3x US Open maar daar eindigt het niet als het aan hem ligt Barty met titel in Londen in spoor van Goolagong 2x Roland Garros 6x Wimbledon Novak Djokovic 9x Australian Open 9 4x US Open De nummer i van de we reld was zaterdag in de fi nale met 6-3, 6-7 (4), 6-3 te sterk voor de Tsjechi sche Karolina Pliskova, de mondiale nummer dertien. Voor de 25-jarige Barty (foto) is het de tweede grandslamtitel. Twee jaar geleden was ze de beste op Ro land Garros. De Australische was op Wimbledon nog nooit voorbij de vierde ronde geko men. Barty treedt in de voetsporen van haar landgenote Evonne Goolagong, die vijftig jaar geleden haar eerste Wimbledontitel ver overde en ook in 1980 de sterkste was in Londen. Volgens Barty is het 'een wonder' dat ze zaterdag won, na een herstel periode vanwege een heupblessure. ,,Het is ongelooflijk om het toer nooi te hebben kunnen spelen zon der pijn te voelen.'' Rafael Nadal 1x Australian Open 13x Roland Garros 2x Wimbledon dat hij ze alle vier minimaal twee keer won. Alleen Djokovic won alle Masters-toernooien, overigens ook minstens tweemaal. Hij heeft ver uit het meeste prijzengeld ver diend, ruim 152 miljoen dollar. Voerde de meeste weken de we reldranglijst aan, vandaag 329. En hij heeft een positieve balans tegen zowel Rafael Nadal (30-28) als Ro ger Federer (27-23). Djokovic komt niet in de buurt van hun populari teit, zal dat ook nooit komen, maar doet er wel alles om ze cijfermatig af te troeven. Voor Goran Ivanisevic, één van Djokovic' coaches, kan het debat over de goat, de grootste tennisser aller tijden, wel gesloten worden. ,,Dat was Novak al, maar nu zeker. Hij is op dit moment onverslaan baar", zei de Kroaat, zelf voormalig Wimbledon-kampioen. ,,En hij wordt nog steeds beter. Niemand dacht dat dit in de 21ste eeuw zou kunnen, alle slams winnen in een jaar. Maar ik ben er heilig van over tuigd dat Novak het gaat doen op de US Open. Dan is die discussie wel klaar. En daarna is ook alles moge lijk. Wij komen uit de Balkan, wij zijn speciale mensen. Zeg ons niet dat iets niet kan." UITSLAGEN maandag 12 juli 2021 GO LONDEN Ashleigh Barty heeft voor het eerst in haar loopbaan Wimbledon gewonnen. Novak Djokovic heeft zijn derde grand slam van dit jaar binnen. FOTO AP Rafael Nadal staat sinds Roland Garros vorig jaar droog. foto afp Mannen, finale: Djokovic (Ser/1) - Berrettini (Ita/7) 6-7 (4) 6-4 6-4 6-3. Dubbelspel: Mek- tic/Pavic (Kro/1) - Granollers/Zeballos (Spa) 6-4 7-6 (5) 2-6 7-5. Vrouwen, finale: Barty (Aus/1) - Pliskova (Tsj/8) 6-3 6-7 (4) 6-3. Dubbelspel: Hsieh/Mertens (Tai/Bel/3) - Koedermetova/ Vesnina (Rus) 3-6 7-5 9-7. Mixed: Skupski/Krawczyk (GB/VS/7) - Salis bury/Dart 6-2 7-6 (1). Rolstoel, vrouwen: De Groot (Ned/1) - Montjane (ZAf) 6-2 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41