan trekken. Zo'n lange aanval van ruim 40 kilometer, je zou denken: gekkenwerk. Maar dat is de manier om af te komen van die explosieve types. En Bauke valt niet snel stil. Hij doet het altijd op een onconventionele manier. Veel renners zijn geneigd naar beklim mingen en andere ijkpunten in de wedstrijd te kijken. Bauke probeert daar zo goed mogelijk doorheen te fietsen. Gewaagd en knap.'' Moerenhout volgt Mollema, maar ook Wilco Kelderman en Dy lan van Baarle, deze Tour 'met meer dan gemiddelde interesse'. Over exact een week finishen Mollema, Kelderman en Van Baarle tegen ze ven uur 's avonds op de Champs- Élysées om nog diezelfde avond naar Tokio te vliegen. Mollema, die de olympische wegrit al het hele jaar in zijn hoofd heeft zitten, neemt een gewonnen Tourrit mee in zijn handbagage. ,,Het uitrijden van de Tour is altijd het plan ge weest en ik vlieg zondagavond ge lijk door'', zegt Mollema na zijn rit- zege. ,,De Olympische Spelen zijn een groot doel voor mij. Het par- E.Leclerc(» iis t A f O t, koers ligt me en ik kijk echt uit naar die dag.'' Speciaal daarvoor heeft Mollema zich dit jaar meer dan ooit gericht op dagsucces. Het is de reden dat hij zowel in de Giro en Tour het klas- sement links liet liggen. Jarenlang was hij de rondehoop van Neder land maar Mollema is meer en meer getransformeerd tot eendagsren- ner. En een goede ook, met de Ronde van Lombardije, Clasica San Sebastian, twee Touretappes en een rit in de Vuelta als kroonjuwelen. Het omscholen loont, want zijn rit- overwinning in Quillan is al de derde zege van Mollema dit jaar. In het voorjaar won hij een etappe in de Ronde van Haut Var en was hij de beste in de Italiaanse eendags- wedstrijd Trofeo Laigueglia. Al maakt ritwinst in de Tour van Mollema nog geen topfavoriet voor de Spelen, zegt Moerenhout. Maar winnen met de Methode Mollema, wegspringen op een onbewaakt ogenblik en dan solo naar de streep? ,,Dat kan, ook in Tokio'', zegt Moe renhout. Een opmerking die niet voortkomt uit opportunisme of hoop. Moerenhout verkende het parkoers al in 2019 en ziet mogelijk- heden. ,,Het is een heel lastig par koers. Direct vanuit Tokio is het klimmen. Niet extreem, maar het gaat wel overwegend omhoog. Het zwaartepunt ligt in het tweede deel. Op 30 kilometer van het einde is er een klim van 7 kilometer a 10 procent. Dat is de scherprechter. Als je daar en groupe naar toe gaat met de besten kun je invullen wie de fi nale inkleuren.'' Kansrijk Het wordt belangrijk in te schatten op wie de ploeg moet letten. ,,Daar moet Bauke op in zien te spelen. Dat geldt voor onze hele ploeg. Daar ligt onze kracht. Wij hebben met onze ploeg niet één pure top favoriet. Ook niet met deze zege van Bauke. Maar we hebben wel een sterke ploeg die kansrijk is. Ze ker de manier waarop Bauke rijdt biedt perspectief. Het parkoers is niet identiek maar zoals Bauke het nu deed, dat kan ook in Tokio.'' maandag 12 juli 2021 GO 17 Bauke Mollema is bezig aan zijn vijftiende jaar als wielerprof. In die periode boekte de Groninger 17 overwinningen, waar onder twee Tourritten. Tadej Pogacar kan vandaag op de tweede rustdag genieten van het feit dat hij een riante voorsprong heeft op zijn concurrenten. ,,Het was op de laatste klim van belang niet nerveus te worden en 'cool' te blijven. Ik ben ook moe, maar zag onderweg mijn ouders staan, dat deed me even vergeten hoe zwaar het was. Vooraf vreesde ik de hitte, maar ik heb nu ook wat dat betreft veel vertrouwen." 'Gekkenwerk, Bauke is er $0 @daanhakkenberg Quillan De winst is binnen voor Bauke Mollema. In de straten van Quillan neemt hij uitgebreid de tijd om zijn overwinning te vieren. FOTO REUTERS ËMbiutt k Op zijn karakteristieke wijze, schokschouderend, soleert Bauke Mollema liefst 43 kilometer naar de overwinning. FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42